Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 3.03.2021 Güncelleme Tarihi: 21.05.2021

Ziraat Bankası açıkladığı yeni uygulama ile müşterilerine özel kredi ödeme kolaylığı sunuyor.

Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı
Pandemi döneminde müşterileri için pek çok imkan sağlayan Ziraat Bankası'nın sunduğu yeni ödeme kolaylığının detaylarına beraber göz atalım.

Koronavirüs döneminde kurumsal ve bireysel müşterileri için uygulamaya aldığı pek çok paketi mevcuttu. Şimdi ise uygulamaya aldığı kredi paketlerine ek olarak takipte borcu bulunan müşterilerine özel yeni bir ödeme kolaylığı sağlıyor.

Ziraat Bankası’ndan gelen son açıklamaya istinaden sizlerle paylaştığımız yeni ödeme imkanı, Ziraat Bankası müşterilerine özel kredi yapılandırma dışında da yeni ödeme imkanı sunacak.

Ziraat Bankası açıklamasına göre, takip hesaplarında borcu bulunan bireysel, tarımsal, kurumsal müşterilerinin, vadesinde veya ödenmesi gereken tarihte ödeyemeyerek 31.12.2020 tarihi itibarıyle takip hesaplarına intikal etmiş kredilerine ödeme kolaylığı sunuluyor.

Temerrüt faizi de dahil olmak üzere takip borcu  toplamda 1 milyon TL'yi geçmemek üzere,  kurumsal, bireysel ve tarımsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan faydalanabilecek.

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Ödeme kolaylığından faydalanmak isteyen Ziraat Bankası müşterilerinin, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad altında herhangi bir faiz tahsil edilmeyecek. Başka bir deyişle banka müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar işlemiş olan faizi ödeme sorumluluğu olmayacak.

Bu gibi imkanların yanı sıra kredi ödemelerinin aksayabileceği şu günlerde, herkesin aklında “Kredi Borcu Geç Ödenirse Ne Olur?” sorusu yer alıyor olabilir. Süreç ve detaylarını merak ediyorsanız ilgili yazımızı incelemeyi unutmayınız.

Bireysel Kredi Müşterileri İçin Bakiye 100 Bin TL

Yapılan açıklamaya göre takip hesaplarına intikal bakiyesine ilişkin sınırlar, kurumsal kredi müşterileri için bakiye 500 Bin TL, tarımsal kredi müşterileri için 500 Bin TL. Bireysel kredi müşterileri için ise 100 Bin TL olarak açıklandı.

Yeni Ödeme Kolaylığı İçin Son Tarih 30 Haziran 2021

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu uygulama, 8 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Yeni ödeme kolaylığını değerlendirmek isteyenler uygulama tarihini dikkate almalı.

Siz de bankaların en avantajlı ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi faiz oranlarını merak ediyorsanız kredi hesaplama sayfamız üzerinden faiz oranlarını karşılaştırın ve ücretsiz başvurun!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

4 Oy

-

3,5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon