Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

VakıfBank Kredi Kartı Yapılandırma (72 Ay-2019)

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

5.09.2019

Alışverişlerini genellikle kredi kartı yoluyla karşılayan vatandaşların en çok şikayet ettiği konu kredi kartı borçlarıdır.

VakıfBank Kredi Kartı Yapılandırma (72 Ay-2019)

Bankalara borçlu olan kişi sayısının sürekli artmasından ötürü, devlet bu durumun önüne geçmek için önemli adımlar attı. Bu adımlardan bir tanesi de kredi kartı yapılandırma işlemi. VakıfBank kredi kartı yapılandırma işleminden, kredi kartı borcu yüzünden takibe girmemiş vatandaşlar yararlanabilir. Yapılandırma süresi 72 aya kadar çıkarılabilir.

Alışverişlerini genellikle kredi kartı yoluyla karşılayan vatandaşların en çok şikayet ettiği konu kredi kartı borçlarıdır. Bankalara borçlu olan kişi sayısının sürekli artmasından ötürü, devlet bu durumun önüne geçmek için önemli adımlar attı. Bu adımlardan bir tanesi de kredi kartı yapılandırma işlemi. VakıfBank kredi kartı yapılandırma işleminden, kredi kartı borcu yüzünden takibe girmemiş vatandaşlar yararlanabilir. Yapılandırma süresi 72 aya kadar çıkarılabilir.

VakıfBank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

VakıfBank kredi kartı yapılandırma işlemleri için ilk etapta bankanıza başvurmanız gerekir. Bu yapılandırma işlemi size devlet tarafından sağlanmış bir kolaylıktır. Bankanızla anlaşarak her ay makul bir miktar ödeme koşuluyla kredi kartı borçlarınızı yapılandırma şansına sahip olursunuz. Bu yasa yoluyla bankalar, vatandaşların borçlarını kolayca ödeyebilmeleri için faiz oranlarını da düşük tutar.

VakıfBank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

VakıfBank kredi kartı yapılandırma işlemi, devlet tarafından vatandaşlara sağlanan bir kolaylık olarak karşımıza çıkar. VakıfBank kredi kartı yapılandırma işleminin süresi 72 aya kadar çıkarılabiliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var: VakıfBank kredi kartı yapılandırma işleminden yararlanabilmeniz için kredi kartı borcunuzun yasal takibe alınmamış olması gerekir. Eğer yasal takibe alınıp alınmadığınızı tam olarak bilemiyorsanız, bankanızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı borçlarını ödemede zorlanan vatandaşlar için 72 aya kadar yapılandırma seçeneği bulunur. Bu sürede 6 seneye tekabül eder. Borç ödemek için oldukça geniş bir süredir. Bu da cebinizi rahatlatacak bir unsur olarak karşımıza çıkar.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma işlemleri tıpkı VakıfBank kredi kartı yapılandırma işlemine benzer. Ziraat Bankası’nda da birçok farklı ödeme kolaylığı sunulur. Burada amaç vatandaşın borçlarını kolayca ödeyebilmesidir. Tıpkı VakıfBank’ta olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da borç yapılandırma işlemi yaptırabilmeniz için, borçlarınızın yasal takip altında olmaması önem arz eder.

VakıfBank Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranları

VakıfBank kredi kartı yapılandırma faiz oranı banka tarafından belirlenir. Bu oran dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Ancak yapılandırma işlemlerinde birçok kolaylık bulunduğundan genel olarak faiz oranları düşük tutulur.

VakıfBank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

VakıfBank kredi kartı yapılandırma için, kart borcunuzun yasal takip altında olmaması gerekir. Eğer yasal takip süreci bulunuyorsa yapılandırma işlemi yapılamaz. Borcunuzu yapılandırmak için yapmanız gerek tek şey ise bankanızla iletişim kurarak yapılandırma talebinde bulunmak.

Yazar Hakkında

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.