PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 36 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 50.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 36 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte 75’tir.

PTT Kredisi Nedir?

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 40.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız yararlanabileceğiniz PTT emekli kredisi ürünlerinden birini de DenizBank sunuyor. 36 ay vadeye kadar 2.000 – 36.000 TL aralığında DenizBank ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. DenizBank PTT kredisinde yaş sınırı 80’dir.

Burgan Bank PTT Kredisi

Emekliler için PTT kredisi olanağı sağlayan bankalardan biri de Burgan Bank. PTT şubelerinden başvurabileceğiniz Burgan Bank PTT kredisinin maksimum vadesi 36 ay. 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabileceğiniz Burgan Bank’ta yaş sınırı 81.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları
PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi
5 (100%) 2 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

168 yorum

 1. Slm bir konu ile yardıma ihtiyacım bir firma ile görüştüm bana PTT den kredi çıkaracaklarını 40.000 t olarak çıkacağını bildirdiler başka bir bankada kredim var bunda ödeyecekler ve benim hesabıma para yatmadan benden birşey talep etmiyorlar ama şöyle bir durum var kredim h16 temmuzda alabilecegimi söylediler ne kadar doğru bir durum

 2. Sayın Serhat,

  PTT kredisi bankalar aracılığı ile verilen bir kredidir. Krediyi PTT değil banka verilir. Güvenilir ve yasal olmayan finans kuruluşlarına itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

 3. Merhabalar başka bankalardan kredi borcum vardı ödeyemedim içralık oldum maaşıma haciz gelmesi emkliolduğumdan dolayı. Maaşımı ptt ye taşıyıp kredi çekebilirmiyim çektiğim krediye diğer bankalar haçiz getirebilirmi?

 4. Sayın Serap Hanay,

  Kredili ürünlere ilişkin borçlar nedeni ile siciliniz bozulduysa maaşınızı PTT’ye taşımanız durumunda da kredi alamazsanız.

 5. Eşimden emekli maaşı alıyorum. Ziraat bankasından maaşımı çekiyorum. Maaşımın üzerinde 3 tane kredi ödemesi var. Maaşımdan 630 lira kalıyor. Maaşımı herhangi bir bankaya taşıyarak yeni bir kredi çekermiyim

 6. Sayın Şengül Kulakcı,

  Hane halkının toplam gelirinin maksimum %50’si kadar kredi kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda banka inisiyatifte bulunabilir. Ayrıca ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığınız (ev/araba) olması durumunda daha yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.

 7. 76 yaşındayım maaşımı ptt ye taşıdım e devlet üzerinden ne kadar kredi kullanabilirim

 8. Sayın Gülerde Kurtul,

  Çekebileceğiniz kredi tutarı geliriniz ve kredi notunuza göre değişiklik gösterir.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir