Taşıt kredisi nasıl alınır, almak için neler gerekir?

Taşıt alımlarında doğan acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında bankaların tüketicilere sunduğu taşıt kredisi imkanı birçok tüketici tarafından tercih edilen bir yol.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Ancak bankaların taşıt kredisi talep eden her tüketiciye de olumlu dönüş yapmadığını da unutmamak gerekiyor. Bu aşamada taşıt kredisi talebinde bulunan tüketicinin de bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Peki bankalar hangi özelliklere sahip tüketicinin taşıt kredisi talebini olumlu karşılıyor? Tüketicilerin başvuru yapmadan önce hangi belgeleri hazırlaması lazım? Taşıt alımında banka ne kadarlık bir kısım için kredi imkanı sunuyor?

Aslında bu konuda sorular oldukça fazla… Bu soruların en temellerini Hangikredi.com olarak Garanti Bankası Tüketici Finansmanı Pazarlama ve İş Geliştirme Yöneticisi Özge Hatunoğlu ile konuştuk…

İşte Hatunoğlu’nun tüketicilere bu konuda ışık tutan yanıtları….

Hangikredi.com üzerinden nasıl Garanti Bankası taşıt kredisi kullanabilirim?

Hangikredi.com web sitesi üzerinden ad-soyad, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerinizi bırakarak güvenle başvuruda bulunabilirsiniz. Vermiş olduğunuz bu bilgiler doğrudan, taşıt kredisi üzerine uzmanlaşmış çağrı merkezi ekibimize aktarılır ve iletmiş olduğunuz cep numarası üzerinden sizinle iletişime geçerek başvuru işlemini başlatırız. Taşıt kredileri teminatlı krediler kapsamında olduğu için ihtiyaç kredisine göre çok daha avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Başvuru bilgilerinizi doğrudan telefon görüşmesi esnasında alıyoruz ve kredinizin ön değerlendirmesini de anında sağlıyoruz. Bu sayede telefon görüşmesi esnasında başvuru sonucunda sizinle paylaşma şansına sahip oluyoruz.

Başvurunuzun ön onay alması halinde gerekli belgelerinizle birlikte tercih edeceğiniz en yakın Garanti Bankası şubesine ya da anlaşmalı olduğumuz herhangi bir otomobil bayisine başvurarak kullandırım işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN…

Garanti bankası taşıt kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

Başvurunuzun ön onay alması halinde nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz  ve araca ilişkin belgelerle başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sıfır kilometre bir araç satın alacaksanız proforma fatura, ikinci el bir araç satın alacaksanız ruhsat ya da geçici tescil belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer aracınızı bir bayi kanalı ile alıyorsanız gerekli belgeler bayi tarafından sağlanacaktır.

Garanti Bankası taşıt kredisi kullanım koşulları nelerdir?

18 yaşını doldurmuş olmanız, gelirinizin düzenli ve belgelenebilir olması, ücretli çalışanlar için sigorta primlerinin son üç aydır kesintisiz olarak yatırılmış olması, kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve eksiksiz ödemiş olmanız ve peşinatı ödeyecek bir birikiminizin olması taşıt kredileri açısından kritik.

Garanti Bankası taşıt kredisi kullanılan araca rehin konulması zorunlu mudur?

Satın alınacak araca rehin konulması işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Kredi kapatıldığında rehin kaldırma işlemleri de otomatik olarak gerçekleştiriyoruz ve bunun için sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Garanti Bankası taşıt kredisi için trafik sigortası veya kasko gerekiyor mu?

Kredi kullandırımı için kasko yaptırılmasını talep ediyoruz ancak müşterilerimiz diledikleri sigorta şirketini seçebilirler.

Garanti Bankası’ndan ne kadar taşıt kredisi alabilirim?

Taşıt kredileri için bir üst limitimiz bulunmamaktadır. Verilecek kredi miktarını satın alınacak aracın değeri belirler.

Garanti Bankası ikinci el taşıt kredisi ile kaç yaşına kadar araç alınabiliyor?

İkinci el taşıt kredilerinde kredinin vadesi ve aracın yaşının toplamının en fazla 9 yıl olmasını bekliyoruz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir