PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 36 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 50.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 36 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Emekli kredisi için yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte 75’tir.

PTT Kredisi Nedir?

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 40.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız yararlanabileceğiniz PTT emekli kredisi ürünlerinden birini de DenizBank sunuyor. 36 ay vadeye kadar 2.000 – 36.000 TL aralığında DenizBank ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. DenizBank PTT kredisinde yaş sınırı 80’dir.

Burgan Bank PTT Kredisi

Emekliler için PTT kredisi olanağı sağlayan bankalardan biri de Burgan Bank. PTT şubelerinden başvurabileceğiniz Burgan Bank PTT kredisinin maksimum vadesi 36 ay. 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabileceğiniz Burgan Bank’ta yaş sınırı 81.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları
PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi
3.3 (65.71%) 7 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

180 yorum

 1. Merhaba ptt den çektigim kredi mi daha düşük faizli bir bankaya taşiyabilirmiyim

 2. Sayın Önder,

  Borç transferi bankaların inisiyatifinde olduğundan bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

 3. Pttden emekli maaşı almaktayım ve 1 ay önce kredi cektim 20000 TL ama ilk taksitini odeyemedim acaba şimdi yatacak olan emekli maaşında kesinti olur mu? Yani sadece ilk taksiti odeyemedim

 4. Merhaba,

  Maaşınıza haciz konmadan herhangi bir kredi borcu için maaşınızdan kesinti olmaz.

 5. Krediye ihtiyacım var 5.000

 6. Merhaba Ebru,

  HangiKredi’den bankalara güvenle kredi başvurusu yapabilirsin.

 7. Kredi kullanmak istiyorum pttden maaş alıyorum ama aktif bank’tan sıkıntı yaşadım kredi borcumu ödedim kredi kullanmak istiyorum

 8. 3/6/2020 ptt kredi kapalı neden ve bir banka kredi veriyor buda yüksek faizle veriyor nefen almadım diger bankalar la anlaşma saglansın kredileri digerleride açsın

 9. Merhabalar annem 65 yaş üstü maaş almaktadır 15 veya 20 bin TL kredi alabilir mi? Yardımcı olurmusunuz

 10. Merhaba Fahrettin,

  Bankaların PTT aracılığıyla sunduğu ihtiyaç kredilerine de standart ihtiyaç kredilerine de başvurabilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir