Hangikredi.com

Bankalardan güncel ve avantajlı kredi faiz oranları alınıyor.

Kasko Değer Listesi

Sigorta şirketlerinin 2016 verileri ile güncellenmiş kasko değer listesine erişmek için kasko hesaplama aracımızdan ücretsiz faydalanabilirsiniz! 

HEMEN ARAYIN !
En uygun sigorta teklifini alın!
0216 636 56 36
KASKO DEĞER LİSTESİ

Aşağıdaki araç kasko değer listesi hesaplama aracını kullanarak otomobilinizin, sigorta şirketleri tarafından belirlenen değerini öğrenebilirsiniz. Lütfen aracınızın markasını, modelini ve üretim yılını seçerek “hesapla” butonuna basınız.
Araç Kasko Değerini Öğrenin
Aracınızın Kasko Değeri:  TL  
Kasko Karşılaştır  

Kasko Araç Değer Listesi Nedir?

Araç değer listesi, kasko sigortası yaptırırken veya motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında kullanılan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından aylık olarak yayınlanan bir listedir. TSRŞB, sigorta işlemleri için motorlu kara taşıtlarının araç değeri belirlemede yardımcı olmak üzere piyasa fiyatlarını göz önüne alarak kasko değer listesini tespit eder. Araç kasko değer listesi, on beş yaşına kadar araçlar için hazırlanır. 15 yaşından eski model ve tiplere ait araçların sigorta bedelleri sigortalı ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak tespit edilmektedir. Yapılacak işlemlerde kasko araç değer listesinin esas alınmasından Hangikredi.com hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.


Kasko Değer Listesi

 

Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasurans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak hazırlanan bir listedir. Bu liste, aracın değerine göre kasko poliçesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Kasko değer listesi ayrıca noterdeki araç devir işlemleri ve MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemelerinin hesaplanmasında da kullanılmakta. Bu listede yer alan fiyatlar aracın yaş, model ve motor hacmi gibi özelliklerinin yanı sıra piyasa şartlarına göre de değişiklik göstermektedir.

Bir araca kasko sigortası yapılacağı zaman kasko değer listesinde yer alan veriler ışığında aylık prim tutarı ve hasar durumunda ödenecek tazminatın tutarı belirlenir.

Kasko Değer Listesi Sorgulama

 

Kasko değer listesi sorgulamasını Hangikredi.com’dan gerçekleştirebilirsiniz. Güncel verilerin sunulduğu Hangikredi.com kasko değer listesi seçeneğinde aracınızın değerini saniyeler içinde öğrenebilir, sigorta teklifi alabilir ve kasko karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kasko Sigortası Başvurusu

 

En avantajlı kasko seçeneğine ulaşmak için sigorta şirketlerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. Hangikredi.com’dan kasko sorgulaması yaparak sizin için en cazip kasko sigortasına kolayca ulaşabilirsiniz.