Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası sorgulama aracı ile ücretsiz olarak "araç trafik sigortası fiyatları hesaplaması" yapabilir ve en iyi teklife online başvuru yapabilirsiniz.

  • 2 dakikada ücretsiz sorgulama
  • En ucuz sigorta teklifleri
  • Onlarca sigorta şirketini karşılaştırma imkanı
  • Online poliçe satın alma imkanı
  • Her kredi kartı için farklı taksit seçenekleri
TRAFİK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun trafik sigortasını bulun

Zorunlu trafik sigortası hesaplama ve sorgulama; en uygun fiyatlı trafik sigortasını birçok sigorta şirketi ürününü karşılaştırarak kolayca bulabilirsiniz.


Zorunlu Trafik Sigortası

Ücretsiz Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulaması

 

Hangikredi.com Zorunlu Trafik Sigortası sayfasında trafik sigortası sorgulama işlemi yapabilir, Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları ile ilgili bilgi alabilir ve trafik sigortası sorgulama işlemlerinde size özel indirimlerden yaralanabilirsiniz. Üstelik Hangikredi.com ile yapacağınız tüm işlemler tamamen ücretsizdir.

Trafik Sigortası Sorgulama

 

Hangikredi.com’un sunduğu trafik sigortası sorgulama hizmetinden faydalanmak için sorgulama sayfasındaki ilgili alanları doldurmanız yeterlidir. Ardından trafik sigortası fiyatları ekranıza gelecektir. Ayrıca sigorta şirketlerinden de sorgulama yapabilir, size özel indirimli trafik sigortası poliçe tekliflerini değerlendirebilirsiniz. 

Kaza Tespit Tutanağı

 

Kaza tespit tutanağı, herhangi bir kaza esnasında trafik polisine gerek olmadan tarafların anlaşması durumunda tutulan tutanaktır. Trafik sigortanız varsa, maddi hasarlı trafik kazalarında karşı taraf ile anlaşarak kaza tespit tutanağı doldurabilirsiniz. Kaza tespit tutanağı (pdf formatında) indirmek veya yazıcıdan bastırmak için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

KAZA TESPİT TUTANAĞI                                                                                         Kaza Tespit Tutanağı Örneği

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

 

Zorunlu trafik sigortası nedir? Neden yaptırılmalıdır?

Zorunlu trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu gereği her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası oluşacak herhangi bir kaza durumu için karşı tarafın maddi hasarını teminat altına alır.

Sadece Türkiye sınırları içerisinde meydana gelen maddi hasarlı kazalarda geçerliliği olan Zorunlu Trafik Sigortası sizin aracınızda oluşan hasarları karşılamaz. Herhangi bir kaza durumunda kendi aracınızda oluşan hasarların da karşılanmasını istiyorsanız kasko sigortası yaptırmalısınız.

Trafik Sigortası olmayan araçlar, tespit edilmeleri halinde polis ekiplerince bağlanırlar ve trafikten men edilirler. Aracı geri alabilmek için belirlenen cezayı ödemeniz ve poliçe ibrazında bulunmanız gerekir. 

HANGİKREDİ'DEN SON HABERLER

Araç sahibi olanların yasal olarak yaptırmak zorunda oldukları sigorta türleri arasında yer alan trafik sigortası, birçok sürücünün yaptırdığı ve kullandığı bir sigorta seçeneğiyken hakkında bazı bilgiler halen ya eksik, ya da yaygın olarak yanlış

Sigorta yaptırmak günümüzde oldukça yaygın. Sigorta, zor zamanlarınızda size destek olan bir yardım fonu aslında. Zamanında bütçenizi zorlamadan yaptığınız küçük sigorta ödemeleri, ihtiyaç duyduğunuz anlarda size destek sağlar.

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiren yeni trafik sigortası düzenlemesi 1 Haziran 2015 itibari ile yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemede vefat tazminatı ve alkollü araç sürmeye ilişkin bazı değişiklikler göze çarpıyor.

HANGİKREDİ.COM
NASIL ÇALIŞIYOR?
Daha Fazlası
1
Bankaları karşılaştırın ve size uygun kredileri bulun.
2
Hangikredi'den başvurunuzu yapın.
Başvurunuzu ilgili bankadan gerçekleştirin.
3
Hangikredi'ye özel faizlerle kredi alın.