Ziraat Bankası Kredi Faizlerini İndirdi!

Ziraat Bankası ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Ziraat Bankası’nın yaptığı faiz indiriminden sonra konut kredisi faiz oranı %1,28 oldu. İhtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,53’e indi.

Ziraat Bankası’nın sunduğu yeni faiz oranlarına göre %1,28 faiz oranı ile 120 ay vadeli (10 yıl) 100.000 TL konut kredisi için aylık taksit ödemeleriniz 1.635,47 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 196.255,96 TL.

Ziraat Bankası’nın yeni ihtiyaç kredisi faiz oranı ile 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi aldığınızda ise aylık taksit tutarı 382,07 TL, toplam geri ödeme ise 13.754,52 TL oluyor.

Ziraat Bankası’nın yaptığı kredi faiz indirimi 4 Mart 2019’dan itibaren geçerli olacak.

Konuyla ilgili banka tarafından şu açıklama yapıldı:

“Ziraat Bankası ülkemize katma değer sağlayan her ekonomik faaliyetin yanında olma anlayışının bir parçası olarak konut sektörüne uzun yıllardır öncü ve etkin finansal çözümler sunmaktadır. Her yıl pazar payını kesintisiz artıran Ziraat Bankası konut kredilerinde sektörün açık ara lider bankası konumuna ulaşmıştır.

Ziraat Bankası; bir yandan konut üreticisi firmalarımız ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlamaktadır. Bu çerçevede Ziraat Bankası; son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirmiştir.

Kredi Hesapla

Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirmiştir.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir