Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

İzmir İzsu Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • İZSU su faturanızın tutarını sorgulamak için kurumun resmî internet sitesinin online işlemler menüsüne girmeniz gerekir. İlgili boşluğa abone numaranızı girerek güncel ve eski borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Fatura sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden de abone numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz. 

  Tüm faturaları tek bir adreste görmek ödemelerinizi daha rahat takip etmenize olanak tanır. Ayrıca zamandan da tasarruf edersiniz. Bunun için HangiKredi internet sitesinden İZSU borç sorgulama işlemi yapabilir. Tüm faturalara anında erişim sağlayabilirsiniz. Sayaçlar aylık periyotlar hâlinde okunur ve abonelere su faturası bildirimi bırakılır. Sayaç okunmasından kaynaklı hatalar ile ilgili İZSU fatura itiraz işlemi, bildirimden sonraki 2 gün içerisinde yapılmalıdır.

 • İZSU su faturası ödemelerinizi farklı online kanallardan gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemleri için kurumun internet sitesi kullanılabilir. Fatura ödemeleri e-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilir. Online ödemeyi HangiKredi internet sitesinde bulunan fatura ödeme merkezinden gerçekleştirmek de mümkündür. Ödemelerin gecikmesinden kaynaklanan tek taraflı sözleşme feshi ve su kesintisi gibi sorunlar ile muhatap olmamak adına HangiKredi’nin hatırlatma hizmetini kullanabilirsiniz. Bu sayede İZSU su faturalarını kolaylıkla aksatmadan ödeyebilirsiniz. 

 • İZSU fatura ödeme işlemi, online kanallar aracılığı ile son derece güvenli bir şekilde yapılabilir. Su faturasını İZSU resmî internet sitesi üzerinden öderken kişisel verileriniz 3D güvenlik sistemi ile korunur. Bu sayede kişisel verilerin üçüncü tarafların eline geçmesi riski ortadan kaldırılır ve abonelere güvenli şekilde işlem yapma imkânı sunulur. 

  İZSU su faturası ödemelerini HangiKredi online ödeme merkezi üzerinden de gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. HangiKredi, yüksek güvenlik önlemlerine sahip bir web sitesidir. Ödeme sırasında kişisel verilerin ve kart bilgilerinin gizliliğini sağlar. Bu bilgiler üçüncü taraflar ile paylaşılmaz. Ödeme sırasında kullanılan karta ait bankada kayıtlı cep telefonuna bir onay kodu gönderilir. Açılan ekrandaki ilgili kısma cep telefonuna gelen onay kodunun girilmesi gerekir. Kod girildikten sonra işlem banka tarafından onaylanırsa ödeme gerçekleşir. İşlem tamamlandıktan sonra dilerseniz ödeme yaptığınıza dair e-dekontu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

 • İZSU iletişim numarası 0 232 293 2 293’dür. Kuruma ait bir diğer telefon numarası ise 0 232 293 2 000’dır. Bu iki numara üzerinden İZSU ile iletişime geçebilirsiniz. İZSU müşteri hizmetleri abonelik ile ilgili işlemler için mesai saatleri içerisinde çalışır. Hızlı müdahale edilmesi gereken durumlar için Alo 185 çağrı numarasını arayabilirsiniz. 

 • Abone, su kullanımıyla ilgili yapmış olduğu sözleşmeyi kendi isteğiyle iptal edebilir. İZSU abonelik iptali için birden fazla yol bulunur. İZSU Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’ndaki ilgili şube müdürlüğüne başvuruda bulunarak iptal işlemini başlatabilirsiniz. Sözleşmenin iptal edilebilmesi öncelikle ilgili aboneliğe dair tüm borçların ödenmesi gerekir. Borçlar ödendikten sonra sayaç sökme işlemleri başlatılır. İşlem tamamlandıktan sonra sözleşme sonlandırılır. Abonelik iptal işlemi başvurusu ALO 185 çağrı merkezinden veya e-Devlet üzerinden de yapılabilir. 

 • Su aboneliği iptal işlemi için bazı belgeler ve bilgiler istenir. Bu belgeler ve bilgiler iptal başvurusu sırasından abonenin yanında olmalıdır. İZSU tarafından hazırlanan örnek dilekçe ile T.C. kimlik numarasının olduğu pasaport, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi iptal başvurusunda beyan edilmelidir. Abone bizzat başvurmuyorsa temsile ilişkin noter onaylı vekâletname gereklidir. İş yerlerine ait su aboneliğinin iptali için ise vergi numarası, yetki belgesi ve imza sirküleri istenir. İZSU online randevu sistemi ile çalışır. Size uygun bir randevu oluşturup ilgili belgeleri kuruma teslim edebilir ve abonelik iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 • İZSU abone numarasına sahip olmak için kurum ile aranızda bir sözleşme yapılmış olması gerekir. Abone numarası, kurumun hizmet verdiği kullanıcılara atadığı bir tür koddur. Abonelik açtırmak için İZSU’nun web sitesinde yer alan belgeler ve bilgiler eşliğinde bir talepte bulunmanız gerekir. İZSU randevusu oluşturarak gerekli belgeleri kuruma teslim edebilirsiniz. Abonelik açtırmak için bir depozito ödemesi yapılır. HangiKredi üzerinden “Su abonelik ücreti ne kadardır?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz. 

  Ödemenin yapılmasının ardından yetkililer beyan ettiğiniz adrese gelip aboneliğinizi açar. “Su kaç günde açılır?” sorusunun yanıtı değişiklik gösterebilir. İZSU yeni abonelerinin hizmetlerini genellik 2-3 gün içerisinde aktif eder. Yoğunluğa bağlı olarak bu süre değişebilir. İZSU hizmetlerinden yararlanmaya başlarken tarafınıza bir abone numarası atanır. Bu numaraya kurum ile yaptığınız sözleşme üzerinden ulaşabilirsiniz. Abone numarası su faturalarının en üst kısmında da yazar.

 • İZSU abone numarası fatura üzerinden öğrenilebilir. Su faturası üzerinde yazan 7 haneli “Mukavele No” kısmı abone numarasıdır. Abone numarasını kullanarak HangiKredi online ödeme merkezinden faturanızı sorgulayabilir ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Abone numaranızı öğrenmek için kurumun çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Kişisel verilerinizi paylaşarak abone numaranızı öğrenmeniz mümkündür. 

 • İZSU su faturası ile iletilen tüketim bedelinin belirtilen günler içerisinde ödenmesi gerekir. İZSU borç ödeme işlemi kurumun anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile yapılabilir. Ödeme esnasında dilerseniz banka kartınızı kullanabilirsiniz. Banka kartı ile ödeme yapmanın bir diğer yolu ise kurumun resmî web sitesini kullanmaktır. Ayrıca internet veya cep bankacılığı da kullanabilirsiniz. Banka kartınıza tanımlı dijital hesabınız üzerinden ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

 • İZSU su faturasını kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. İZSU su faturasını e-Devlet üzerinden kredi kartı ile ödemek mümkündür. Dilerseniz internet ya da cep bankacılığı kullanarak da ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İZSU faturasını kredi kartı ile güvenli ödemenin bir diğer yolu da HangiKredi’dir. Hangikredi’nin online ödeme merkezi hizmetinden yararlanarak sadece 3 adımda işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

  HangiKredi online ödeme merkezi üzerinden gecikmiş fatura tutarlarınızı da görüntüleyebilirsiniz. Geçmiş dönem faturalarınızı seçerek kredi kartınız ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. İZSU’nun resmî internet sitesindeki online işlem menüsü üzerinden de abone numaranızı girerek kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. 

 • İZSU su faturaları için bankalara otomatik ödeme talimatı verilebilir. Kullandığınız kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı kaydı oluşturabilirsiniz. Bu işlem için cep ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Dilerseniz banka şubesine giderek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi ile iletişim kurarak otomatik ödeme kaydı oluşturmak mümkündür. 

  Kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verdikten sonra su faturası tutarı her ay belirli bir tarihte hesabınızdan çekilir. Belirlenen tarihte ödemenin gerçekleşmesi için hesabınızda fatura tutarı kadar paranın bulunması gerekir. Dilerseniz HangiKredi sitesinden de kolayca su faturası ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. HangiKredi, ödemeleriniz için size her ay hatırlatma yapar. Bu sayede ödemelerinizi kaçırmazsınız. Faturalarınızı zamanında ödersiniz. 

 • Otomatik ödeme talimatı, hesabınız üzerinden ilgili faturanın tahsili için bankanın yetkilendirilmesi anlamına gelir. Belirlenen ödeme tarihi geldiğinde banka sizin yerinize işlemi otomatik olarak gerçekleştirir. Bu nedenle tek bir fatura için birden fazla bankaya otomatik ödeme talimatı verilmemelidir. Daha önce otomatik ödeme talimatı verilmiş faturalar için farklı bir bankada yeniden kayıt oluşturmak mümkün değildir. 

  Hesabınızdaki bakiye miktarı, otomatik ödeme talimatı verirken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Bakiye yetersiz olduğunda tahsil işlemi gerçekleşmez ve fatura ödenmemiş olur. Bu gibi durumlarda genellikle banka tarafından tarafınıza bilgilendirme yapılır. Otomatik ödeme talimatı bulunan hesabınıza yeterli miktarda para girişi gerçekleştiğinde fatura tahsilatı direkt olarak yapılır. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon