Konut Kredisi

Konut kredisi hesaplama, uygun konut kredisi faiz oranlarını karşılaştırma ve bankalara konut kredisi başvurusu Hangikredi.com’da!

Konut Kredisi Hesaplama

TAVSİYE ETTİĞİMİZ KREDİLER

Tutar (TL)
Vade (Ay)

NEDEN
HANGİKREDİ.COM
Her Ay 2 Milyon
Mutlu Müşteri
+20 Bankanın
Kredilerini Araştırıyor
BDDK ve SSL
Güvenceleri ile başvuruyor

Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

Hangikredi.com’un konut kredisi hesaplama aracı ile ücretsiz ev kredisi hesaplaması yapabilir ve en uygun kredi ürününe internetten başvuru yapabilirsiniz. Başvuru öncesinde tüm kredi veren bankaların mortgage kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Peki konut kredisi hesaplarken nelere dikkat etmelisiniz? Aslında kredi araştırırken bakmanız gereken unsurlar bellidir. Yalnız konut kredilerinde faiz oranı ve vade süresi arasındaki ilişkiye biraz daha önem vermelisiniz. Çünkü talep ettiğiniz tutar ne olursa olsun, vade süresi uzadıkça faiz oranı ve dolayısıyla toplam geri ödeme rakamı artacaktır. Ayrıca, konut kredisi kullanmak istiyorsanız, faiz oranlarındaki küçük değişikliklerin bile önemli olabileceğini aklınızda tutmalısınız. Tutar yüksek olacağından, birkaç puanlık artışlar dahi sizi etkileyebilir.

Bu arada vade süresinin kısa olması halinde faizlerin de düşük olacağını ama buna karşın aylık taksitlerin yüksek olacağını hatırlatalım. Unutmayın! Satın almak istediğiniz evi, kredi veren bankaya ipotek etmiş olacaksınız. Dolayısıyla faiz oranı, toplam ödeme gibi rakamlara bakarken, aylık taksit tutarlarını da hesaba katmalısınız.

Konut Kredisi Yapılandırması Nedir?

 

Konut kredisi yapılandırması kısaca; mevcut kredinin, daha düşük faizli bir kredi ile yeniden yapılandırılmasıdır. Yararları ve zararları ile bu tanımı biraz daha açalım.

Tabi evvela ev kredisi yapılandırması için önce hangi koşulları kontrol etmeniz gerektiğini belirtelim:

  • Kalan borç tutarı
  • Kredi faiz oranları arasındaki fark
  • Aylık taksitler
  • Toplam geri ödeme rakamları

Yukarıdaki hesaplamaları yaptıktan sonra konut kredisi yapılandırması mantıklı geliyorsa, aşağıdaki fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

  • Kalan borcun daha düşük faiz oranı ile ödenmesi
  • Aylık taksit tutarının azalması
  • Vade süresinin uzaması
  • Yeniden planlanan ödeme takvimi

Kira öder gibi daire sahibi olmak için ayrıca konut kredisi kampanyalarını da takip edebilirsiniz. İnşaat ve konut sektörüne dair haberlere Bilgi Merkezi’mizden ulaşabilirsiniz.

Mortgage - Ev Kredileri

 

En uygun, en ucuz, en hesaplı konut kredisi ve mortgage ev kredisi seçenekleri hangi bankada? Garanti Bankası - Garanti Mortgage, Yapı Kredi, Denizbank, Finansbank, İş Bankası, Akbank konut kredisi hesaplama sonuçlarını karşılaştırın hemen başvurun!

İpotekli konut kredisi olarak açıklanabilecek mortgage kredisi, uzun vadede düşük ödemeler ile konut finansmanı sağlayan bir kredi modelidir. Değişik ihtiyaçlara göre farklı pek çok konut kredisi türevi bulunmaktadır.

Banka konut kredisi hesaplamak, faiz oranları öğrenmek, karşılaştırmak ve başvuru yapmak; Hangikredi.com hızı ve güvencesiyle çok kolay.

Ev sahibi olmak amacıyla bir gayrimenkul satın almak istiyor ancak nakit para sıkıntısı yüzünden peşin alım yapamıyorsanız, mortgage - konut kredisi hesaplama aracını kullanarak düşük faiz oranlarını, uzun vade sürelerini ve taksit miktarlarını karşılaştırabilir, en uygun konut kredisine başvuru yapabilirsiniz.

UZMAN YAZILARI

Krediler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular - Merak Edilenler

 

Kredi kullanımı, haciz işlemleri, ipotekli başvuru, kredi notu, yapılandırma, sigortalılık süresi – gelir belgesi vb konularda merak edilenler bu makalemizde.


İkinci El Ev Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ev sahibi olmak, hemen her tüketicinin hayalini kurduğu ve gerçekleştirmek için uzun yıllar boyunca çalıştığı bir şeydir.


FAİZ İNDİRİMLERİNDEN
HABERDAR OLUN!

Kredi ve sigorta fırsatları, faiz oranları ve dosya masrafı indirimli kredi kampanyalar bir çok faydalı bilgi için e-bültenimize abone olun.

HANGİKREDİ.COM
NASIL ÇALIŞIYOR?
Daha Fazlası
1
Bankaları karşılaştırın ve size uygun kredileri bulun.
2
Hangikredi'den başvurunuzu yapın.
Başvurunuzu ilgili bankadan gerçekleştirin.
3
Hangikredi'ye özel faizlerle kredi alın.