Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Riskli Hastalıklar Sigortası

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 29.03.2017 Güncelleme Tarihi: 3.01.2022

Stres, şehir hayatı, endüstriyel besinler gibi son birkaç on yılda hayatımıza giren nedenlerden dolayı riskli hastalıkların görülme sıklığı arttı ve görülme yaşı düştü.

Riskli Hastalıklar Sigortası
Kanser, kalp hastalıkları, şeker hastalığı gibi riskli hastalık kapsamına giren hastalıklara karşı riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz.

Hangi Hastalıklar Teminat Altına Alınır?

Tehlikeli hastalıklar sigortası, hepimizin başına gelebilecek kanser, şeker, körlük, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kalp yetmezliği gibi organ naklinin gerekli olduğu hastalıklar için teminat veren bir sağlık sigortası türüdür. Diğer sigortalarından farklı olarak bekleme süresi daha azdır. Tehlikeli hastalıklar sigortasının bekleme süresi 90 gün.

Hangi Yaş Aralığı Yaptırabilir?

Kritik hastalıklar sigortasında belli hastalıklar için teminat alındığından prim tutarları diğer sigortalara göre daha düşük olabilmekte. 18-50 yaş arası kişiler için kritik hastalıklar sigortası yapılabiliyorken sigorta prim tutarı yaşa göre değişiklik göstermemekte.

Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi

Özel sağlık sigortasında olduğu gibi tehlikeli hastalıklar sigortasında da vergi indiriminden yararlanabilmeniz mümkün. Ayrıca bu sigorta ürününden sadece tedavi masrafları için değil, tedavi süresince işten ayrılmanız durumunda maddi güvence olarak kullanabilmeniz de mümkün.

Tehlikeli hastalıklar sigortası kapsamına giren hastalıklar için kendinizi risk altında görüyorsanız ya da sadece maddi önlem almış olmak istiyorsanız riskli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz. En avantajlı özel sağlık sigortası poliçesine ulaşabilmek için HangiKredi Sigorta sayfasından özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Enflasyon Artık En Büyük Derdimiz 26.05.2022

  Enflasyon Artık En Büyük Derdimiz

 • Su Dalgalanmaya Başladı 24.05.2022

  Su Dalgalanmaya Başladı

 • Yüzde 0,89 ve 0,99 Faizli Kredi Kampanyasının Şartları Açıklandı! 12.05.2022

  Yüzde 0,89 ve 0,99 Faizli Kredi Kampanyasının Şartları Açıklandı!

 • Borç Yiğidin Kamçısı 6.05.2022

  Borç Yiğidin Kamçısı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon