Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Merve Mumcu

Merve Mumcu

12.11.2014

Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi hakkında merak ettiklerinizi derledik.

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi
Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi hakkında merak ettiklerinizi derledik... Özel sağlık sigortası günümüzde pek çok insanın yaptırdığı gönüllü sigorta çeşitlerinden biri. Sağlık giderleri konusunda çeşitli avantajlar sunan sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin sunduğu ömür boyu yenileme garantisi ile de oldukça  avantajlı bir hale geliyor. Ömür boyu yenileme garantisi, sigorta sahibine ömür boyu fiyat garantisi sunuyor. Sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi, sağlık sigortası poliçesinin aynı planla ömür boyu yenileceğinin garantisini verir. Bu hakka sahip olabilmek için belli bir bekleme süresi gerekir ve bu sürenin uzunluğu sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Poliçe yaptırırken sigorta şirketinizin uyguladığı süre ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu garantiden yararlanabilmek için 18 – 65 yaş aralığı içinde olmanız gerekir. Özel sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisine 2014 yılında yapılan bir düzenleme ile bazı değişiklikler getirildi. Değişiklik yapılmadan önce sigorta şirketleri teminatları daraltabiliyor, ek prim talebinde bulunabiliyordu. Değişiklik sonrasında ise artık bu mümkün değil. Yani, ömür boyu yenileme garantisi sahibi olduğunuzda sigorta şirketiniz teminatlarınızı daraltamıyor ve beklenmedik bir hastalık ortaya çıktığında ek prim talebinde bulunamıyor. Sigorta şirketi, ömür boyu yenileme garantisi verdiği sigorta sahibinin önceki sigortalılık dönemindeki sağlık durumunu ve gelişmeleri dikkate almak zorundadır. Sigorta şirketi, özel şartlar kapsamında belirlediği kuralları baz almak kaydı ile ek prim, limit ve katılım payı uygulayıp teminat kapsamı dışında tutabilir.En uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak ve sağlık sigortası yaptırmak için Hangikredi.com Sigorta sayfasından sigorta sorgulama yapabilirsiniz. [mlb resim="https://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/wp-content/uploads/2016/03/googlePlus-150x150.jpg " link="www.hangikredi.com/sigorta" yazi="Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al"]

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.