Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Trafik sigortasında yeni dönem

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 20.02.2017 Güncelleme Tarihi: 25.02.2021

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası sisteminde bir eksiklik olduğunu ve yeni bir trafik sigortası modeli için hazırlıklar yürütüldüğünü açıkladı.

Trafik sigortasında yeni dönem
Merve Mumcu/Hangikredi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası sisteminde bir eksiklik olduğunu ve yeni bir trafik sigortası modeli için hazırlıklar yürütüldüğünü açıkladı.

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni bir sistem üzerinde çalışıldığını dile getiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sistemdeki eksiklikleri dile getirdi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,  “Trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanızın sigortası var, belki de hiç deneyimi olmayan bir şoföre ‘hadi al,sür’ diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Sadece taşıtın değil sürücünün de risklerini dikkate alan yeni bir sistem üzerinde çalışılıyor. “ açıklamalarında bulundu.

Yeni sistemle ilgili kısaca bilgi veren Şimşek, bu sistem ile kaza ve zarar sayısının azalacağını, primlerin ise aşağı çekilebileceğini sözlerine ekledi. Yeni sistemle ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Şimşek, sistemin yürürlük tarihi ile ilgili net bir bilgi vermedi.

En avantajlı trafik sigortası seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com Zorunlu Trafik Sigortası sayfasından trafik sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon