Taşıt Kredisi Kullandırımında Üst Sınır Yükseliyor!

Taşıt kredisi kullandırım oranlarına değişiklik geliyor! Daha önce 100 bin TL’lik aracın yüzde 70’ine kadar kredi kullandırılırken yeni düzenleme ile birlikte 120 bin TL’ye kadar olan araçlar için yüzde 70 kullandırım oranı uygulanacak.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunun hazırlamış olduğu taslağa göre 100 bin TL olan taban değer 120 bin TL’ye çıkıyor. Buna göre araç almak isteyen tüketiciler 120 bin TL’ye kadar olan araçlar için %70 oranında kredi kullanabilecek. Geriye kalan %30’luk kısmın peşinat olarak ödenmesi gerekiyor. Bir hesaplama yaparsak 100 bin TL değerinde bir otomobil satın almak istediğinizde 70 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

120 bin TL üzerinde olan araçlar içinse kredi kullandırım oranı şöyle: Aracın 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredi kullanılabilecek.

BDDK tarafından hazırlanan taslakta kredi kartı borcu yapılandırmaları için de bir düzenleme yer alıyor. Asgari kredi kartı borcunu ödeyip kalan borcunu, krediler de dahil olmak üzere, en az bir dönem kısmen veya tamamen ödememiş olan kredi kartı borçları için kullandırılacak kredinin maksimum vadesi 60 ay olacak.

Taşıt Kredisi Hesaplaması Yapmak İçin Tıklayın!

Taşıt Kredisi Kullandırımında Üst Sınır Yükseliyor!
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir