Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Başkent Gaz Ankara Doğal Gaz Fatura Ödeme

Doğal Gaz Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekomünikasyon

  Telekomünikasyon Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Başkent gaz borç sorgulama işlemlerini internet kanalları aracılığıyla, şubelerden ve 0850 222 64 29 nolu çağrı merkezinden gerçekleştirmek mümkündür. Ayrıca Başkent Gaz mobil abone uygulaması da fatura sorgulama ve diğer işlemler için kullanılabilir. baskentdogalgaz.com.tr adresinden online işlemlere giriş yapılarak ilgili sözleşmeye ait borç bilgisi görüntülenebilir. 

  Başkent Gaz e-Devlet üzerinden de abonelik ve sorgu işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz altyapıya sahiptir. Doğal gaz faturalarınızı sorgulamanın hızlı ve kolay yollarından bir tanesi de HangiKredi ödeme merkezidir. HangiKredi’ye üye olduktan sonra sorgu ekranındaki alana abone numaranızı girerek faturalarınızı görüntülemeniz mümkündür.

 • Başkent Gaz fatura ödemeleri anlaşmalı bankaların internet ve mobil şubeleri ile diğer uygulamalar üzerinden yapılabilir. Anlaşmalı ödeme noktalarının listesine baskentdogalgaz.com.tr web sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Bu yöntemlerin yanında HangiKredi’yi kullanarak doğal gaz faturanızı internetten güvenli ve pratik bir şekilde ödemeniz de mümkündür. HangiKredi’ye üye olduktan sonra tüm fatura ödemeleriniz üç kolay adımda gerçekleşir. 

 • Başkent Gaz ödemeleriniz için internetten işlem yaparken yetkili ve güvenilir kanalları tercih etmeniz önemlidir. Bu ödeme türünde hesabınızın bulunduğu bankaların internet şubeleri kullanılabilir. Kişisel verilerinizin ve kart bilgilerinizin gerekli önlemler ile korunduğu HangiKredi de internetten ödeme yapabileceğiniz güvenilir kanallardan bir tanesidir. HangiKredi’de ve internet bankacılığı şubelerinde uluslararası güncel sertifikalar ile işlem güvenliğiniz sağlanır. Kişisel verileriniz ve ödemede tercih ettiğiniz kartınıza ait bilgiler bir uçtan bir uca korunur. Güvenliği arttırmak için bankanızın aracılığı ile cep telefonunuza SMS olarak gelen tek kullanımlık şifre istenir. 

 • Ankara Başkent Gaz iletişim ve müşteri hizmetleri numarası 0850 222 64 29’dur. Bu numaradan çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir durumdadır. İletişim için bilgiedinme@baskentdogalgaz.com.tr adresine e-posta da gönderilebilir. Başkent Gaz iletişim seçeneklerine ek olarak mobil abone uygulaması üzerinden yorum ve bildirim bırakılabilir. Acil durumlar ve doğal gaz kullanımı ile ilgili tüm ihbarlarınız için 187 numaralı Doğal Gaz Acil Hattı aranmalıdır. 

 • Başkent Gaz abonelik başvuruları; en yakın yetkili şube, kurumun web sitesindeki online işlemler menüsü, mobil uygulama ve e-Devlet üzerinden yapılabilir. Başvuru sırasında; kimlik ya da nüfus cüzdanı, yabancı uyruklular için vergi kimlik numarası, ev sahipleri için tapu ve kiracılar için kira kontratı gereklidir. Ticari aboneliklerde ise şirket unvanına ait belgelerin ibraz edilmesi istenir. Bağlantı yapılacak adresin bilgileri ile birlikte doğal gaz sözleşmesi doldurulur. Bu aşamada Başkent Gaz abonelik ücreti de hesaplanır. Bu ücret ödendikten sonra doğal gaz bağlantınız yapılmak üzere randevu oluşturulur.

  Randevu gün ve saatinde Başkent Gaz yetkilileri tesisatınızın ve cihazlarınızın kontrolünü gerçekleştirir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda doğal gaz sayacınız aktif hâle getirilip hizmet başlatılır. Bir kaçak tespit edilmesi durumunda gerekli onarımın tarafınızdan tamamlanması için kontrol işlemi ileri bir tarihe ertelenir. İş yoğunluğuna bağlı olarak doğal gazın açılması 2-5 gün içerisinde gerçekleşebilir. 

 • Başkent Gaz abonelik iptali, kullanıcının kendisinin ya da yetkili temsilcisinin dağıtım şirketine başvurusu üzerine yapılmaktadır. Doğal gaz borcunun son ödeme tarihinden itibaren üç ay süre ile ödenmediği durumlarda da Başkent Gaz tarafından hizmet arzı durdurulup sözleşme tek taraflı olarak feshedilebilmektedir. Konut abonelik sözleşme iptal başvurusu; kurumun sitesindeki “Online İşlemler Fesih Talebi” menüsü, mobil uygulama, 0850 222 6429 numaralı çağrı merkezi ve e-Devlet üzerinden yapılabilir. 

  Mesai saatleri içerisinde Başkent Gaz şubelerine giderek de aboneliğinizi iptal etmeniz mümkündür. Fesih işlemlerinde; kimlik, temsilci için yetki belgesi yanında abone numarası ve sayaç üzerindeki son endeks bilgileri gereklidir. Abonelik iptali gerçekleştikten sonra güvence bedelinden kalan tutar 15 gün içinde TÜFE oranına göre güncellenmiş olarak tüm PTT şubelerinden alınabilmektedir.    

 • Başkent Ankara Gaz abone numarası fatura sorgulama ve borç ödeme gibi işlemlerde kullanılır. Bu bilgi, doğal gaz sayacı yetkili Başkent Gaz personeli tarafından okunduktan sonra oluşturulan fatura çıktısı üzerinde yazılıdır. Bununla birlikte; 0850 222 6429 nolu çağrı merkezini arayarak, internet sitesindeki “Online İşlem” menüsünü ya da mobil uygulamayı kullanarak abone numaranızı öğrenmeniz mümkündür. 

 • Başkent Gaz Ankara doğal gaz faturası banka kartı ile çeşitli yetkili kanallar üzerinden ödenebilir. Böylece para çekmenize ve nakit işlem yapmanıza gerek kalmadan fatura tutarınız doğrudan banka hesabınızdan tahsil edilmiş olur. Banka kartınız ile ödeme yapmak için çalışma saatleri içinde yetkili Başkent Gaz şubelerine gelerek POS cihazı ile işlem yaptırabilirsiniz. Ayrıca online olarak HangiKredi’den Başkent Gaz doğal gaz faturanızı banka kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz.   

 • Başkent Gaz doğal gaz fatura ödemenizi kredi kartı ile yapmanız da mümkündür. Kredi kartı ile ödeme yapmak için yetkili şubeler ya da internet seçenekleri tercih edilebilir. Hesabınızın bulunduğu bankanın internet şubesini veya mobil uygulamasını kullanarak da faturalarınızı ödemeniz mümkündür. Kredi kartı ile peşin ya da taksitle ödeme yapabileceğiniz yetkili kanalların listesini baskentgaz.com.tr web sitesinde bulabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan HangiKredi web sitesini ziyaret ederek doğal gaz faturanızı 3 kolay adımda kredi kartınız ile ödemek de güvenli ve hızlı bir seçenektir.    

 • Başkent Gaz doğal gaz faturalarınızın siz müdahale etmeden her ay düzenli olarak ödenmesi için kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece sizin hatırlamanıza gerek kalmadan günü geldiğinde doğal gaz faturanız otomatik olarak ödenip kredi kartınıza yansıtılır. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermek için şubeye uğramanız ya da telefon, internet ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon