Bankalardan güncel ve avantajlı kredi faiz oranları alınıyor.

Taşıt Kredisi

Bankaların sıfır araç kredisi ve 2. el taşıt kredisi için uygun araba kredisi hesaplama ve başvuru Hangikredi.com’da!

Taşıt Kredisi Hesaplama
Tavsiye Ettiğimiz Taşıt Kredisi Ürünleri
Zorunlu Trafik Sigortası

Aracınız için en uygun fiyat teklifleri ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırın.

Araç Kasko Değer Listesi

Güncellenmiş araç kasko değer listesine ulaşmak için ücretsiz hesaplama aracımızı kullanın.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi 500 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %2.44
Akbank Taşıt Kredisi 2.000 TL - 200.000 TL 1 - 48 Ay %2.61 - %2.73
Alternatif Bank Taşıt Kredisi 5.000 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %2.79
Anadolubank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 3 - 48 Ay %2.95
Burgan Bank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 3 - 48 Ay %2.46 - %2.56
DenizBank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 100.000 TL 1 - 48 Ay %2.75
FibaBanka Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 3 - 48 Ay %2.79
Halkbank Taşıt Kredisi 500 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %2.4
HSBC Taşıt Kredisi 1.000 TL - 200.000 TL 1 - 48 Ay %2.8
ICBC Bank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 100.000 TL 1 - 48 Ay %2.23 - %2.73
ING Bank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 50.000 TL 3 - 48 Ay %2.49
İş Bankası Taşıt Kredisi 1.000 TL - 200.000 TL 1 - 48 Ay %3
Koçfinans Taşıt Kredisi 5.000 TL - 2.000.000 TL 3 - 36 Ay %2.79 - %2.89
Kuveyt Türk Taşıt Kredisi 500 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %1.93 - %1.95
Odeabank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 500.000 TL 6 - 48 Ay %2.75
QNB FinansBank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 200.000 TL 1 - 48 Ay %2.55
Şekerbank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 3 - 48 Ay %2.32
TEB - Türk Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %2.65
Vakıf Katılım Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 1 - 36 Ay %2.85 - %2.95
VakıfBank Taşıt Kredisi 1.000 TL - 250.000 TL 3 - 48 Ay %2.99
Yapı Kredi Taşıt Kredisi 1.000 TL - 1.000.000 TL 1 - 48 Ay %2.3

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

  • {{item.BANKA_ADI}} Taşıt Kredisi
  • {{item.TUTAR}}
  • {{item.VADE}}
  • {{item.ORAN}}
  • {{item.BANKA_ADI}} Taşıt Kredisi
  • {{item.TUTAR}}
  • {{item.VADE}}
  • {{item.ORAN}}
* 16.12.2018 tarihinde yaptığımız son değerlendirmeye göre 48 ay vadeli 30.000 TL taşıt kredisi için en avantajlı teklifi sunan banka faiz oranı ile oldu.
DEVAMINI GÖR

Taşıt Kredisi Türleri Nelerdir?

Tekne Kredisi

Tekne kredisi, bazı bankalar tarafından yine 48 ay vade süresi ile sunulan bir kredi türüdür. Çoğunlukla araç kredisi kategorisinde bulunsa da bazı bankalar tüketici kredisi olarak da sunabilmektedirler.

Sıfır Kilometre Araç Kredisi

Sıfır kilometre araç kredisi, 0 km’de satışa sunulan binek ve hafif ticari otomobiller sunulan taşıt kredisi türüdür. Otomobil kredisi faiz oranı hesaplaması ve başvurusunda genellikle sıfır araçlar için yapılan aramalara rastlanır. Bankaların en çok kullandırdıkları, tüketicilerin ise en çok tercih ettiği araç kredisi budur. En uygun otomobil kredisini bulmak Hangikredi.com'tan taşıt kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Ticari Araç Kredisi

Ticari araç kredisi; kamyonet, van, panelvan vb araçları kapsayan, hafif ticari araçlar için bankalar tarafından sunulan ve farklı koşullara sahip olabilen taşıt kredisi ürünlerinin genel adıdır. Sanılanın aksine iş makineleri bu kapsama girmezler. Bu tarz vasıtalar için işletme kredileri önerilir. Ticari araç kredisi hesaplaması yapmak için Hangikredi.com araba kredisi hesaplama aracından destek alabilirsiniz.

2. El Araç Kredisi

2.el araç kredisi, genellikle 5 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için kullanabileceğiniz ve kimi zaman farklı araç kredisi faiz oranlarına sahip taşıt kredisi çeşididir. Kredilendirme oranı 0 km araçlara göre daha düşüktür. En fazla 48 taksit yapılabilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki satın almasını gerçekleştirmek istediğiniz arabanın üzerinde herhangi bir yasal hak sınırlaması olmamalıdır. İkinci el araç kredisi faiz oranlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi

Motosiklet kredisi, özel ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış bir araç kredisi türüdür. Her bankada bulunmayan bu kredi ürünleri, özelleştirilmiş koşullara sahip olabilir ve başvuru yapmak isteyen tüketicilere farklı şartlar sunulabilir. Vade süresi yine 48 ay ile sınırlıdır. Motosiklet kredisi için sitemizden araç kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Hemen Motosiklet Kredisi Hesaplayın!

Araç kredisi hesaplamasında dikkat edilecek noktalar

 

Araba kredisi hesaplaması yaparken bütçenizin dengesini kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Araba sahibi olmak isterken doğru oluşturulmamış bir otomobil kredisi ödeme planı nedeniyle zor günler yaşayabilirsiniz.

Taşıt kredisi faiz oranı, sigorta giderleri, dosya masrafı vb maliyet kalemlerinin yanı sıra KKDF ve BSMV gibi vergi giderlerini de hesaplamalısınız.

Unutmamanız gereken bir diğer husus ise satın almak istediğiniz arabanın, araç kredisinin geri ödemesi süresince, başvuruda bulunduğunuz bankanın ipoteği altında olacağıdır. Yani son taşıt kredisi taksidini ödenmeden araç üzerinde tam hakka sahip olamazsınız. Örneğin aracınızı satmak isterseniz, önce bankanın onayını almanız gerekir.

Peki krediyi kullanmaktan vazgeçerseniz ne olur? Diyelim ki araba kredisi hesaplaması yaptınız, taşıt kredisi faiz oranlarını inceleyip araç kredilerini karşılaştırdınız ve bütçenize en uygun taşıt kredisine başvuruda bulundunuz. İlgili banka da otomobil kredinizi onayladı fakat siz kullanmaktan vazgeçtiniz. Yasal olarak 14 gün içerisinde aynı bankaya durumu bildirmek suretiyle, hiçbir cezai işleme maruz kalmadan kredinin kullanımını iptal edebilirsiniz.

Dahası, araç kredisini kullanmış olsanız dahi yine 14 gün içerisinde vazgeçebilirsiniz. Yalnız bu sefer geçen süre kadar, ana para için faiz ödemesi yapmanız gerekir. Hangikredi.com´dan hızla sıfır otomobil kredisi hesaplama işlemi yaparak en uygun araç kredisi seçeneğine ulaşabilirsiniz. Böylece herhangi bir cayma durumunda daha az faiz ödersiniz.   

Taşıt Kredisi mi İhtiyaç Kredisi mi?

 

Araç kredisi başvurusu yapmayı düşünenlerin sıkça sordukları bir sorudur: Taşıt kredisi başvurusu mu yapmalı yoksa ihtiyaç kredisi mi? Ayrıntılara boğmadan şu şekilde anlatabiliriz iki kredi arasındaki farkı: Her iki kredi türünün de olumlu yanları ve olumsuz yanları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla araba kredisi ihtiyaç kredisinden iyidir ya da kötüdür demek söz konusu olamaz.

En uygun sıfır arabayı bulmak için taşıt kredisi hesaplaması yaparsanız koşulları şöyledir: Sıfır araçlar için proforma faturası, ikinci el araçlar için noter onaylı satış sözleşmesi sunmanız gerekir. Ayrıca kasko ve zorunlu trafik sigortası maliyetleriniz de olur. Ayrıca kredi süresince aracın üzerinde banka ipoteği bulunur. Tüm bunlara karşın ihtiyaç kredisinde 36 ay olan maksimum vade süresi taşıt kredisinde 48 aydır.

1 yıl daha uzun olan bu vade süresi, yüksek meblağ kullanımlarında aylık kredi taksitlerinizin yükünü hafifletebilir. Toplam geri ödeme tutarı tabii ki faiz oranına göre değişecektir ama burada önemli olan sizin gelir gider dengenizdir. Yüklü taksitleri, olası bir aksilikte sizi zor durumda bırakabilir. Otomobil kredisi faizlerine de ihtiyaç kredisi faizlerine de Hangikredi.com´dan kolayca ulaşabilir, online taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

 

Taşıt kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişebildiği gibi piyasaların durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Ayrıca sıfır otomobil ve ikinci el taşıt kredisi faiz oranları da birbirinden farklıdır. Vadeli araç almayı sağlayan taşıt kredileri için güncel araç kredisi faiz oranlarını Hangikredi.com Taşıt Kredisi sayfasından takip edebilirsiniz. Sitemizde yer alan hesaplama aracını kullanarak güncel taşıt kredisi faiz oranları ile taşıt kredisi hesaplaması yapabilir, kredi ürünlerini karşılaştırabilir ve online taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Taşıt kredisi hesaplama nasıl yapılır?

 

Taşıt kredisi hesaplaması yaparken yalnızca faiz oranlarına bakmamalısınız. Diğer tüketici kredilerinden farklı olarak taşıt kredileri ilave maliyetlere ve zahmetlere sahiptirler. Buna karşın araç kredisi ürünleri ihtiyaç kredilerine göre daha uzun vade sürelerine sahiptirler. Biraz daha açıklayalım…

En uygun araç kredisini bulmak için taşıt kredisi hesaplaması yaparken, ferdi kaza sigortasının yanı sıra, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ödemesi yapmanız gerekeceğini de unutmamalısınız. Ayrıca aracın tüm yasal hakları size ait olmayacaktır. İlaveten sıfır otomobil, 2.el ve ticari araçlar için farklı şartlar sunulabilir. Bu koşulları göz önünde bulundurarak 4 yıla kadar uzayabilen vadeler ile taşıt kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Hangikredi.com Taşıt Kredisi sayfalarında tüm kredi veren bankalar için taşıt kredisi hesaplaması yapabileceğinizi hatırlatalım. Sitemizden taşıt kredisi oranlarını görebileceğiniz bankaların listesi şu şekildedir: Akbank, Anadolubank, Bank Asya, BankPozitif, Cepteteb, DD Mortgage, Denizbank, Fibabanka, Finansbank, Enpara, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC Bank, İCBC Bank, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Odeabank, Şeker Finans, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası.

Araç kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bankaları ise ilgili başlıkta bulabilirsiniz. En ucuz taşıt kredisi için hemen otomobil kredisi hesaplama aracımızı kullanarak hesaplama yapın. 

Araç kredisi hesaplamasında dikkat edilecek noktalar

 

Araba kredisi hesaplaması yaparken bütçenizin dengesini kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Araba sahibi olmak isterken doğru oluşturulmamış bir otomobil kredisi ödeme planı nedeniyle zor günler yaşayabilirsiniz.

Taşıt kredisi faiz oranı, sigorta giderleri, dosya masrafı vb maliyet kalemlerinin yanı sıra KKDF ve BSMV gibi vergi giderlerini de hesaplamalısınız.

Unutmamanız gereken bir diğer husus ise satın almak istediğiniz arabanın, araç kredisinin geri ödemesi süresince, başvuruda bulunduğunuz bankanın ipoteği altında olacağıdır. Yani son taşıt kredisi taksidini ödenmeden araç üzerinde tam hakka sahip olamazsınız. Örneğin aracınızı satmak isterseniz, önce bankanın onayını almanız gerekir.

Peki krediyi kullanmaktan vazgeçerseniz ne olur? Diyelim ki araba kredisi hesaplaması yaptınız, taşıt kredisi faiz oranlarını inceleyip araç kredilerini karşılaştırdınız ve bütçenize en uygun taşıt kredisine başvuruda bulundunuz. İlgili banka da otomobil kredinizi onayladı fakat siz kullanmaktan vazgeçtiniz. Yasal olarak 14 gün içerisinde aynı bankaya durumu bildirmek suretiyle, hiçbir cezai işleme maruz kalmadan kredinin kullanımını iptal edebilirsiniz.

Dahası, araç kredisini kullanmış olsanız dahi yine 14 gün içerisinde vazgeçebilirsiniz. Yalnız bu sefer geçen süre kadar, ana para için faiz ödemesi yapmanız gerekir. Hangikredi.com´dan hızla sıfır otomobil kredisi hesaplama işlemi yaparak en uygun araç kredisi seçeneğine ulaşabilirsiniz. Böylece herhangi bir cayma durumunda daha az faiz ödersiniz.   

Taşıt Kredisi mi İhtiyaç Kredisi mi?

 

Araç kredisi başvurusu yapmayı düşünenlerin sıkça sordukları bir sorudur: Taşıt kredisi başvurusu mu yapmalı yoksa ihtiyaç kredisi mi? Ayrıntılara boğmadan şu şekilde anlatabiliriz iki kredi arasındaki farkı: Her iki kredi türünün de olumlu yanları ve olumsuz yanları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla araba kredisi ihtiyaç kredisinden iyidir ya da kötüdür demek söz konusu olamaz.

En uygun sıfır arabayı bulmak için taşıt kredisi hesaplaması yaparsanız koşulları şöyledir: Sıfır araçlar için proforma faturası, ikinci el araçlar için noter onaylı satış sözleşmesi sunmanız gerekir. Ayrıca kasko ve zorunlu trafik sigortası maliyetleriniz de olur. Ayrıca kredi süresince aracın üzerinde banka ipoteği bulunur. Tüm bunlara karşın ihtiyaç kredisinde 36 ay olan maksimum vade süresi taşıt kredisinde 48 aydır.

1 yıl daha uzun olan bu vade süresi, yüksek meblağ kullanımlarında aylık kredi taksitlerinizin yükünü hafifletebilir. Toplam geri ödeme tutarı tabii ki faiz oranına göre değişecektir ama burada önemli olan sizin gelir gider dengenizdir. Yüklü taksitleri, olası bir aksilikte sizi zor durumda bırakabilir. Otomobil kredisi faizlerine de ihtiyaç kredisi faizlerine de Hangikredi.com´dan kolayca ulaşabilir, online taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

 

Taşıt kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişebildiği gibi piyasaların durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Ayrıca sıfır otomobil ve ikinci el taşıt kredisi faiz oranları da birbirinden farklıdır. Vadeli araç almayı sağlayan taşıt kredileri için güncel araç kredisi faiz oranlarını Hangikredi.com Taşıt Kredisi sayfasından takip edebilirsiniz. Sitemizde yer alan hesaplama aracını kullanarak güncel taşıt kredisi faiz oranları ile taşıt kredisi hesaplaması yapabilir, kredi ürünlerini karşılaştırabilir ve online taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Taşıt kredisi hesaplama nasıl yapılır?

 

Taşıt kredisi hesaplaması yaparken yalnızca faiz oranlarına bakmamalısınız. Diğer tüketici kredilerinden farklı olarak taşıt kredileri ilave maliyetlere ve zahmetlere sahiptirler. Buna karşın araç kredisi ürünleri ihtiyaç kredilerine göre daha uzun vade sürelerine sahiptirler. Biraz daha açıklayalım…

En uygun araç kredisini bulmak için taşıt kredisi hesaplaması yaparken, ferdi kaza sigortasının yanı sıra, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ödemesi yapmanız gerekeceğini de unutmamalısınız. Ayrıca aracın tüm yasal hakları size ait olmayacaktır. İlaveten sıfır otomobil, 2.el ve ticari araçlar için farklı şartlar sunulabilir. Bu koşulları göz önünde bulundurarak 4 yıla kadar uzayabilen vadeler ile taşıt kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Hangikredi.com Taşıt Kredisi sayfalarında tüm kredi veren bankalar için taşıt kredisi hesaplaması yapabileceğinizi hatırlatalım. Sitemizden taşıt kredisi oranlarını görebileceğiniz bankaların listesi şu şekildedir: Akbank, Anadolubank, Bank Asya, BankPozitif, Cepteteb, DD Mortgage, Denizbank, Fibabanka, Finansbank, Enpara, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC Bank, İCBC Bank, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Odeabank, Şeker Finans, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası.

Araç kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bankaları ise ilgili başlıkta bulabilirsiniz. En ucuz taşıt kredisi için hemen otomobil kredisi hesaplama aracımızı kullanarak hesaplama yapın. 

Taşıt Kredilerinde Yapılandırma

 

Kredi borcunuzu ödeme konusunda sıkıntıya düşerseniz ya da daha düşük faiz oranlarından yararlanarak vadenizi uzatmak isterseniz her zaman için bir yapılandırma imkanı söz konusu.

Taşıt kredisi yapılandırması için bankanıza yapılandırma talebinde bulunarak borcunuzun yeniden vadelendirilmesini talep edebilir ve bu şekilde aylık taksit tutarının azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca daha düşük faiz oranıyla yapılandırma yapıldığı takdirde toplam ödeme tutarının azalması da mümkün.

Taşıt Kredisi Borcumu Ödeyemezsem Ne Olur?

 

Kredi almadan önce her ne kadar cebinize göre hesap kitap yapmış olsanız da bazen planlar istendiği gibi gitmeyebiliyor. Taşıt kredinizi ödemekte zorluk çekerseniz ve tamamen ödeyemeyecek duruma gelirseniz aracınıza banka tarafından el konuluyor. Bankaya 90 gün boyunca ödeme yapmamanız halinde hakkınızda yasal takip başlatılıyor ve bu yasal takip neticesinde taşıt kredisi verirken bankanın teminat olarak ipotek ettiği araca el konuluyor. Borcunuzu ödemekte zorluk çekerseniz bankanızdan yapılandırma talibinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Taşıt kredisi başvurusunda nelere dikkat etmeli?

 

Taşıt kredisi başvurusu yapma niyetinde iseniz, öncelikle bireysel ve kurumsal taşıt kredisi başvuru şartlarının farklı olduğunu hatırlatalım. Ayrıca 0 km araç kredisi başvurularında aranan şartlar ile 2.el araç kredisi başvurusunda istenen koşulların farklı olduğunu da belirtelim.

Sıfır kilometre otomobil kredisi başvurusunda ibraz edilmesi gereken belgeler arasında proforma faturası bulunurken, 2.el araba kredisi başvurusunda talep edilen evrak noter tasdikli satış sözleşmesi ve aracın ruhsatıdır.

Bireysel araba kredisi başvurusunda; kimlik belgesi, ikametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı son döneme ait fatura, gelir belgesi (maaş bordrosu vb) gibi gerçek kişilere ait belgeler talep edilir. Kurumsal araba kredisi başvurusunda ise; ticaret sicil gazetesi, bilanço kayıtlarını gösterir evraklar, vergi levhası gibi tüzel kişilere ait bilgileri içeren dokümanlar talep edilir.

Hangikredi.com Taşıt Kredisi sayfalarında en uygun araç kredisi için başvurusu yapabileceğiniz bankalar şunlardır: Akbank, Anadolubank, Bank Asya, BankPozitif, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC Bank, İCBC Bank, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Odeabank, Şeker Finans, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası.

Araç kredisi başvurusunda kredilendirme oranı nedir?

 

En ucuz araç kredisi hesaplaması yapan tüketicilerin merak ettikleri bir diğer konu ise kredilendirme oranıdır çünkü bankaya ve aracın yaşına göre farklılık gösterebilir. Otomobil kredisi için genel olarak durum şu şekildedir:

Sıfır kilometre bir vasıta için araç kredisi kullanmak istiyor iseniz, kredilendirme oranı %70’e kadar çıkabilir. Özellikle 50.000 liraya kadar olan araba kredisi taleplerinde (0 km için) fatura bedelinin 4’te 3’ü kadar kredi kullanımı söz konusu olabilir.

2.el araç kredisi sorgulaması yapacak iseniz, aracın yaşının 5’ten büyük olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira bankaların çoğu, 5 yaş üstü ikinci el araçlar için kredi onayı vermemektedirler (istisnai durumlarda bu üst sınır bazı bankalarda 10’a çıkabilmektedir). Gelelim kredilendirme oranına… 2.el araçlar için bu oran ortalama %50 civarındadır. 2. el taşıt kredisi hesaplaması yapmak için araç kredisi hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. 

Taşıt kredisi başvuru süresi ne kadardır?

 

Taşıt kredisi hesaplamasında en uzun vade yukarıda da belirttiğimiz gibi 4 yıl yani 48 aydır. Bilgi karmaşasının temel nedeni, taşıt kredilerinin maksimum vade sürelerinde yapılan değişikliklerdir.

Önceleri 60 ay olan bu süre, daha sonra bir düzenleme ile 36 aya indirilmiş idi. Ancak tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaması nedeniyle yeniden yapılan bir yasal düzenlemeyle bu süre 48 aya çıkarılmıştır.

En Popüler Taşıt Kredisi Hesaplamaları

 

Araç kredisi hesaplaamsında bazı vade-kredi tutarı kombinasyonları tüketiciler tarafından en çok arananlar arasında. Taşıt kredisi hesaplamalarının en avantajlı vade-kredi tutarı kombinasyonları şu şekilde:
• 30 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi
• 30 bin TL 36 ay vadeli taşıt kredisi
• 20 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi
• 20 bin TL 36 ay vadeli taşıt kredisi
• 40 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi

Siz de bu hesaplamalardan birini yaparak en uygun taşıt kredisi faiz oranına ulaşabilirsiniz.

Hangikredi.com'dan Son Haberler