Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Taşıt kredisi nasıl alınır, almak için neler gerekir?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

10.01.2018

Taşıt alımlarında doğan acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında bankaların tüketicilere sunduğu taşıt kredisi imkanı birçok tüketici tarafından tercih edilen bir yol.

Taşıt kredisi nasıl alınır, almak için neler gerekir?

Ancak bankaların

Taşıt alımlarında doğan acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında bankaların tüketicilere sunduğu taşıt kredisi imkanı birçok tüketici tarafından tercih edilen bir yol.

Ancak bankaların taşıt kredisi talep eden her tüketiciye de olumlu dönüş yapmadığını da unutmamak gerekiyor. Bu aşamada taşıt kredisi talebinde bulunan tüketicinin de bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Peki bankalar hangi özelliklere sahip tüketicinin taşıt kredisi talebini olumlu karşılıyor? Tüketicilerin başvuru yapmadan önce hangi belgeleri hazırlaması lazım? Taşıt alımında banka ne kadarlık bir kısım için kredi imkanı sunuyor?

Aslında bu konuda sorular oldukça fazla… Bu soruların en temellerini Hangikredi.com olarak Garanti BBVA Tüketici Finansmanı Pazarlama ve İş Geliştirme Yöneticisi Özge Hatunoğlu ile konuştuk…

İşte Hatunoğlu’nun tüketicilere bu konuda ışık tutan yanıtları….

Hangikredi.com üzerinden nasıl Garanti BBVA taşıt kredisi kullanabilirim?

Hangikredi.com web sitesi üzerinden ad-soyad, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerinizi bırakarak güvenle başvuruda bulunabilirsiniz. Vermiş olduğunuz bu bilgiler doğrudan, taşıt kredisi üzerine uzmanlaşmış çağrı merkezi ekibimize aktarılır ve iletmiş olduğunuz cep numarası üzerinden sizinle iletişime geçerek başvuru işlemini başlatırız. Taşıt kredileri teminatlı krediler kapsamında olduğu için ihtiyaç kredisine göre çok daha avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Başvuru bilgilerinizi doğrudan telefon görüşmesi esnasında alıyoruz ve kredinizin ön değerlendirmesini de anında sağlıyoruz. Bu sayede telefon görüşmesi esnasında başvuru sonucunda sizinle paylaşma şansına sahip oluyoruz.

Başvurunuzun ön onay alması halinde gerekli belgelerinizle birlikte tercih edeceğiniz en yakın Garanti BBVA şubesine ya da anlaşmalı olduğumuz herhangi bir otomobil bayisine başvurarak kullandırım işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN…

Garanti BBVA taşıt kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

Başvurunuzun ön onay alması halinde nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz  ve araca ilişkin belgelerle başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sıfır kilometre bir araç satın alacaksanız proforma fatura, ikinci el bir araç satın alacaksanız ruhsat ya da geçici tescil belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer aracınızı bir bayi kanalı ile alıyorsanız gerekli belgeler bayi tarafından sağlanacaktır.

Garanti BBVA taşıt kredisi kullanım koşulları nelerdir?

18 yaşını doldurmuş olmanız, gelirinizin düzenli ve belgelenebilir olması, ücretli çalışanlar için sigorta primlerinin son üç aydır kesintisiz olarak yatırılmış olması, kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve eksiksiz ödemiş olmanız ve peşinatı ödeyecek bir birikiminizin olması taşıt kredileri açısından kritik.

Garanti BBVA taşıt kredisi kullanılan araca rehin konulması zorunlu mudur?

Satın alınacak araca rehin konulması işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Kredi kapatıldığında rehin kaldırma işlemleri de otomatik olarak gerçekleştiriyoruz ve bunun için sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Garanti BBVA taşıt kredisi için trafik sigortası veya kasko gerekiyor mu?

Kredi kullandırımı için kasko yaptırılmasını talep ediyoruz ancak müşterilerimiz diledikleri sigorta şirketini seçebilirler.

Garanti BBVA’dan ne kadar taşıt kredisi alabilirim?

Taşıt kredileri için bir üst limitimiz bulunmamaktadır. Verilecek kredi miktarını satın alınacak aracın değeri belirler.

Garanti BBVA ikinci el taşıt kredisi ile kaç yaşına kadar araç alınabiliyor?

İkinci el taşıt kredilerinde kredinin vadesi ve aracın yaşının toplamının en fazla 9 yıl olmasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

8 Yorum

Selim
Selim 4.06.2020 • 00:00

İy günler kasko değeri 105 bin olan araca taşıt kredisi ne kadr çıkar teşekkürler

Yanıtla Beğen(0)
Hangikredi 23.06.2020 • 00:00

Merhaba Selim, Taşıt kredisi sayfamızdan hesaplama yapabilirsin: https://www.hangikredi.com/kredi/tasit-kredisi

Beğen(0)
Abdullah
Abdullah 19.01.2020 • 00:00

ben taşıt kredisini almayı düşünuyorum şuan market işletiyorum market bana ait 100 dönum arazim var ist bir dairem var ama şuana kadar hiç kredi çekmedim kredi kartı bile almadım bankalar bana kredi verirmi acaba ?

Yanıtla Beğen(0)
Hangikredi.com 20.01.2020 • 00:00

Sayın Abdullah, Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler durumunuzu etkiler. Bu nedenle online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.