Trafik sigortasında yeni dönem

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası sisteminde bir eksiklik olduğunu ve yeni bir trafik sigortası modeli için hazırlıklar yürütüldüğünü açıkladı.

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni bir sistem üzerinde çalışıldığını dile getiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sistemdeki eksiklikleri dile getirdi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,  “Trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanızın sigortası var, belki de hiç deneyimi olmayan bir şoföre ‘hadi al,sür’ diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Sadece taşıtın değil sürücünün de risklerini dikkate alan yeni bir sistem üzerinde çalışılıyor. “ açıklamalarında bulundu.

Yeni sistemle ilgili kısaca bilgi veren Şimşek, bu sistem ile kaza ve zarar sayısının azalacağını, primlerin ise aşağı çekilebileceğini sözlerine ekledi. Yeni sistemle ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Şimşek, sistemin yürürlük tarihi ile ilgili net bir bilgi vermedi.

En avantajlı trafik sigortası seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com Zorunlu Trafik Sigortası sayfasından trafik sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir