Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

23.10.2014

Günümüzde pek çok insanın yaptırdığı sigortanın faydaları nelerdir? Sigorta aslında basit tanımıyla riskleri paylaşıp, kayıpları telafi etmektir.

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Sağlığımızın, eşyalarımızın, evimizin, arabamızın olası risk durumlarında zarara uğraması ve karşılayamayacağımız bedellerin ortaya çıkması hayat sürerken başımıza gelebilecek durumlardan.

Günümüzde pek çok insanın yaptırdığı sigortanın faydaları nelerdir? Sigorta aslında basit tanımıyla riskleri paylaşıp, kayıpları telafi etmektir. Sağlığımızın, eşyalarımızın, evimizin, arabamızın olası risk durumlarında zarara uğraması ve karşılayamayacağımız bedellerin ortaya çıkması hayat sürerken başımıza gelebilecek durumlardan. Bu durumlar sonucunda ortaya çıkabilecek büyük bedeller, sigorta yaptırıp ödediğiniz küçük primler sayesinde sizin için dert olmaktan çıkar. Yangın, deprem, trafik kazası, hırsızlık, sel, hastalık, su baskını gibi durumlar hepimizin rastlayabileceği durumlardan. Hiç aklınızda olmayan bir anda başınıza gelebilecek bu durumlar, sizi büyük bir maddi yük altına sokabilir. Yıllarca çalışarak yaptığınız birikimlerin birden bire yok olmaması ya da hastalık gibi durumlarda yüklü tedavi masraflarının karşılanabilmesi için sigorta yaptırarak kendinizi ve mal varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz. Örneğin herhangi bir kaza durumunda aracınızın tamir edilmesi için gereken miktar kaskoya ödediğiniz miktardan daha fazla olabilir. Yedek parça ve tamir masrafları derken kabaran fatura kasko sigortası sayesinde sizin için sorun olmaktan çıkar. Ülkemizde yapılması zorunlu olan trafik sigortası ise olası hasar durumları için üçüncü kişileri koruma altına alır. En önemli şey olan sağlığımız ise yine sigorta ile güvence altına alınabilir. Olası hastalık ya da yaralanma gibi durumlarda en iyi tedavi hizmetini almanızı sağlayan özel sağlık sigortası, tedavi sürecinde oluşacak masrafları karşılayarak yine sizi büyük bir maddi yükten kurtarır.  Geleceğinizi güvence altına almak için sigorta yaptırmanızda fayda vardır. Özel sağlık sigortası, kasko, zorunlu trafik sigortası gibi her türlü sigorta sorgulama işlemi için Hangikredi.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  [mlb resim="https://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/wp-content/uploads/2016/03/googlePlus-150x150.jpg " link="www.hangikredi.com/sigorta" yazi="En Avantajlı Sigorta Poliçesini Bul"]

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

 • Haciz ve Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?  18.02.2021

  Haciz ve Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? 

 • IP Adresi Nedir? Değiştirme İşlemi Nasıl Olur? 18.02.2021

  IP Adresi Nedir? Değiştirme İşlemi Nasıl Olur?

 • Mevduat Faizi mi, Gayrimenkul Yatırımı mı? 18.02.2021

  Mevduat Faizi mi, Gayrimenkul Yatırımı mı?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.