Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

17.10.2014

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yapılması gereken sigorta türlerinden biri.

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kanunlar gereğin trafiğe çıkan tüm araçların yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı takdirde araç sahibine cezai işlem uygulanır.

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yapılması gereken sigorta türlerinden biri. Kanunlar gereğin trafiğe çıkan tüm araçların yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı takdirde araç sahibine cezai işlem uygulanır. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda üçüncü kişilere veren zararı karşılar.  Trafik sigortası teminatları Karayolu Trafik Kanunu hükümleri çerçevesinde belirlenir ve belli limitleri vardır. Aracınız için sigorta poliçesi yaptırırken bazı şeylere dikkat etmenizde fayda vardır. Poliçeniz oluşturulduktan sonra, aracınızla ilgili poliçede yer alan marka, model ve kullanım şekli gibi bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz. Eğer hatalı bir bilgi varsa sigorta şirketinizle iletişime geçerek düzeltilmesini talep ediniz. Zorunlu trafik sigortası poliçesinin geçerlilik süresi 1 yıldır. Poliçeniz bitiş tarihi olarak  belirtilen gün, saat 12:00’da biter. Poliçeyi imzalamadan önce başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat ediniz. Poliçe süreniz dolduğunda ise yeniletmeyi unutmayınız. Poliçenizde muafiyet ve/veya müşterek sigorta uygulamaları yer alıyorsa bu durumun size sağlayacağı avantaj ve dezavantajları öğrenin. Aracınızın daha önce herhangi bir kazaya karışmış ya da karışmamış olması ödeyeceğiniz sigorta primlerini etkiler. Eğer aracınızın daha önce kazaya karışmadıysa hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz. Poliçeniz oluşturulurken hasarsızlık indiriminin de göz önünde bulundurulmasına dikkat ediniz. sigorta sorgulamaTrafik sigortası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden sadece 3 dakikada ücretsiz sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz.  [mlb resim="https://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/wp-content/uploads/2016/03/googlePlus-150x150.jpg " link="www.hangikredi.com/sigorta" yazi="En Avantajlı Trafik Sigortasını Bul"]

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.