Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

İnegöl Gaz Doğal Gaz Fatura Ödeme

Doğal Gaz Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • İngaz Doğalgaz firması, abonelerine telefon ve mail üzerinden destek hizmeti sunmaktadır. +90 (224) 715 606 numaralı müşteri hizmetleri hattı, İnegöl Gaz iletişim numarası olarak kabul edilir. Bunun yanında ingaz@ingaz.com e-posta adresi de alternatif bir iletişim kanalı olarak kullanılabilir. 

 • HangiKredi fatura ödeme merkezinin altyapısı, tüm güvenlik önlemlerini kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Dolayısıyla kredi kartı ile doğal gaz faturası ödemek her zaman güvenlidir. Ödeme adımında ekrana girilen kart bilgileri, şifreleme yazılımları sayesinde şifrelenir ve doğrudan bankaya iletilir. HangiKredi de dahil olmak üzere hiçbir kişi ve kurumun erişiminde olmaz. Ayrıca kart numaraları da sistemde kayıtlı kalmaz. Bu nedenle gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

 • İnegöl Doğalgaz fatura ödeme işlemleri hem fiziksel ödeme noktalarından hem anlaşmalı bankalardan hem de online kanallardan yapılabilir. Ödeme yapılabilecek çok fazla seçenek olsa da en çok tercih edilen yöntem online ödemedir. Bunun sebebi online ödemenin sağladığı kolaylıklardır. 

  HangiKredi fatura ödeme merkezini kullanarak yapılabilecek online fatura ödeme işlemi, önemli ölçüde bir zaman tasarrufu sağlar. Fiziksel noktalarda ödeme yapmak için ilgili vezneye gitmek ve sıra beklemek gerekir. Bu işlem hem zaman kaybı yaratır hem de yorucudur. Online ödeme ise birkaç saniyede tamamlanır. 

  Bir diğer detay ise fiziksel ödeme noktalarının belirli konumlarda ve sınırlı sayıda olmasıdır. HangiKredi online fatura ödeme merkezine cep telefonunda, bilgisayardan ve tabletten kolaylıkla ulaşılabilir. Bu da evden, iş yerinden, seyahat ederken ya da istenilen her yerden fatura ödeme özgürlüğü sunar. 

  Online fatura ödemenin sağladığı bir başka kolaylık da kart kullanımıdır. Fiziksel ödeme noktalarının ve veznelerin bazıları kartlı ödeme kabul etmeyebilir ve nakit para talep edebilir. HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden hem kredi kartı hem de banka kartı ile rahatlıkla ödeme yapılabilir. 

 • Doğal gaz faturalarını internet üzerinden ödemenin sağladığı en önemli avantajlardan birisi banka kartı kullanma özgürlüğüdür. Her ödeme servisi tarafından kabul edilmeyen banka kartları, HangiKredi fatura ödeme merkezinde kabul edilir. HangiKredi üzerinden, içerisinde bakiye bulunan bir banka kartı ile doğal gaz faturası ödemek mümkündür. 

 • Kredi kartı, fatura ödemelerinde daha yaygın bir şekilde kullanılan bir ödeme aracıdır. HangiKredi fatura ödeme merkezi, tüm fatura ödemelerinde kredi kartı ile ödeme kabul eder. Limiti yeterli bir kredi kartı ile doğal gaz faturası ödendiğinde, ilgili tutar hesap kesim tarihinden sonra bankaya ödenir. Kredi kartı bu konuda bir avantaj sağladığı için sıklıkla tercih edilir. 

 • İnegöl, Alanyurt ve Yenişehir bölgelerinde yaşayan doğal gaz aboneleri, doğal gaz hizmetini İngaz’dan alır. Aboneler, kısaca İngaz olarak adlandırılan İnegöl Gaz Doğalgaz firmasına ait faturaları sorgulama işlemine de sıklıkla ihtiyaç duyarlar. İnegöl Gaz fatura sorgulama işlemini yapmanın birden fazla yöntemi vardır. 

  Bu yöntemlerden biri İngaz online işlemler sayfasını kullanmak, bir diğeri ise firmanın e-devlet üzerinden sunduğu doğal gaz fatura sorgulama işlemidir. Bu iki yöntemde abonelerin, ilgili servislerde birer abonelik açmış olmaları gerekir. Ancak şifre ile giriş yapıldıktan sonra fatura sorgulanabilir ve borç görüntülenebilir. 

  İnegöl Gaz borç sorgulama işleminin en kolay yöntemi HangiKredi fatura ödeme merkezini kullanmaktır. HangiKredi fatura ödeme merkezine üye olmaya ya da herhangi bir şifre girmeye gerek yoktur. Fatura türü ve İnegöl Gaz firması seçildikten sonra abone numarasını ve tesisat numarasını yazmak yeterlidir. Ardından fatura sorgulanır ve borç bilgisi görüntülenir. Ayrıca bu ekrandan online fatura ödeyebilmek de mümkündür. 

 • Kredi kartının bağlı olduğu banka ile iletişime geçmek, şubeye gitmek, internet şubesine girmek ya da mobil uygulamasını kullanmak suretiyle otomatik ödeme talimatı verebilmek mümkündür. Doğal gaz faturası otomatik ödeme talimatı verildiğinde, faturanın son ödeme tarihi gelmeden, talimata bağlı kredi kartından söz konusu fatura ödenir. Fatura ödemek için herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmaz. 

 • İnegöl Gaz fatura ödeme işlemlerini online kanallardan yapanların sayısı bir hayli fazladır. Fakat hâlâ online kanalları güvensiz gördüğü için veznelere giden kullanıcılar da vardır. İngaz Doğalgaz faturasını internetten ödemek son derece güvenli bir işlemdir fakat tercih edilen ödeme merkezi oldukça önemlidir. Resmî ya da kurumsal olmayan web servisleri üzerinden fatura ödemesi yapılmamalıdır 

  İnegöl Gaz fatura ödemelerini internet üzerinden güvenli bir şekilde yapabilmek için HangiKredi fatura ödeme merkezi tercih edilebilir. HangiKredi online fatura ödeme merkezi gerekli tüm güvenlik sertifikalarına sahiptir. Ayrıca hem kart bilgilerini hem de kullanıcıların kişisel bilgilerini üçüncü kişi ve kurumlara karşı korur. 

  İnternet üzerinden yapılan doğal gaz faturası ödemeleri ile ilgili bir diğer şüphe de ödemelerin hizmet sağlayıcı kuruma ulaşma durumudur. Aboneler, ödedikleri paranın firmaya ulaşmayacağını ve bu nedenle faturanın ödenmeyeceğini düşünebilir. Fakat HangiKredi üzerinden ödenen faturaların ücretleri, çok kısa bir süre sonra ilgili firmaya aktarılır ve fatura gecikmeye girmeden ödenmiş olur. 

 • İngaz aboneliği iptali, taşınma ve benzeri durumlarda ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Abonelik iptali için doğrudan hizmet sağlayıcı firmaya ulaşmak gerekir. İngaz Doğalgaz müşteri hizmetleri aranarak konu hakkında detaylı bilgi alınabilir. Abonelik iptali için firmanın şubelerine bizzat başvuru yapılabilir. Bunun dışında online olarak abonelik iptali de mümkündür. “Doğal Gaz Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” sayfasına girerek e-devlet üzerinden İnegöl Gaz abonelik iptali yapabilmek mümkündür. 

  Abonelik feshi başvurusunun ardından sayaç pasif hâle getirilir, son okuma yapılır ve son faturadan iptal tarihine kadar olan aralık için kullanım ücreti tahsil edilir. Ardından aboneliğin başında tahsil edilmiş olan İnegöl Doğalgaz abonelik ücreti, aboneliğini iptal ettiren kişiye iade edilir. 

  Aboneliğinizi, kiracı olduğunuz bir evden taşındığınız için iptal ettiriyorsanız, yeni evinizde de doğal gaz aboneliği açtırmanız gerekir. Konu ile ilgili “Kiracı Doğalgaz Abonelikleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?” başlıklı yazımıza göz atabilir ve hem evraklar hem de süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. 

 • Doğal gaz sayacının aktif olduğu her evin bir abone numarası vardır. Bu abone numarası, abonelik işlemlerini yapan kişinin adına kaydedilir. Eğer kâğıt fatura kullanılıyorsa, adrese gelen tüm faturaların üzerinde abone numarası yer alır. Dijital fatura tercih edilmiş ise e-posta adresine mail olarak gelen ya da cep telefonuna SMS olarak gelen fatura bilgilerinde de abone numarasına yer verilir. 

  Abone numarasını öğrenmek için izlenebilecek diğer yollardan biri firmayı aramak, bir diğeri de firmanın online işlemler sayfasına üye olup giriş yapmaktır. Firmanın haricinde, e-devlet üzerinden de doğal gaz abonelik numarası öğrenmek mümkündür. Bunun için İngaz tarafından e-devlet üzerinden sunulan “Doğal Gaz Aboneliği Sorgulama” hizmetinin sayfasına giriş yapmak yeterlidir.  

  Doğal gaz abone numarasına sahip olabilmek için öncelikle bir abonelik açtırmak gerekir. Abonelik açtırırken de birtakım evraklar talep edilir. Bu evraklara “Doğalgaz Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?” başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon