PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 36 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 50.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 36 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte 75’tir.

PTT Kredisi Nedir?

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları

154 Yorum

 1. Ayşe

  1270 kredi notum 4000 TL kredi çekmek istiyorum açık dosyam vardı başka bankadan kapattım daha öncede 3 tane kredi çektim ödemede sorun olmadı PTT ile 700 TL maaş alıyorum babamdan kredim onaylanır mı

  • Sayın Ayşe,

   Başvurunun değerlendirilmesi tamamen bankanın inisiyatifinde olduğundan bir öngörüde bulunabilmemiz mümkün değildir.

 2. Hasan Esad

  Ben aylık 1200 tl maaş alıyorum. Maaşım 3 yıldır ptt ye yatıyor. 1 sene önce aylık 950 tl ödemeli 25.000 tl lik bir kredi çektim. 10.000 tl lik bir kredi daha çekmek istiyorum. mümkün mü?

  • Sayın Hasan Esad,

   Aylık taksitlerin toplam tutarı, belgelenebilir gelirin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu bilgi doğrultusunda ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

 3. Hasan Esad

  Ptt ye gittim ve aldığım diğer kredimi kapatmak için bir kredi daha çekmek istediğimi söyledim. bir önceki kredimden aylık ödemesinden bana kalan paranın 200 tl si ile 9,600 tl kredi daha çekebileceğim söylendi. acaba bu krediyi çekersem direk diğer borcuma mı yatırılır yoksa elime mi verirler?

  • Sayın Hasan Esad,

   Borç kapatma kredisinde tutar, diğer bankaya transfer edilir.

 4. Hasan Esad

  Bir önceki sorumun cevabını anlayamadım. Zaten bir önceki kredimi de pttden almıştım. borç kapatma kredisi ptt hesabıma mı yatar? yatsa çekemez miyim?

  • HangiKredi.com

   Sayın Hasan Esad,

   PTT kredi veren bir kurum değil. Sadece emeklilerin kredi alması konusunda aracı olan bir kurum. PTT kredisi almak istediğiniz zaman aslında bankaya kredi başvurusu yapmış olursunuz. PTT kredisi adıyla dahi olsa borç transferi kredisi almak istediğinizde, borç transferi talebinizi onaylayan banka, borcunuzu kapatır ve artık yeni bankanın borçlusu olursunuz.

 5. yilmaz tiktaş

  yazdım benim sorunum hangi bankalar kredi verdiyse tüm borçlarımın bir araya toplanmasını istiyorum

  • Sayın Yılmaz Tiktaş,

   Borç transferi kredisi ile tüm borcunuzu tek çatı altında birleştirmek için bankalarla birebir görüşmeniz gerekir.

 6. mehmet bey

  Merhaba, 1938 doğumlu yani şuan itibariyle yaşı 79 olan biri aylık 1400 maaş alıyor ve herhangi bir sicili yok yani şu ana kadar kredi kullanmamış birisi kredi çekebilir mi? tutar 25000

  • Sayın Mehmet Bey,

   Kredi kullandırımında bankaların yaş sınırı vardır. Bu nedenle bankaların yaş sınırlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

 7. filiz

  ben babamdan yetim maaşı alıyorum 450 tl ıng banktan 10000 kredi çektim. 63 tl kalıyor geriye bana 2 sene kaldı bitmesine tekrar kredi çıkabilir mi maaşım az olduğundan dolayı ? teşekkürler saygılar

  • Sayın Filiz,

   Gelirinizin aylık ödemeleri karşılayabiliyor olması gerekir. Aksi takdirde kredi başvurunuz onaylanmaz.

 8. Zeki

  Maaşımı ptt ye taşıyarak ne kadar süre içinde kredi kullanabilirim başka bankalara çok başvuru yaptım olumsuz sonuç aldım ödemelerimi zamanında yaptım kredi puanım çıkmıyor

  • Sayın Zeki,

   PTT kredisi de bankalardan alınan kredidir. PTT burada sadece aracılık görevi üstlenir bu nedenle kredi notunuz düşükse ve başvurularınız reddediliyorsa PTT aracılığı ile yapacağınız başvuruların da onaylanmama ihtimali yüksektir.

 9. Işılay

  Merhabalar ben emekli maaşımı halk bankasından alıyorum. Halk bankası yaşımdan dolayı bana kredi vermiyor. Maasımı ptt ye taşıdıktan sonra hemen kredi alabilirmiyim ?

  • Sayın Işılay,

   PTT’den alınan kredi de aslında bankalardan alınan kredidir. Burada PTT sadece aracı rolündedir ve her bankanın kredi vermek için bir yaş sınırı vardır. Bankaların yaş sınırlarını inceleyerek size uyan bir banka varsa başvuruda bulunabilirsiniz.

 10. mahir

  emekliyim maaşımı ptt aktarmak istiyorum 1750tl maaş alıyorum üzerimde şirket ortağı olduğum için vergi borcum gözüküyor ne kadar emekli maaşıma ihtiyaç kredisi kullanabilirim

  • Sayın Mahir,

   Alabileceğiniz kredi tutarı geliriniz ve kredi notunuza göre değişiklik gösterir.

1 6 7 8
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz