Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ziraat Bankası Konut Kredisi faizlerini düşürdü!

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 10.05.2018 Güncelleme Tarihi: 19.01.2021

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamadan sonra ilk faiz indirimi Ziraat Bankası’ndan geldi! Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e indirdi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi faizlerini düşürdü!

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamadan sonra ilk faiz indirimi Ziraat Bankası’ndan geldi! Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e indirdi.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

Ev almak isteyen tüketicilerin uzun süredir beklediği konut kredisi faiz indirimi Ziraat Bankası’ndan geldi. Başkan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi için yaptığı çağrıya ilk yanıt Ziraat Bankası’ndan geldi ve konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98’e çekildi.

İçindekiler

Ziraat Bankası tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada konut sektörünün piyasaya önemli katkılar sağladığı kaydedildi. “Bankamız, konut kredisini salt bir kredi vermekten öte, müşteriyle uzun vadeli bir birlikteliğin başlangıcı olarak görmekte ve konut kredisi müşterilerinin diğer tüm finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında da tercih edeceği bütünsel çözüm önerileri sunmaktadır” şeklinde devam eden açıklamanın sonunda, başta düşük ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerin konut alımları için finansal destek sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz indirimi 11.05.2018 itibari ile 500 bin TL ve 10 yıla (120 ay) kadar olan başvurular için geçerli olacak. Ziraat Bankası konut kredisi faiz indiriminin konut piyasasını hareketlendirmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası faiz indiriminin ardından Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım’dan da konut kredisi faiz indirimi hamlesi bekleniyor…

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Evden Para Kazanmanın Yolları 17.06.2021

  Evden Para Kazanmanın Yolları

 • İleti Yönetim Sistemi - İYS Nedir? 17.06.2021

  İleti Yönetim Sistemi - İYS Nedir?

 • Swift Kodu Nedir? 15.06.2021

  Swift Kodu Nedir?

 • Dolar Niye Bu Kadar Önemli? 4.06.2021

  Dolar Niye Bu Kadar Önemli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon