Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

DenizBank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

DenizBank ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

30.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

DenizBank İhtiyaç Kredisi İhtiyaç Kredisi

Faiz Oranı

%1,89
Faiz oranı, kredi notunuza göre değişebilir.

Aylık Taksit

1.228,24 TL

Toplam Ödeme

44.366,64 TL
Toplam Ödemeye Dahil Olan Ücretler
Kredi Tutarı 30.000,00 TL
Tahsis Ücreti 150,00 TL
Faiz Tutarı 14.216,64 TL
Toplam Ödeme 44.366,64 TL

DenizBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 65.000 TL
1 - 36 Ay
%1,89

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 65.000 TL
1 - 36 Ay
%1,89

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 65.000 TL
1 - 36 Ay
%1,89

DenizBank Hakkında

DenizBank, 1997’de bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alındı. Tarihine, üç hissedar değişimi ve bir halka arz sığdıran banka; 2006’da Dexia bünyesine katıldı. 2012’de Avrupa’nın büyük bankalarından Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başladı. Banka son olarak 2019’da, bölgesinin lider kuruluşlarından Emirates NBD’ye devroldu.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • DenizBank ihtiyaç kredisi her daim avantajlı oranlarla tüketicilerin hizmetinde! DenizBank ihtiyaç kredisi başvurunuzun onaylanabilmesi için bazı kriterleri sağlamanız gerekiyor. Bu kriterlerden en önemlisi kredi notu. Kredi notu bankacılık sistemine girdiğiniz andan itibaren ödemelerinizi ne kadar düzenli yaptığınızı gösterdiği için riskli grupta olanların başvurularının onaylanma ihtimali oldukça düşük. Aşağıda kredi notu aralıklarının risk durumlarını görebilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi

  Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa başvurunuzun onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. 

 • DenizBank ihtiyaç kredisi başvurusu HangiKredi sayfası üzerinden direkt olarak yapılabilir. Bankaların kredi faiz oranlarını hesaplama ve karşılaştırmaya olanağı sunan HangiKredi hesaplama sayfalarından anında DenizBank tüketici kredisi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda DenizBank mobil uygulama, internet sitesi, ATM ve şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvuruya kısa sürede geri dönüş yapan banka sayesinde, nakit ihtiyacınızı hızla çözüme kavuşturabilirsiniz.

 • DenizBank ihtiyaç kredisine 18-80 yaş aralığındaki herkes başvuruda bulunabilir. Emekli olan ya da yaşı ileri olan kişiler için banka hayat sigortasını zorunlu tutabilir. Bunun sebebi ise herhangi bir vefat durumunda, bankaya sigorta tarafından ödeme yapılmasının ve mirasçılara herhangi bir borç kalmamasının sağlanması. Yaş konusunda geniş aralıklar sunan DenizBank kredi sorgulama yaparken kredi notu ve gelir belgesine de dikkat ediyor. Hali hazırda çalışanlardan en az 3 aylık sigorta giriş belgesi talep eden banka, şube ile görüşülmesi durumunda yeni sigorta girişi olanlara yardımcı olabiliyor. Bunun için direkt olarak şube ile görüşülmesinde fayda var.

 • DenizBank ihtiyaç kredisi için bazı belgelerin şubelere iletilmesi gerekiyor. Online olarak başvuru yapmış olsanız bile işlemlerin tamamlanması için şubeyi ziyaret ederek evraklarınızı teslim etmelisiniz. Aşağıda DenizBank tüketici kredisi için gerekli olan belgeleri bulabilirsiniz:

  • Bireysel kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanının aslı ya da fotokopisi
  • Ücretli çalışanlardan maaş bordrosu ya da iş yerinin imzaladığı maaş yazısı, serbest meslek sahibi olanlar için son 3 yıllık vergi levhası
  • İkametgah belgesi ya da son aya ait resmi bir fatura örneği
  • Kira belgesi beyan edilecekse tapu fotokopisi ve kira kontratı
  • Faiz geliri beyan edilecekse yatırım hesabı belgesi
 • DenizBank ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda önceden yorum yapmak mümkün değil. Bankanın kendi prosedürleri ve kararları doğrultusunda ilerleyen faiz oranları hakkında resmi açıklama yapılmadan düşecek ya da inecek yorumunda bulunmak imkansız. Piyasadaki değişikler, bankanın ekonomik durumu ve arz-talep ilişkisine bağlı olarak faiz oranlarında değişiklik yapılabilir. Güncel veriler doğrultusunda aşağıda faiz oranlarını ve vadelerini görebilirsiniz:

  Kredi Tutarı (TL)

  Vade (Ay)

  Aylık Faiz Oranı (%)

  Aylık Taksit Tutarı (TL)

  Kredi Tahsis Ücreti (TL)

  Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı (TL)

  Aylık Toplam Maliyet Oranı (%)

  Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)

  3.000

  12

  1,24

  274,83

  15

  42,73

  1,71

  20,59

  10.000

  12

  1,76

  952,11

  50

  142,43

  2,48

  29,81

  10.000

  24

  1,76

  535,44

  50

  184,63

  2,43

  29,21

  10.000

  36

  1,76

  399,42

  50

  238,01

  2,41

  29,00

  Tablodaki hesaplamalar 25 Eylül 2020 tarihindeki güncel veriler ile oluşturulmuştur.

 • DenizBank ihtiyaç kredisi pek çok türe göre çeşitlilik gösteriyor. Kullanıcıların tam olarak ihtiyaçlarına yönelik krediyi alabilmeleri için sağlanan alt kategorileri aşağıda bulabilirsiniz.

  Eğitim Kredisi: Avantajlı faiz oranları ile 36 aya kadar vade seçeneği sunan eğitim kredisi sayesinde özel okul, üniversite ya da özel kurs ücretlerinin karşılanması mümkün. Kişi 18 yaşından büyükse kendisi kredi başvurusunda bulunabileceği gibi velisi de başvuru yaparak eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilir.

  Cebimde Kredi: 55.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için 36 aya varan vadelerle, evrak ve kefilsiz kredi alınmasını sağlayan Cebimde Kredi ürünü için mesaj atmak yeterli. SMS ile yapılan başvurular neticesinde anında kullanılabilecek olan kredi miktarı bildirilir ve en yakındaki DenizBank şubesine başvurarak kredinizi almanız beklenir.

  Bireysel Finansman Kredisi: Ev teminatını kullanarak bireysel finansman kredisi veren bu ürün sayesinde nakit ihtiyacınız kolaylıkla karşılanır. İpotek edilecek evin değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar bu krediden yararlanmak mümkün.

 • İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce mutlaka vade ve faiz oranlarını hesaplamak gerekiyor. Tahmini ödeme planı çıkarmak ve kendinizi buna göre ayarlamak adına HangiKredi kredi hesaplama sayfasından DenizBank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda diğer bankaların sunduğu fırsatları da değerlendirerek karşılaştırma yapmanız mümkün.

 • DenizBank ihtiyaç kredisi işlemlerini yaparken belli bir dosya masrafını müşterilere yansıtıyor. Bir ödeme olarak değil, kredinin ana tutarından keserek alınan dosya masrafı, yasal düzenlemeler ile toplam kredi tutarının binde 5’ini geçemiyor.

 • 18-80 yaş aralığındaki herkes kolaylıkla DenizBank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Emekliler için farklı seçenekler de sunan banka, yaş aralığını geniş tutarak nakit ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını hedefliyor. Çok ileri yaşlardaki vatandaşlardan güvenlik açısından bazı sağlık belgeleri ve hayat sigortası talep edilebiliyor.

 • DenizBank ihtiyaç kredisi alt kategorileri içerisinde yer alan cebimde kredi seçeneğinde 55.000 TL’ye kadar evraksız ve kefilsiz kredi verebiliyor. Çok yüksek tutarlar olmadığı için teminat konusunda çok sıkı davranılmasa da diğer ihtiyaç kredisi kategorilerinde, özellikle tutar yükseldiği için kefil ya da ipotek gibi herhangi bir teminat istenmesi söz konusu.

 • DenizBank tüketici kredisi için başvuruda bulunurken öncelikle ihtiyacınızı tespit etmeniz ve buna göre size en uygun olan kategoriye başvurmanız gerekiyor. Farklı imkanlar ve şartlar sunan kategorilerden size en uygun olanını tercih etmek uzun vadede kâr elde etmenizi sağlar. Bir diğer konu da toplam borçlarınız. Eğer aylık gelirinizin yarısı kadar kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa DenizBank başvurunuzu direkt olarak olumsuz yanıtlar. Aynı şekilde kredi notunuzun da risk grubunda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Şubelerle görüşüldüğünde yardımcı olunsa bile kefil ya da ipotek olmadan kredi notu düşük olanlara nakit desteğinde bulunulması mümkün değil.

  DenizBank kredi başvurusu yapmadan önce gelir ve kredi bilgileriniz üzerinden gerekli hesaplamaları yapabilirsiniz. HangiKredi kredi hesaplama aracında yer alan ilgili alanları doldurmanızın ardından, diğer bankalarla karşılaştırma yapabilir, aynı zamanda direkt olarak DenizBank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %21,27 %42,09

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 368,79 TL, banka tahsis ücreti 50,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %21,71 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 13.326,44 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon