Riskli Hastalıklar Sigortası

Stres, şehir hayatı, endüstriyel besinler gibi son birkaç on yılda hayatımıza giren nedenlerden dolayı riskli hastalıkların görülme sıklığı arttı ve görülme yaşı düştü. Kanser, kalp hastalıkları, şeker hastalığı gibi riskli hastalık kapsamına giren hastalıklara karşı riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz.

Hangi hastalıklar teminat altına alınır?

Tehlikeli hastalıklar sigortası, hepimizin başına gelebilecek kanser, şeker, körlük, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kalp yetmezliği gibi organ naklinin gerekli olduğu hastalıklar için teminat veren bir sağlık sigortası türü. Diğer sigortalarından farklı olarak bekleme süresi daha azdır. Tehlikeli hastalıklar sigortasının bekleme süresi 90 gün.

Hangi yaş aralığı yaptırabilir?

Kritik hastalıklar sigortasında belli hastalıklar için teminat alındığından prim tutarları diğer sigortalara göre daha düşük olabilmekte. 18-50 yaş arası kişiler için kritik hastalıklar sigortası yapılabiliyorken sigorta prim tutarı yaşa göre değişiklik göstermemekte.

Özel sağlık sigortasında vergi indirimi

Özel sağlık sigortasında olduğu gibi tehlikeli hastalıklar sigortasında da vergi indiriminden yararlanabilmeniz mümkün. Ayrıca bu sigorta ürününden sadece tedavi masrafları için değil, tedavi süresince işten ayrılmanız durumunda maddi güvence olarak kullanabilmeniz de mümkün.

Tehlikeli hastalıklar sigortası kapsamına giren hastalıklar için kendinizi risk altında görüyorsanız ya da sadece maddi önlem almış olmak istiyorsanız riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz. En avantajlı özel sağlık sigortası poliçesine ulaşabilmek için HangiKredi Sigorta sayfasından özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir