Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi yapılandırması için uygun zaman mı? Kredi yapılandırma nedir ve hangi koşullarda yapılmalıdır?  Ev kredisi kullanan herkesin merak ettiği bu soruların ve çok daha fazlasının cevaplarını ayrıntılı bir şekilde ele aldık.

Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma Nedir?

Konut kredisi yeniden yapılandırması ne demektir? Zaten borç öderken neden bir kez daha bankaya müracaat edesiniz? Kısaca refinansman ya da remortgage olarak ta adlandırabileceğimiz kredi yeniden yapılandırma, daha önce kullanılan faiz oranlarından daha düşük faiz oranları ile kredi kullanarak kalan borcun ödenmesidir.

Böylece toplam kredi maliyeti aşağı çekilebilir. Faiz oranlarında ciddi bir değişiklik olmasa dahi vade süresi uzatılarak, aylık geri ödeme miktarları azaltılabilir. Aylık taksitlerin azalması ile bütçe rahatlatılabilir, gelir – gider dengesi düzenlenebilir. Ayrıca ödeme planı üzerinde de oynama yapılabilir.

Kredi Yapılandırmanın Faydaları

Kısacası kredi yapılandırma ile:

 • Güncel faiz oranları ile kalan borç kapatılabilir (düşük faiz oranlarıyla),
 • Toplam kredi maliyeti aşağıya çekilebilir (Kalan borç için ödenen faiz azaltılarak),
 • Ödeme planı yeniden yapılandırılabilir (Maaş günü, kredi kartı ödemesi vb göz önüne alınarak),
 • Aylık taksitler azaltılabilir (Vade süresi uzatılarak),
 • Faiz yapısı değiştirilebilir (Sabit faizliden değişken faizliye ya da değişken faizliden sabit faizli sisteme geçilebilir).

Kredi Yeniden Yapılandırma Koşulları

Kredi yeniden yapılandırma başvurusunu kimler yapmalı? Hangi koşullarda doğru bir tercih olur? Öncelikle:

 • Kalan borç miktarı
 • Faiz oranları arasındaki farklar
 • Aylık taksit miktarları
 • Toplam kredi maliyeti

Göz önünde bulundurulmalı.

Banka değişikliği yapılacaksa yani halihazırda kendisinde kredi kullanılmış olan banka terk edilip başka bir kredi veren banka tercih edilecekse:

 • Dosya masrafı
 • Erken borç kapatma bedeli
 • Ekspertiz ücreti

Gibi ek ödemeler de hesaba katılmalı.

Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru

Konut kredisi hesaplama ve yeniden yapılandırma başvurusu yapmak için Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

En düşük faiz oranları, en uzun vade süreleri, en ucuz kredi taksitleri, kısacası en uygun konut kredisi başvurusu için tüm kredi veren bankaların tekliflerini tek bir ekranda; hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde karşılaştırabilirsiniz!

En Avantajlı Konut Kredisi Faiz Oranları

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz