Ziraat Bankası Konut Kredisi faizlerini düşürdü!

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamadan sonra ilk faiz indirimi Ziraat Bankası’ndan geldi! Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e indirdi.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

Ev almak isteyen tüketicilerin uzun süredir beklediği konut kredisi faiz indirimi Ziraat Bankası’ndan geldi. Başkan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi için yaptığı çağrıya ilk yanıt Ziraat Bankası’ndan geldi ve konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98’e çekildi.

Hedef, Düşük ve Orta Gelir Grubu…

Ziraat Bankası tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada konut sektörünün piyasaya önemli katkılar sağladığı kaydedildi. “Bankamız, konut kredisini salt bir kredi vermekten öte, müşteriyle uzun vadeli bir birlikteliğin başlangıcı olarak görmekte ve konut kredisi müşterilerinin diğer tüm finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında da tercih edeceği bütünsel çözüm önerileri sunmaktadır” şeklinde devam eden açıklamanın sonunda, başta düşük ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerin konut alımları için finansal destek sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

İndirim Neleri Kapsıyor?

Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz indirimi 11.05.2018 itibari ile 500 bin TL ve 10 yıla (120 ay) kadar olan başvurular için geçerli olacak. Ziraat Bankası konut kredisi faiz indiriminin konut piyasasını hareketlendirmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası faiz indiriminin ardından Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım’dan da konut kredisi faiz indirimi hamlesi bekleniyor…

 

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir