Taşıt Kredisi Kullandırım Oranında Değişiklik!

Taşıt kredisi kullandırım oranında yapılan değişiklik tüketiciyi sevindirecek! Bankaların kredi işlemleri yönetmeliğinde yer alan ve kredi kullandırım oranına dair sınırlamalar içeren 12/A maddesinde değişiklik yapıldı. Buna göre artık 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için yüzde 70 oranında kredi kullanılabilecek.

Sıfır araç alımları için kullanılan 0 araç taşıt kredisinin kullandırım oranı yapılan yeni düzenleme ile 50 bin TL’den 100 bin TL’ye çıktı. Yeni düzenlemeye göre nihai fatura değeri 100 bin TL’ye kadar kadar olan araçlar için %70 oranında kredilendirme yapılabilecek. Nihai fatura değeri 100 bin TL’nin üzerinde olan araçlar için ise 100 bin TL’ye kadar olan kısım için %70, 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredilendirme yapılabilecek.

Araç satışlarında artış sağlayacağı düşünülen bu düzenleme ile daha yüksek tutarda kredi kullanılabilecek. Bir örnekle açıklamak gerekirse 100 bin TL’lik bir araç almak istediğinizde düzenlemeden önce aracın 50 bin TL’si için %70, kalan 30 bin TL’si için %50 oranında kredilendirme yapılacaktı. Yani sadece 60 bin TL kredi alabilecektiniz. Yeni düzenleme ile 100 bin TL değerindeki bir araç için 70 bin TL kredi alabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesapla
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir