Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Aras Perakende Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Aras Elektrik teknolojik gelişmelere uyum sağlamak adına inovatif bir hizmet anlayışına sahiptir. Bireysel üyelikten fatura bilgilerine kadar her işlem, sistematik biçimde geliştirilmiş internet sitesi üzerinden yapılabilir. Fatura sorgulaması da bu online olarak yapılabilir. İlk olarak ana sayfanın en alt sekmesinde kırmızı olarak verilen “Fatura Sorgulama” seçeneğine tıklanır. Açılan sayfaya tesisat numarasını girmeniz gerekir. Bireysel kullanımlarınıza ait tesisat numarasını öğrenmenin en kolay yolu faturanıza bakmaktır. Tesisat numarası faturanın en üstünde bulunur. Adınıza gönderilen bir faturaya sahip değilseniz Aras Elektrik çağrı merkezini 444 9 433 ya da 0850 200 2020 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine kişisel bilgilerinizi verdikten sonra tesisat numaranızı öğrenebilirsiniz. Aras Elektrik borç sorgulama ekranına gerekli bilgileri ve doğrulama kodunu girdikten sonra “Gönder” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Aras Elektrik fatura sorgulama işleminiz kısa sürede tamamlanır. 

  Abonelik bilgilerinize ait faturaları HangiKredi üzerinden de güvenle sorgulayabilirsiniz. Ana sayfada bulunan “Fatura Ödeme” seçeneğine tıkladıktan sonra ödeme yapacağınız faturanın simgesini seçmeniz yeterlidir. Yönlendirildiğiniz sayfadaki “Hemen Fatura Öde” yazısına tıkladıktan sonra fatura türü, kurum adı ve abone numarası ile dilediğiniz sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. 

 • ARASEPAŞ’ın teknolojiye uyum sağlayan ve kullanıcı dostu altyapısı sayesinde fatura ödeme merkezlerine gitmenize gerek kalmaz. Aras elektrik faturası ödeme online olarak firmanın resmî web sitesi üzerinden yapılabilir. Ana sayfanın en üst sağ sekmesinde yer alan işlemler kısmından faturalarınıza ait bilgilere ve ödeme ekranına erişebilirsiniz.

  Faturalarınızı ödemek için online işlemler simgesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan abone girişi yapmanız gerekir. Sisteme üyeliğiniz yok ise “Hemen Üye Ol” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Tesisat numaranız ile birlikte kısa sürede üyelik oluşturabilirsiniz. Üye girişi yaparak Aras elektrik faturası ödeme işlemini online sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. ARASEPAŞ faturaları HangiKredi üzerinden de güvenli bir şekilde ödenebilir. Ödeme menüsüne girdikten sonra fatura türü, kurum adı ve abone numaranız ile işlem yapabilirsiniz. Fatura ödeme işlemlerini online kanallar aracılığı ile pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

 • ARASEPAŞ’ın son teknolojiye uyum sağlayan internet sitesi üzerinden fatura ödemelerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli bir online ödeme için hangikredi.com’u da tercih edebilirsiniz. HangiKredi web sitesi üzerinden gerçekleştirilen ödemelerde tarafınıza ait bilgiler sistemde saklanmaz. Doğrudan ilgili bankaların sunucularına iletilir. Böylece kişisel verilerin güvenliği sağlanır. hangikredi.com ile ARASEPAŞ fatura ödeme işlemlerini pratik ve güvenli biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

 • ARASEPAŞ elektrik aboneliği işlemleri müşteri hizmetleri merkezinden yapılabilir. Merkezlerde abonelik başlangıcını pratik biçimde gerçekleştirebilmek için online işlemler sekmesi üzerinden güvenli giriş yaparak randevu almalısınız. Seçtiğiniz gün ve saat bilgileri sms ya da e-posta yolu ile tarafınıza iletilir. Aras Elektrik müşteri hizmetleri merkezine randevunuzdan 10 dakika önceden gidip sıramatikten fiş alabilirsiniz. Yeni abonelik işlemlerinin doğru ve pratik olarak gerçekleştirilmesi için dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir:

  • Yeni evinize ait sayaç numarasının yazılı olduğu faturayı getirmelisiniz.
  • Başvurunun hızlı ve sorunsuz gerçekleşebilmesi için; nüfus cüzdanı, tesisat ya da sayaç seri numarası, güvence bedeli ve DASK poliçe numarası yanınızda olmalıdır.
  • Aras Elektrik abonelik ücreti bedelini nakit olarak ödemeniz gerekir.
  • Elektrik aboneliği işlemleriniz tamamlandığında sms aracılığı ile bilgilendirebilirsiniz.

  Size en uygun müşteri hizmetleri merkezini seçip başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli belgeler yanınızda ise eski adresinizin aboneliğini de bu sırada iptal ettirme imkânınız bulunur. 

 • ARASEPAŞ elektrik aboneliğini iptal etmek için ana sayfada yer alan online işlemleri kullanabilirsiniz. ARASEPAŞ web sitesindeki online işlemler sekmesi üzerinden giriş yaparak müşteri hizmetleri merkezinden randevu almanız gerekir. Aldığınız randevu ile Aras Elektrik abonelik iptali işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. ARASEPAŞ ile olan ilişiğinizi kesmek için e-Devlet ile abonelik iptali seçeneğini de kullanabilirsiniz. e-Devlet sistemi üzerinden “Elektrik Görevli Tedarik Şirketlerin Sunduğu e-Hizmetler” sayfasını ziyaret ederek fesih işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Erzurum başta olmak üzere Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Iğdır ve Kars illerini elektrikle buluşturan ARASEPAŞ, Çalık Holding bünyesinde yer alır. 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren şirket, 2013 yılında özelleştirilmiştir. 2013 yılında Çalık Holding tarafından devralınan ARASEPAŞ, geniş faaliyet alanı ile öne çıkar. Petrol ve enerji koridorunda yer alması ile sektörde önemli bir yer tutar. 

 • Tarafınıza ait ARASEPAŞ tesisat numarasını firmanın web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ana sayfanın en altında yer alan “tesisat no bulma” sekmesini tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan sayfaya işletme kodu ve abone numarası bilgilerinin girilmesi gerekir. İşletme kodu, abonelere özel olarak düzenlenir ve elektrik faturalarının üzerinde yazılıdır. Abonelik numaranızı da girdikten sonra tesisatınıza ait ilgili bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Tesisat numarası öğrenmek için 444 9 433 ya da 0850 200 2020 numaralı telefonları da  arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile isim ve kimlik bilgilerini paylaştıktan sonra kolayca tarafınıza özel tesisat numarasını öğrenebilirsiniz. 

 • Aras Elektrik iletişim merkezine 444 9 433 ya da 0850 200 2020 numaralı telefonlardan kolayca ulaşabilirsiniz. Tarafınıza ait bilgileri doğrulamak, arıza ihbarı ve olası problemler için Aras Elektrik telefon numarası üzerinden firma ile iletişim kurabilirsiniz. Elektrik arıza ihbarı anında yapılması gerekenleri de çağrı merkezi yetkililerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu sayede olası arızalara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Arıza anında da yetkililer eşliğinde hareket ederek doğru davranışlar sergileyebilirsiniz. 

 • Aras Elektrik bünyesinde fatura ödeme işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Online işlemler sistemine giriş yaptıktan sonra banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme bilgilerinizi girdikten sonra sms ile tarafınıza doğrulama kodu gönderilir. Bu onay kodunu girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz internet veya cep bankacılığı kullanarak da ödeme gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Aras Elektrik, kredi kartına taksit imkânı sunarak kullanıcılarına ödeme kolaylığı sunar. Aboneliğinize ait tüm bilgileri girdikten sonra 9 aya varan taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz. hangikredi.com üzerinden de sadece 3 adımda kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Güvenli altyapılara sahip HangiKredi web sitesi üzerinden birkaç tıklama ile fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatını internet veya cep bankacılığı kullanarak verebilirsiniz. Dilerseniz bankanızın çağrı merkezini ya da şubelerini kullanarak da talimat kaydı oluşturabilirsiniz. Bu sayede fatura günü geldiğinde bankanız sizin için tüm işlemleri otomatik olarak gerçekleştirir. Otomatik ödeme talimatı ile fatura takip etme zorunluluğundan kurtulursunuz. Borç kaynaklı bir enerji kesintisi yaşama ihtimali de tamamen ortadan kalkar. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon