Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ankara Aski Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekomünikasyon

  Telekomünikasyon Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • ASKİ borç sorgulama işlemleri, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi resmî web sitesi üzerinden yapılır. Sitede yer alan Online İşlem Merkezi’nde ASKİ fatura sorgulama işlemi yapılır ve hem güncel hem de geçmiş borçlar görüntülenir. Bu işlem için sisteme kayıt olmak ve e-posta adresi ya da T.C. kimlik numarası ile şifre yazarak giriş yapılmalıdır. Fatura sorgulamak için e-devlet üzerinde yer alan “Fatura Bilgileri Sorgulama” sayfası da kullanılabilir. 

 • ASKİ fatura ödeme işlemi hem Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi veznelerinden hem de internet üzerinden yapılabilir. ASKİ Online İşlem Merkezi fatura ödemek için de kullanılabilen bir hizmettir. Bankaların internet şubeleri ya da mobil uygulamaları da yine online olarak fatura ödemek için kullanılabilir. Ayrıca HangiKredi üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde su faturalarını ödemek mümkündür. 

 • Doğru servisler kullanıldığı sürece internetten su faturası ödemek her zaman güvenlidir. Ödeme için her zaman kurumsal ve resmî web siteleri tercih edilmelidir. Online su faturası ödeme işlemlerini güvenli bir şekilde tamamlamak için ASKİ web sitesi, bankalar ve HangiKredi su faturası ödeme hizmeti kullanılmalıdır. Ödeme yapmadan önce web sitesi incelenmeli ve güvenli olduğundan emin olunmalıdır. Ardından banka ve kredi kartı ile kolayca ödeme yapılabilir. 

 • ASKİ su arıza ve benzeri problemler ALO 185 çağrı merkezine iletilebilir. Genel müdürlük çağrı merkezi numarası ise 0312 616 10 00 şeklindedir. Ayrıca 153 Mavi Masa Çağrı Merkezi’nden de benzer konular hakkında bilgi alınabilir. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne faks göndermek için 0312 324 53 01 numaralı hat kullanılabilir. E-postalar ise bilgiedinme@aski.gov.tr adresine gönderilebilir. Bunların yanında abone işleri daire başkanlığı için 0 (312) 616 18 81 ve destek hizmetleri daire başkanlığı için 0 (312) 616 13 21 numaralı telefonlara ulaşılabilir. Bölge müdürlükleri numaraları için de çağrı merkezinden bilgi almak mümkündür. 

 • ASKİ su aboneliği için, abonelik türüne göre farklı işlemlerin yapılması gerekebilir. Yeni evler için yapılacak olan yeni su aboneliklerinde, ev sahibi ile birlikte bina ile ilgili evraklar da başvuru sırasında teslim edilir. Kiracılar için Ankara su aboneliği ise sadece abone olacak kişi ile ilgilidir. Kimlik ve kira sözleşmesi gibi belgeler yeterlidir. Bununla birlikte tüm abonelik işlemlerinde DASK yaptırmak zorunludur. Ankara su abonelik ücreti de başvuru sırasında tahsil edilir. Başvuru için evraklarla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi şubelerine gidilebilir ya da e-devlet platformundaki “Yeni Abonelik Başvurusu ve Takibi” sayfasından online başvuru yapılabilir. 

 • ASKİ abonelik iptali için kurumun çağrı merkezleri üzerinden iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilir. Abonelik iptali başvurusu bizzat kurumun şubelerine yapılır. Bununla birlikte online başvuru yapabilmek de mümkündür. Kurumun e-devlet üzerindeki “Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” hizmetinden faydalanılarak online abonelik iptali başvurusu yapılabilir. 

  Süreçle ilgili detaylı bilgilere “E-devlet ile Abonelik İptali Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

 • ASKİ numarası, abone hakkındaki tüm detaylara ulaşabilmek için gerekli olan önemli bir numaradır. Her abone, abone numarasını bilmelidir. Çünkü işlemler abone numarası üzerinden gerçekleştirilir. Abone numarasını öğrenmenin en kolay yolu, su faturasına bakmaktır. Su faturalarında abone numarası ve pek çok detaylı bilgi yer alır. Faturanın mevcut olmadığı durumlarda e-devlet üzerinden de abone numarasına ulaşılabilir. Bunun için “Abonelik Bilgileri Sorgulama” ekranına girilmesi gerekir. Bu işlem, sadece e-devlete giriş yapan kişinin T.C. kimlik numarası üzerinden gerçekleşir. 

 • Ankara su faturası ödeme işlemlerinde banka kartı kullanılabilir. Online ödeme kanallarındaki ödeme adımında, banka kartı bilgilerini girerek fatura ödenebilir. İşlem yapmadan önce kartın bakiyesi kontrol edilmelidir ve yeterli bakiye olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca banka kartının bağlı olduğu hesap üzerinden de ödeme yapılabilir. Mobil uygulamadan fatura ödeme işlemlerinin olduğu menüye girilebilir ve ödeme aracı olarak banka kartının bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabı seçilebilir. 

 • Ankara su fatura ödeme işlemlerinde en çok kullanılan ödeme araçları arasında kredi kartı da yer alır. Kredi kartı kullanmak hem pratik hem de avantajlıdır. Kredi kartı ile tahsilat veznelerindeki POS cihazlarından ya da online ödeme kanallarından su faturası ödenebilir. Bankaların mobil uygulamalarından ödeme yaparken de kredi kartı, ödeme aracı olarak seçilebilir. Kredi kartı ile su faturası ödemek için kartta limit olması yeterlidir. 

 • Kredi kartı ile ASKİ faturası ödemenin en pratik yöntemlerinden biri otomatik ödeme talimatıdır. Otomatik ödeme talimatı verilen kart üzerinden su faturaları, son ödeme tarihi geçmeden önce otomatik olarak ödenir ve kart ekstresine borç olarak eklenir. Bu yöntemde su faturaları her zaman tam zamanında ödenir ve gecikmeye düşmez. Ayrıca bankalar, otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine özel kampanya ve avantajlar da sunar. Otomatik ödeme talimatı vermek için bankanın müşteri hizmetleri aranabilir, internet şubesine girilebilir, mobil uygulama üzerinden işlem yapılabilir ya da fiziksel şubelere gidilebilir. Otomatik ödeme talimatı verirken abone numarasının doğru olmasına da dikkat edilmelidir. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon