Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borçlularına Kredi Verecek!

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 9.01.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Ziraat Bankasından kredi kartı borçlularını sevindirecek bir haber geldi: Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlara borç kapatma kredisi verecek! Birleştiren İhtiyaç Kredisi adıyla sunulacak olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde Ziraat Bankası ve başka bankalara ait kredi kartlarından kredi kartı borcu olan tüketiciler, Ziraat Bankasından tüm borçlarını kapatabilecekleri bir ihtiyaç kredisi alabilecekler.
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borçlularına Kredi Verecek!
Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisinin şartları ne? Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisinin şartları ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı.

Ziraat Bankasından kredi kartı borçlularını sevindirecek bir haber geldi: Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlara borç kapatma kredisi verecek!

Birleştiren İhtiyaç Kredisi adıyla sunulacak olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde Ziraat Bankası ve başka bankalara ait kredi kartlarından kredi kartı borcu olan tüketiciler, Ziraat Bankasından tüm borçlarını kapatabilecekleri bir ihtiyaç kredisi alabilecekler.

Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisinin şartları ne?

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisinin şartları ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı. Şartlar ve diğer detaylar şu şekilde:

 • Tüketicinin borcunu banka bir sistem üzerinden görecek.
 • 31 Aralık 2018 tarihi itibari ile nakit avans ve kredi kartı harcamalarından kaynaklanan borçlar nedeniyle yaşanan ödeme zorlukları Ziraat Bankasının sunduğu Birleştiren İhtiyaç Kredisi ürünü ile tek çatı altında birleşebilecek.
 • Tüketiciye borcunu kapatması için gereken tutar elden verilmeyecek, EFT ile diğer borçlar kapatılarak tüketici sadece Ziraat Bankasına borçlu hale getirilecek.
 • Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisinden yararlanabilmek için tüketicinin söz konusu borçtan dolaı takibe düşmemiş olması gerekiyor.
 • Kredinin kapsamına sadece bireysel kredi kartları giriyor, yani ticari kredi kartı borçları için bu kredi olanağından yararlanılamıyor.
 • Bu krediden yararlanacak tüketicilerin belgelenebilir geliri olması gerekiyor.
 • Bu krediden yararlanabilmek için tüketicinin tüm kredi kartlarını kapatması isteniyor. Tüm kredi kartı borçları kapatıldıktan sonra tüketiciye Ziraat Bankası kredi kartı önerilecek.
 • Kapatılacak borç için bir tutar sınırı belirlenmemiş ancak birleştirme kararında tüketicinin gelirinin borcu ödeyip ödeyemeyeceğine bakılacak.

Bu krediyle ne kadar öderim?

Ziraat Bankasının kredi kartı borçları için vereceği kredi 24 aya kadar olan vade seçeneklerinde %1,10 faiz oranı, 24-60 ay arası olan vade seçeneklerinde %1,20 faiz oranıyla sunulacak.

10 bin TL borç için belirtilen faiz oranları ve vadeler üzerinden bir hesaplama yaparsak aylık taksit ödemeleri ve toplam ödeme şu şekilde oluyor:

Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Ödeme
24 Ay %1,10 488,87 TL 11.732,81 TL
60 Ay %1,20 250,03 TL 15.002,12 TL

Peki kredi kartı borcunuzu normal şekilde ödemeye devam etseniz aylık ne kadar faiz ödersiniz? Aylık azami gecikme faizi yüzde 2,75 olarak uygulanıyor. Bunun üzerinden hesaplama yapacak olursak kredi kartı borcu için Birleştiren İhtiyaç Kredisi mi daha avantajlı olur yoksa kredi kartı borcunu aydan aya ödemek mi sorusunun cevabı ortaya çıkıyor:

Faiz Oranı 1 Ayda Ödenecek Faiz Tutarı
24 Ay Birleştiren İhtiyaç Kredisi %1,10 110 TL
60 Ay Birleştiren İhtiyaç Kredisi %1,20 120 TL
Kredi Kartı Borcu Normal Ödeme %2,75 275 TL

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada şu sözler kaydedildi:

“Kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatılmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.”

İhtiyaç Kredisi Hesaplamak İçin Tıklayın!

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

 • İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir? 31.03.2021

  İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon