Tapu harçlarında indirim

Tapu harçları için 30 Eylül 2017’ye kadar indirim yapıldı. Binde 20 olan tapu harcı bu tarihe kadar binde 15 olacak.

15 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre tapu harcı konusunda yeni düzenlemelere gidildi. Yapılan düzenleme ile tapu harcında indirim kararı alındı. Tapu harcı, 30 Eylül tarihine kadar binde 15 olarak uygulanacak.

Yurt dışından alınan kredilerde KKDF sıfırlandı

Banka ve finansman şirketlerinin haricinde yurt dışından alınan kredilere uygulanan Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisi için de yeni bir karar alındı. Vadesi bir yıla kadar olan yurt dışı kaynaklı kredilerde KKDF yüzde 1 olarak belirlenirken bir yıldan uzun vadeli kredilerde sıfırlandı.

Damga vergisine de yeni düzenleme geldi

Alınan kararda damga vergisi ile ilgili de yeni bir düzenlemeye gidildi. Yüzde 0,94 olarak uygulanan kat karşılığı  ya da hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ve alt yükleniciler arasında yapılan inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı.

EN AVANTAJLI KONUT KREDİSİNİ BULMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz