Bankalardan güncel ve avantajlı kredi faiz oranları alınıyor.

İndirimli Elektrik Tarifelerini Karşılaştırın

Elektrik sorgulaması yapmak için Hangikredi.com’u ziyaret edin, indirimli elektrik tarifelerini karşılaştırın ve en uygun fiyatlarla elektrik aboneliği yaptırın!

Serbest tüketici olup, hemen kazanmaya başlayabilir miyim?
Güncel haberleri öğrenmek için
E-posta adresiniz ve
cep telefonunuz başarıyla kaydedilmiştir.
%10’a Varan İndirimler

Elektrik tedarikçinizi değiştirerek faturanızda aylık %10 indirim elde edebilir, yılda bir fatura bedeli kadar kâr edebilirsiniz.

Kolay Başvuru

En avantajlı elektrik tedarikçisini bulduktan sonra sitemizden kolayca online başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenilir Tedarikçiler

Güvenilir tedarikçilerden ucuz, kesintisiz ve kaliteli elektrik hizmeti alabilirsiniz.

Kesintisiz Geçiş

Oldukça kolay bir işlem olan elektrik tedarikçisi değiştirme işlemi sırasında elektrik kesintisi yaşamazsınız.

Serbest Tüketici Kimdir

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın belirlediği yıllık elektrik kullanım limiti üzerinde tüketim yapan kişilere serbest tüketici denir. Her yıl yeniden belirlenen bu limit, 2017 için yıllık 2.400 kWh’dir ve aylık ortalama 82 TL fatura bedeline denk gelmektedir. Serbest tüketiciler hizmet aldıkları elektrik tedarik firmasını kendileri seçebilirler.

Elektrik Tedarikçisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrik kullanım alışkanlıklarınıza göre doğru elektrik tedarikçisi firma ve tarifeyi seçerek yüksek tutarlarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Doğru elektrik tedarikçisini seçebilmek için şunlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Fiyat
 • İptal ücreti olup olmadığı
 • Kullanım miktarı
 • Hizmet kalitesi
 • Yeşil enerji oranı
 • Depozito
 • Taahhüt süresi
 • Mevcut konutunuzda ne kadar süre daha oturacağınız
NE KADAR SÜREDE TEDARİKÇİM DEĞİŞİR?
Elektrik Tedarikçileri
Akedaş Elektrik
Akedaş Elektrik
Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın ana tedarikçisi olan Akedaş, indirimli tarifeler de sunmaktadır.
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
Fırat Aksa ve Çoruh Aksa olarak ikiye ayrılan Aksa elektrik görevli elektrik tedarik firması olmasına rağmen indirimli elektrik hizmeti de sunmaktadır.
Aras Elektrik
Aras Epsaş
Ağrı, Erzurum, Erzincan, Ardahan, Bayburt, Kars ve Iğdır illerinde hizmet veren şirket serbest elektrik tüketicileri için indirimli tarifeler de sunmaktadır.
Aydem Elektrik
Aydem
Aydın, Denizli ve Muğla illerine hizmet verir.
CLK Akdeniz
CLK Akdeniz Elektrik
Antalya, Isparta ve Burdur illerine hizmet veren şirket aynı zamanda indirimli elektrik satışı da yapmaktadır.
CLK Boğaziçi
CLK Boğaziçi Elektrik
İstanbul Avrupa yakasına hizmet veren şirket, abonelerine indirimli elektrik satışı da yapmaktadır.
CLK Uludağ
CLK Uludağ Elektrik
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinin ana elektrik tedarikçisi olan şirket bu bölgedeki serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifeleri de sunmaktadır.
CLK Epsas
Dicle EPSAŞ Elektrik
Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine hizmet veren şirket indirimli elektrik tarifeleri de sunmaktadır. DEDAŞ ve DEPSAŞ olarak hem dağıtım hem de satış yapmaktadır.
Enerjisa
Enerjisa Elektrik
İstanbul Anadolu Yakası, Ankara ve Adana Toroslar bölgelerinde görevli olan şirket, serbest tüketiciler için hizmet bölgelerine göre Aesaş Enerjisa, Enerjisa Başkent ve Enerjisa Toroslar isimleriyle hizmet verir.
Gediz Elektrik
Gediz Elektrik
İzmir ve Manisa bölgelerinde hizmet veren şirketin bağlı olduğu Aydem, tüm Türkiye için indirimli elektrik hizmeti sağlamaktadır.
Kepsaş Elektrik
KEPSAŞ
Kayseri’de hizmet veren şirket ulusal elektrik tarifesinin yanı sıra serbest tüketiciler için indirimli tarife seçenekleri de sunmaktadır.
Mepaş Elektrik
MEPAŞ/Meram Elektrik
Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinde hizmet veren elektrik tedarik firması aynı zamanda serbest tüketicler için indirimli elektrik tarifesi satışı da yapmaktadır.
Oepsaş Elektrik
OEPSAŞ/ Osmangazi Elektrik
Afyon, Uşak, Bilecik, Eskişehir ve Kütahya illerinde hizmet verir. Bu bölgelerde yaşayan serbest tüketiciler için indirimli elektrik tarifesi de sunmaktadır.
Sepaş Elektrik
Sepaş Enerji
Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinde hizmet verir.
Trepaş Elektrik
Trepaş/Trakya Elektrik
Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde hizmet veren Trepaş ayrıca serbest tüketicilere indirimli tarifeler de sunmaktadır.
Vepsaş Elektrik
Vepsaş/Vangölü Elektrik
Van, Muş, Bitlik ve Hakkari illerinde hizmet veren ana elektrik şirketidir. Ayrıca serbest elektrik tüketicileri için indirimli elektrik tarifeleri de sunar.
Yepaş Elektrik
Yepaş/Yeşilırmak Elektrik
Ordu, Çorum, Sinop, Samsun ve Amasya illerinde 2013 yılından beri hizmet veren şirket, Yeşilırmak dağıtım bölgesindeki tüketicilere indirimli elektrik tarifesi de sunmaktadır.
Age Enerji
AGE Enerji
2009 yılından beri hizmet veren enerji şirketi tüketicilere indirimli elektrik tarifeleri sunar. Sunduğu farklı tarifelerle tüketicinin kullanımına ve tüketim tercihlerine göre tasarruf etmesini sağlar.
Akfen Enerji
Akfen Elektrik
2011 yılından beri indirimli elektrik satışı yapan şirket, ev ve iş yerleri için indirimli elektrik tarifeleri sunmaktadır.
Bisen Elektrik
Bisen Elektrik
2011 yılından beri hizmet vermekte olan Bisen elektrik enerji üretimi yapmasının yanı sıra mesken ve ticarethane serbest tüketicilerine indirimli elektrik tarifeleri de sunmaktadır.
Cerean Enerji
Cerean Enerji
Serbest tüketiciler için mesken ve ticarethane ayrımı yapmaksızın tek ve avantajlı bir tarife sunan Cerean Enerji’nin ana ilkesi müşteri memnuniyeti. Bu yönde online işlem merkezi ve telefon uygulaması gibi hizmetler sunan şirket müşterilerinin daha hızlı işlem yapabilmesine olanak tanıyor.
Direk Enerji
Direkt Enerji
2010 yılından beri serbest elektrik kullanıcıları için indirimli elektrik tarifeleri sunan Direkt Enerji, elektrik tedariğinin yanı sıra altyapı-üstyapı hizmetleri ile rüzgar ve güneş enerjisi danışmanlığı da yapmaktadır.
2M Enerji
2M Enerji
Serbest elektrik tüketicileri için avantajlı tarifeler sunan şirketin indirimli elektrik tarifelerinden hem evde hem de iş yerlerinde faydalanılabilir.
220 Plus
220PLUS Elektrik
2012 yılından bu yana serbest elektrik tüketicileri için indirimli tarifeler sunan şirket Doğuş Grubu’na bağlıdır. Zamlanmayan tarifeleri ile dikkat çeken tedarikçi, tüketicilerine 3 farklı tarife sunar.
RWE Enerji
RWE Elektrik
Avrupa’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan RWE Elektrik, 2008 yılından bu yana Türkiye’de de hizmet vermektedir. Ev ve iş yerleri için tüketicilerin kullanımlarına uygun farklı indirimli elektrik tarifeleri sunar.
Tek Elektrik
TEK Elektrik
KGM Enerji markası olan şirket, serbest elektrik tüketicisi olan ev ve iş yerleri için indirimli elektrik tarifeleri sunar.
Türel Elektrik
TÜREL Elektrik
Enerji sektörünün öncülerinden olan şirket, ÜRÜNDÜL Enerji Grubu’na bağlıdır. Serbest elektrik tüketicileri için hesaplı elektrik tarifeleri sunar.
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
2010 yılından beri enerji santrali yatırımları gerçekleştiren şirket enerji üretiminin yanı sıra serbest elektrik tüketicileri için indirimli elektrik tarifeleri de sunmaktadır.

Elektrik Tedarikçisini Değiştirmenin Avantajları Nedir?

 

Elektrik tedarikçinizi değiştirerek aylık elektrik faturanızın tutarını azaltabilirsiniz. Yapacağınız tasarruf, elektrik tedarik firmalarının sunduğu tarifelere göre değişiklik gösterse de yıllık en az bir fatura tasarruf etme garantisi verilir. Elektrik kullanımıza uygun olan doğru tedarikçiyi seçtiğinizde yılda bir fatura bedeli kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca hizmet kalitesi olarak da her tedarikçi firma farklı olanaklar sunar. Elektrik faturasından tasarruf etmek için bölgenizde hizmet veren elektrik tedarikçilerini inceleyerek, elektrik tedarik firmanızı kendiniz seçebilirsiniz. 

Başka bir tedarikçi elektriği nasıl daha ucuza verebiliyor?

 

Yeni düzenleme neticesinde elektrik tedariği farklı şirketler tarafından sağlanabiliyor. Elektrik tedariğinin farklı şirketler tarafından sağlanabiliyor olması kurumlar arasında rekabete neden oluyor. Bu rekabet ise tüketiciye uygun fiyatlarla birlikte seçim yapma şansı da sunuyor.

Elektriği farklı yerlerden alabilen elektrik tedarikçileri bu nedenle farklı fiyatlara satabilme imkanına da sahip oluyorlar. Elektrik tedarikçinizi seçerek elektrik faturasından tasarruf edebilirsiniz.

Elektrik Dağıtım Şirketi Nedir?

 

Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik enerjisinin iletim hatlarından geçerek ev ve iş yerlerine taşınmasını sağlayan şebekenin işletme faliyetlerini yerine getirir. Bu şirketler, kanun değişikliğinden önce elektrik tedariğini de sağlamaktaydılar fakat elektrik tedariği artık elektrik tedarik firmaları tarafından sağlanmaktadır. Elektrik dağıtım şirketleri şu an sadece elektrik şebekelerinin işletilmesi ve bakımından sorumludur.

Elektriğin taşınmasını sağlayan elektrik tedarik şirketleri sayesinde kendi elektrik tedarikçinizi seçerek daha uygun fiyatlarla eletkrik kullanabilirsiniz. 

Elektrik Tedarik Firması Nedir?

 

Elektrik tedarik firması, elektrik satışı gerçekleştirir. Ev ve iş yerlerinin elektrik ihtiyacı elektrik tedarik firmaları tarafından sağlanır. Kanunda yapılan yeni düzenleme ile 82 TL ve üzeri fatura ödeyen bireysel tüketiciler artık elektrik tedarik firmasını kendi seçebilir ve böylelikle elektrik faturasında tasarrufa gidebilir.

Yani artık internet ya da GSM tarifesi seçer gibi elektrik tarifenizi de seçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Elektrik Tedarik Firmaları

 

Türkiye'nin her yerinde, serbest elektrik tüketicilerine hizmet veren farklı elektrik tedarik firmaları mevcuttur. Bu elektrik tedarik firmalarından en çok tercih edilenler şöyle:

Enerjisa
Bedaş
Gediz Elektrik
Uedaş
Aksa Elektrik

Elektrik Tedarikçisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Elektrik kullanım alışkanlıklarınıza göre doğru elektriik tedarikçisi firma ve tarifeyi seçerek yüksek tutarlarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Doğru elektrik tedarikçisini seçebilmek için şunlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Fiyat
 • Kullanım miktarı
 • Yeşil enerji oranı
 • Taahhüt süresi
 • İptal üceti olup olmadığı
 • Depozito
 • Mevcut konutunuzda ne kadar süre daha oturacağınız
Hangikredi.com'dan Son Haberler