Yurtdışında Yaşayanlar İçin Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi başvurusu ve öncesinde konut kredisi faiz oranları arasında yapılan konut kredisi hesaplama süreci son derece sancılı ve hassas bir dönem. Son zamanlarda Hangikredi.com’a ulaşan çok sayıda sorulardan birisi de Türkiye’den ev almak isteyen yabancılar için konut kredisi, daha net bir ifadeyle yurt dışında yaşayanlar için konut kredisi başvurusunun mümkün olup olmadığı üzerine.

Yurt dışında yaşayanlar için konut kredisi başvurusunun mümkün olduğunu, hatta pek çok bankanın gurbetçilere özel mortgage ürünleri sunduğunu önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Peki konut almak isteyen ve yurt dışında yaşayanlar için konut kredisi başvurusu sırasında istenen belgeler nelerdir?

Gurbetçiler İçin Konut Kredisi

Bankaların bu konudaki uygulamaları kurumlar arasında değişiklik gösterebiliyor ancak genel itibariyle bankaların istediği, hatta birçoğunu bankanın tedarik ettiği belgeler aşağıda listelenmiş durumda. Siz de yurt dışında yaşayanlar için konut kredisi bakan bir gurbetçiyseniz Hangikredi.com konut kredisi hesaplama sayfası ile kısa ve güvenli yoldan size uygun konut kredisi seçeneğine ulaşabilirsiniz.

 • Vergi Kimlik Numarası
 • Satın alınacak konuta ait ekspertiz raporu
 • Pasaport örneği veya ikametgah tezkeresi
 • Gelir belgesi kapsamında; vergi belgesi veya 3 aylık banka hesap ekstresi veya kredi kartı / kredi ekstresi
 • Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kaydı
 • Müşterinin kendi ülkesindeki ikamet adresini gösteren fatura fotokopisi
 • Türkiye’deki askeri makamlardan alınacak temiz belgesi
Konut Kredisi Hesapla
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

4 yorum

 1. Merhaba ben avusturya da yaşıyorum.Bu imkandan bende yararlanmak isterim.Hangi bankalara başvuru yapabiliriz ve kullanmak istediğim kredide bir sınır var mı. Bir de bu yeni yasa yürürlüğe girdi mi. Teşekkürler.

 2. biz Avusturya da yaşıyoruz türkıyeden ev almak istiyoruz fakat hiç bir banka kredi vermiyor bize yardımcı olur musunuz.

 3. Sayın Muzaffer Usta,

  Yurt dışında yaşayanlar için bazı bankalar konut kredisi olanağı sunmaktadır. Bu konuyla ilgili bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

 4. Sayın Selda Usta,

  Hangikredi.com, Hangisi İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş. tarafından kredi veren kuruluşlarla tüketicileri (kredi kullanıcılarını) internet ortamında buluşturmak için geliştirilmiş bir platformdur. Hangikredi.com, kredi başvurularınızı başvuru yaptığınızı bankaya iletir ve başvuru süreci tamamen banka tarafından yürütülür.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir