Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Riskli Hastalıklar Sigortası

Merve Mumcu

Merve Mumcu

29.03.2017

Stres, şehir hayatı, endüstriyel besinler gibi son birkaç on yılda hayatımıza giren nedenlerden dolayı riskli hastalıkların görülme sıklığı arttı ve görülme yaşı düştü.

Riskli Hastalıklar Sigortası

Kanser, kalp hastalıkları, şeker hastalığı gibi riskli hastalık kapsamına giren hastalıklara karşı riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz.

Stres, şehir hayatı, endüstriyel besinler gibi son birkaç on yılda hayatımıza giren nedenlerden dolayı riskli hastalıkların görülme sıklığı arttı ve görülme yaşı düştü. Kanser, kalp hastalıkları, şeker hastalığı gibi riskli hastalık kapsamına giren hastalıklara karşı riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz.

Hangi hastalıklar teminat altına alınır?

Tehlikeli hastalıklar sigortası, hepimizin başına gelebilecek kanser, şeker, körlük, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kalp yetmezliği gibi organ naklinin gerekli olduğu hastalıklar için teminat veren bir sağlık sigortası türü. Diğer sigortalarından farklı olarak bekleme süresi daha azdır. Tehlikeli hastalıklar sigortasının bekleme süresi 90 gün.

Hangi yaş aralığı yaptırabilir?

Kritik hastalıklar sigortasında belli hastalıklar için teminat alındığından prim tutarları diğer sigortalara göre daha düşük olabilmekte. 18-50 yaş arası kişiler için kritik hastalıklar sigortası yapılabiliyorken sigorta prim tutarı yaşa göre değişiklik göstermemekte.

Özel sağlık sigortasında vergi indirimi

Özel sağlık sigortasında olduğu gibi tehlikeli hastalıklar sigortasında da vergi indiriminden yararlanabilmeniz mümkün. Ayrıca bu sigorta ürününden sadece tedavi masrafları için değil, tedavi süresince işten ayrılmanız durumunda maddi güvence olarak kullanabilmeniz de mümkün.

Tehlikeli hastalıklar sigortası kapsamına giren hastalıklar için kendinizi risk altında görüyorsanız ya da sadece maddi önlem almış olmak istiyorsanız riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz. En avantajlı özel sağlık sigortası poliçesine ulaşabilmek için HangiKredi Sigorta sayfasından özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Kredi Diyenler İçin... 22.01.2021

  Hangi Kredi Diyenler İçin...

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.