Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi hakkında merak ettiklerinizi derledik…

Özel sağlık sigortası günümüzde pek çok insanın yaptırdığı gönüllü sigorta çeşitlerinden biri. Sağlık giderleri konusunda çeşitli avantajlar sunan sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin sunduğu ömür boyu yenileme garantisi ile de oldukça  avantajlı bir hale geliyor. Ömür boyu yenileme garantisi, sigorta sahibine ömür boyu fiyat garantisi sunuyor.

Sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi, sağlık sigortası poliçesinin aynı planla ömür boyu yenileceğinin garantisini verir. Bu hakka sahip olabilmek için belli bir bekleme süresi gerekir ve bu sürenin uzunluğu sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Poliçe yaptırırken sigorta şirketinizin uyguladığı süre ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu garantiden yararlanabilmek için 18 – 65 yaş aralığı içinde olmanız gerekir.

Özel sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisine 2014 yılında yapılan bir düzenleme ile bazı değişiklikler getirildi. Değişiklik yapılmadan önce sigorta şirketleri teminatları daraltabiliyor, ek prim talebinde bulunabiliyordu. Değişiklik sonrasında ise artık bu mümkün değil. Yani, ömür boyu yenileme garantisi sahibi olduğunuzda sigorta şirketiniz teminatlarınızı daraltamıyor ve beklenmedik bir hastalık ortaya çıktığında ek prim talebinde bulunamıyor.

Sigorta şirketi, ömür boyu yenileme garantisi verdiği sigorta sahibinin önceki sigortalılık dönemindeki sağlık durumunu ve gelişmeleri dikkate almak zorundadır. Sigorta şirketi, özel şartlar kapsamında belirlediği kuralları baz almak kaydı ile ek prim, limit ve katılım payı uygulayıp teminat kapsamı dışında tutabilir.

En uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak ve sağlık sigortası yaptırmak için Hangikredi.com Sigorta sayfasından sigorta sorgulama yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir