Taşıt Kredisi

Bankaların sıfır araç kredisi ve 2. el taşıt kredisi için uygun araba kredisi hesaplama ve başvuru Hangikredi.com’da!

Taşıt Kredisi Hesaplama

TAVSİYE ETTİĞİMİZ KREDİLER

Tutar (TL)
Vade (Ay)

NEDEN
HANGİKREDİ.COM
Her Ay 2 Milyon
Mutlu Müşteri
+20 Bankanın
Kredilerini Araştırıyor
BDDK ve SSL
Güvenceleri ile başvuruyor

Taşıt Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır? 

 

Hangikredi.com taşıt kredisi hesaplama sayfasında 0 ve 2. el araç kredisi ürünleri için online olarak ücretsiz başvuru ve hesaplama yapabilirsiniz. Taşıt kredisi hesaplaması yaparken yalnızca faiz oranlarına bakmamalısınız. Nedenini de açıklayalım…

Araç kredisi başvurusu yapacaksanız maliyet kalemlerinizin diğer bireysel tüketici kredilerine oranla kısmen daha fazla olacağını bilmelisiniz. Peki nedir bu maliyet kalemleri? Faiz geri ödemesi ve dosya masrafının yanı sıra, sıfır kilometre (0 km) araba kredisi kullanımında araç kaskosu da hayat sigortası ile beraber zorunludur. Dolayısıyla otomobil kredisi hesaplaması yaparken bu unsurları da göz önünde bulundurmalısınız. 

Araç Kredisi Kredilendirme Oranı Nedir? 

 

Otomobil kredisi başvurularında kredilendirme oranı genellikle %70 - 75 civarındadır. Doğal olarak bu durum; bankaya, arabanın yaşına, modeline, 0 ya da ikinci el olmasına vb özelliklere göre farklılıklar gösterebilir. Tabi %100 oranında kredilendirme yapan bankalar da yok değildir.

Peki kredilendirme oranı taşıt kredisi başvurusuna nasıl yansır? Şöyle: Eğer bu oran %75 ise, satın alınacak olan taşıtın fatura bedelinin en fazla %75’ine kadar nakit para desteği alabilirsiniz. İlaveten satın alınacak olan araç, ilgili kredi veren bankaya rehine edilir. Kredi vadesi dolup taksitler ödendiğinde rehine durumu da kalkar. 

Taşıt Kredisi mi İhtiyaç Kredisi mi?

 

Araç kredisi başvurusu yapmayı düşünenlerin sıkça sordukları bir sorudur: Taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi? Detaya girmeden şöyle anlatalım araç kredisi arasındaki farkı: Tüketici kredisi kullanmak isterseniz, proforma faturası ibraz etmek ve eğer istemiyorsanız kasko yaptırmak zorunda kalmazsınız. Buna karşın 0 ya da 2. el taşıt kredisi kullanmanın en büyük artısı olan 48 aya varan vadelerle kredi kullanma imkanından faydalanamazsınız. Zira bireysel kredilerde bu süre yasalar ile 36 ay olarak sınırlanmıştır. Ayrıca yüksek meblağlarda kredi kullanacaksanız taşıt kredisi yine daha uygundur. Tabi maliyet kalemlerinin de daha yüksek olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Yine de faiz oranlarını ve toplam geri ödeme rakamlarını karşılaştırmak gerekir.

Özetle, her iki kredi türünün de (araç kredisi ve ihtiyaç kredisi) kendilerine göre artıları ve eksileri vardır. Taşıt kredisi başvurusu mu yoksa başka bir kredi tipi mi, ona (içinde bulunduğunuz koşullara göre) en iyi sizler karar verirsiniz. 

2. El Araç Kredisi Nedir?

 

2.el araç kredisi, bankaların ikinci el araçlar için özel olarak oluşturduğu bir taşıt kredisi ürünüdür. Almak istediğiniz ikinci el araç için bankaların sunduğu 2.el taşıt kredisi olanaklarından faydalanabilirsiniz. 48 aya varan vadelerle alabileceğiniz ikinci el otomobil kredisi ile beğendiğiniz ikinci el aracı satın alabilir, bütçenize uygun ödeme koşulları ile küçük taksitler halinde borcunuzu ödeyebilirsiniz.

2.el taşıt kredisi hesaplama işlemi için Hangikredi.com kredi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Kredi hesaplama aracı ile istediğiniz kredi ürününe ilişkin ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı, toplam faiz tutarı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Taşıt Kredileri

 

0 ya da 2. el araç, otomobil, oto, araba alımları için kullanabileceğiniz bir bireysel tüketici kredisidir. Bankadan bankaya farklı vadeler olmakla beraber 48 ay vadeye kadar kullanılabilmektedir.

Taşıt kredisi hesaplama, karşılaştırma ve başvurma işlemi için Hangikredi.com araç kredisi hesaplama aracı; en hızlı, en güncel, en kolay ve en güvenilir yoldur. Nakit para sıkıntısı nedeniyle sahip olmak istediğiniz arabayı alamıyorsanız, 0 km ya da ikinci el otomobil için en uygun taşıt kredisi başvurusunu Hangikredi.com ile online olarak yapabilirsiniz.

Araç kredisi hesaplama sayfası ile tüm bankaların en düşük faiz oranlarını, en uzun vade sürelerini, en az geri ödeme taksit miktarlarını, kefil durumlarını ve dosya masrafı ücretlerini listeleyerek kıyaslayabilirsiniz.

Hangikredi.com taşıt (araç) sayfası sizin için Garanti, ING, Finansbank, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası en ucuz araba kredisi faiz ve taksitlerini hesaplama ve karşılaştırma imkanı sunuyor.

UZMAN YAZILARI

Krediler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular - Merak Edilenler

 

Kredi kullanımı, haciz işlemleri, ipotekli başvuru, kredi notu, yapılandırma, sigortalılık süresi – gelir belgesi vb konularda merak edilenler bu makalemizde.


Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Gelişen dünya ve büyüyen insan ihtiyaçları nedeniyle artık bir lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelen otomobiller, bir gün herkesin satın almak isteyeceği araçlardan biri… İhtiyaç sebebi ve ekonomik durumunun genişliğine ya da kısıtlılığına göre tüketiciler, 0 km araba sahibi olmak isteyecekleri gibi ikinci el otomobil sahibi de olmak isteyebilirler.


FAİZ İNDİRİMLERİNDEN
HABERDAR OLUN!

Kredi ve sigorta fırsatları, faiz oranları ve dosya masrafı indirimli kredi kampanyalar bir çok faydalı bilgi için e-bültenimize abone olun.

HANGİKREDİ.COM
NASIL ÇALIŞIYOR?
Daha Fazlası
1
Bankaları karşılaştırın ve size uygun kredileri bulun.
2
Hangikredi'den başvurunuzu yapın.
Başvurunuzu ilgili bankadan gerçekleştirin.
3
Hangikredi'ye özel faizlerle kredi alın.