Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Şanlıurfa Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Fatura ödeme işlemlerinizi HangiKredi üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HangiKredi, kullanıcılarına yüksek güvenlik önlemleri eşliğinde hizmet verir. Ödeme yaparken kullanılan kart bilgileri ve kişisel veriler ilgili kurumlara gelişmiş sistemler aracılığı ile aktarılır. Bu sayede verilerinizin üçüncü tarafların ele geçmesi riski ortadan kaldırılır. 

  HangiKredi, fatura ödeme işlemleri sırasında kullanılan karta kayıtlı cep telefonuna gönderilen onay kodunu ister. Bu sayede kart sahibinin onayı dışında işlem yapılmasını önler. Gelen SMS kodunu ilgili kısma girdikten sonra işleminiz onaylanır. HangiKredi üzerinden tüm borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Faturalarınızı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Şanlıurfa su borcu sorgulama işlemleri ŞUSKİ’nin ana sayfası üzerinden yapılır. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Online İşlemler” menüsü üzerinden “Borç Sorgulama” butonuna tıklamanız yeterlidir. Borç sorgulama sekmesine açılan sayfanın üst kısmında bulunan “Online Hizmetler” seçeneği aracılığı ile ulaşmak da mümkündür. 

  Borç sorgulama işlemini ŞUSKİ üzerinden yapabilmeniz için siteye üye olmanız gerekir. Üyeliğiniz yoksa bu sayfaya giriş yaptığınızda yetkinizin olmadığını belirten bir hata ile karşılaşırsınız. Üyelik oluşturmak için sayfanın sağ üst kısmındaki “Giriş Yap” kısmına tıklayabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra “Online İşlemler” sayfası üzerinden Şanlıurfa Su faturanızı sorgulayabilirsiniz.

  ŞUSKİ fatura sorgulama işlemi için HangiKredi’yi de tercih edebilirsiniz. Bu işlemi HangiKredi ana sayfasındaki “Fatura Ödeme” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Öncelikle açılan sayfadan ödeme yapmak istediğiniz hizmetin simgesine tıklayın. Açılan sayfadaki “Hemen Fatura Öde” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza 3 kutucuk çıkar. İlgili bilgileri girdikten sonra faturalarınıza ulaşabilirsiniz. Fatura sorgulama işlemi için abone numarası bilgisi gereklidir. 

 • Şanlıurfa Su faturası ödeme işlemlerinizi kurumun resmî internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle ŞUSKİ’nin ana sayfasının sağ üstünde yer alan “Online İşlemler” menüsüne girmelisiniz. Açılan sayfadaki sekmede;

  • Sicil numarası ile
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile
  • Abonelik numarası ile

  ödeme seçenekleri bulunur. Size uygun olanı seçip işleminize başlayabilirsiniz. Fatura ödeme işlemlerinizi HangiKredi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ana sayfaki “Fatura Ödeme” sekmesine tıklayıp ardından ilgili hizmetin simgesini seçmeniz yeterlidir. “Hemen Fatura Öde” butonuna tıklayıp 3 adımda ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura türü, kurum adı ve abone numarası bilgilerini girerek ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. 

 • ŞASKİ ile iletişime geçmek için birden fazla yöntem kullanılabilir. Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinde yer alan “İletişim” sekmesi bunlardan biridir. Bu sayfaya girdiğinizde kişisel bilgilerinizi ve irtibat kurmak istediğiniz konuya dair mesajınızı ilgili kutucuklara yazarak kuruma iletebilirsiniz. Şanlıurfa Su iletişim numarası ise 0 (414) 318 58 00 şeklindedir. Bu numarayı arayarak abonelik işlemleri hakkında görüşebilirsiniz. 

  Şanlıurfa Su iletişim kanalları arasında Alo 185 numaralı hat da bulunur. Bu hat 7 gün 24 saat hizmet verir. Özellikle arıza ve kesinti bilgileri için bu hattı arayabilirsiniz. Soru ve sorularınız için bilgi@suski.gov.tr mail adresini de kullanabilirsiniz. 

 • İçerisinde en az güncel borç tutarı kadar bakiye bulunan banka kartlarınız ile Şanlıurfa Su faturalarınızı ödeyebilirsiniz. HangiKredi, internet kullanımına açık olan banka kartları ile ödeme yapmanıza imkân sağlar. Kurum adı, fatura türü ve abone numarası verilerini girerek ödeme işlemini başlatabilirsiniz. 

  ŞUSKİ ödemeleriniz için kurumun resmî internet sitesini de kullanabilirsiniz. Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Online İşlemler” menüsüne tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfadaki “Online Ödeme” sekmesine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Aboneliğize ait verileri girip fatura seçtikten sonra banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. 

 • ŞASKİ su aboneliği birden fazla yöntem kullanarak iptal edilebilir. Bunlardan ilki kurumun hizmet merkezleri üzerinden iptal başvurusu yapmaktır. Su aboneliğinin iptal edilebilmesi öncelikle tüm borçların ödenmesi gerekir. Başvurudan kısa süre sonra abonelik sonlandırılır. Ardından Şanlıurfa su abonelik ücreti kişiye iade edilir. 

  Abonelik iptal işlemini online kanallar aracılığı ile yapmak da mümkündür. e-Devlet üzerinden Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün sayfasına girerek abonelik iptal başvurusundan bulunabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için e-Devlet üyeliğinizin olması gerekir. Üyeliğiniz yoksa PTT şubelerinden şifre talep ederek kayıt oluşturabilirsiniz. Bu sayede sadece birkaç tıklama ile iptal işlemi başlatabilirsiniz. “Elektrik, su, doğal gaz abonelikleri nasıl açılır?” konusu hakkında ise HangiKredi üzerinden bilgi alabilirsiniz. 

 • Su aboneliğinizi iptal etmek için ŞUSKİ hizmet merkezlerine giderek müracaat edebileceğiniz gibi bu işlemi e-Devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Aboneliğinizin iptalini gerçekleştirmek için öncelikle herhangi bir fatura borcunuzun olmadığını teyit etmeniz gerekir. Hesabınızda gözüken herhangi bir ödenmemiş fatura varsa abonelik iptal işlemi gerçekleşmez. Tüm borçların ödenmesinin ardından abonelik iptali için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir;

  • Sayaç üzerinde yazan son endeksin beyanı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
  • Abone numarası 
 • Abone numarası Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden kolayca öğrenilebilir .Yapılması gereken ŞUSKİ’nin ana sayfasının sağ üst kısmında bulunan “Online İşlemler” butonuna tıklamaktır. Açılan sayfadaki “İnteraktif İşlemler” başlığı altında “Su Abone Arama” sekmesi bulunur. Bu sekmeye tıkladıktan sonra aboneye ait T.C. kimlik ve sicil numarası bilgilerinin girilmesi gerekir. Güvenlik kodu ilgili sekmeye yazıldıktan sonra devam ederek abone numarası öğrenilebilir. 

  Şanlıurfa su abone numarası öğrenmenin bir diğer yolu da kurumun çağrı merkezini aramaktır. Kişisel bilgilerinizi hattaki yetkili ile paylaşarak adınıza kayıtlı olan abone numarasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca tarafınıza gönderilen faturaların üst kısımlarında da aboneliğinize dair bilgileri bulabilirsiniz.  

 • Şanlıurfa Su borçlarının tamamı kredi kartı kullanılarak HangiKredi üzerinden ödenebilir. Önemli olan kredi kartı limitinin borç tutarının ödemek için yeterli olmasıdır. HangiKredi üzerinden kurum adı, fatura türü ve abone numarası bilgileri ile ödeme işlemi yapabilirsiniz. Tarafınıza ait faturaları seçip kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemenizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. ŞUSKİ faturalarını kredi kartı ile ödemek için kurumun resmî internet sitesi de kullanılabilir.

 • Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermenin birden fazla yolu bulunur. Otomatik ödeme talimatını bankanızın şubesine giderek verebilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi dijital bankacılık kanallarını kullanarak kendiniz de oluşturabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise bankanın çağrı merkezini aramaktır. Otomatik ödeme talimatı vermek için bankanız ile fatura bilgilerinizi paylaşmanız gerekir. Talimat oluşturulduktan sonra, kredi kartı limitinizin yeterli olması durumunda, faturalarınız düzenli olarak tahsil edilir. 

  Kredi kartı ile otomatik ödeme talimat verdiğinizde bankanızı faturalarınız üzerinde yetkilendirmiş olursunuz. Dilerseniz bunun yerine HangiKredi’nin ödeme hatırlatma hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Siteye üye olup fatura bilgilerinizi girerek her ay düzenli olarak hatırlatma alabilirsiniz. Bu sayede faturaların unutulması ya da ödemelerin aksaması gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon