Özel Sağlık Sigortasında Tedavi Yerleri

Özel sağlık sigortası, sağlık konularında hayatımızı kolaylaştıran bir sigorta türü. Hem pek çok özel sağlık kuruluşunda geçerli olması hem de sağlık harcamalarını azaltması yönünden özel sağlık sigortaları oldukça yaygın. Özel sağlık sigortası seçerken üstünde durmanız gereken noktalardan biri sigortanın geçerli olduğu sağlık kuruluşlarının lokasyon olarak ikamet ettiğiniz yere olan yakınlığı ve yaygınlığı. Sigorta şirketinizin anlaşması olmayan kurumlarda da tedavi olabilirsiniz ancak bunun bazı yükümlülükleri var…

Anlaşmalı Kurumlarda Tedavi Olmak

Bireysel sağlık sigortanızın geçerli olduğu sağlık kurumlarında muayene ya da tedavi olmanız durumunda sadece belirli bir oranda katılım payı öderseniz. Poliçenizde yer alan bilgilere bu oran değişir. Sigortanız %100 karşılıyorsa herhangi bir ücret ödemezsiniz. Talep ettiğiniz tedavi, tetkik, görüntüleme vb. gibi işlemlerin sigorta şirketi tarafından karşılanabilmesi için öncelikle provizyon istemeniz gerekmektedir. Provizyon sayesinde sağlık kuruluşundaki yetkililer sigorta şirketinizle iletişime geçerek poliçenizin talep edilen işlemi karşılayıp karşılamadığını öğrenir.

Anlaşmalı Olmayan Kurumlarda Tedavi Olmak

Anlaşmalı olmayan kurumlarda da tedavi olma şansınız vardır . Özel sağlık sigortanızın geçerli olmadığı özel bir sağlık kuruluşunda  muayene, tedavi, görüntüleme ya da bunlara benzer işlemlerden geçtikten sonra bunlara ilişkin faturaları sigorta şirketinize göndererek ücret talebinde bulunabilirsiniz ancak bunu yapabilmeniz için sigorta poliçenizde böyle bir hakkınız olduğuna dair ilgili maddeler bulunmalıdır.

Özel sağlık sigortanızın anlaşmalı olduğu kurumları sigorta şirketinden öğrenmek mümkün. Eğer hala bir sağlık sigortanız yoksa Hangikredi.com’dan özel sağlık sigortası sorgulaması yaparka özel sağlık sigortası fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

En Avantajlı Sigortayı Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

1 yorum

  1. T.C.Merkez Bankası çalışanı idim. 02.02.2016 tarih itibariyle özel sebeblerden dolayı (oğlum evlenecekti ve ben sağlık problemleri yaşıyordum. Sürekli raporluydum işe gidemez olmuştum) Emekli olmak durumunda kaldım. Hatta ve hatta evlilik için, bir çok kredi kartımdan hem nakit kullandım hemde bireysel kredi çektim yani, oldukça açıldım…. 36 yıldır çalışan olarak gerek bireysel kredilerim ve de gerekse kredi kartlarımda gecikme yaşamadım. Emekli olduktan sonra tüm borçlarımı gözden geçirince aldığım emekli ikramiyesi ile tüm borcumu kapatamadığım için; Üyesi olduğum Merkez Bankası Vakfından istifa ederek biriken paramın 4/3 ünü alarak borçları kapatmaya çalıştım. yine olmadı. Tek bir Bankada toplayıp sadece tek bir yere ödeme yaparak düzene sokabilicektim bu yüzden sizin sitenizden arayışa başladım .. Bana önerdiğiniz sadece 2 banka bu 70.000 TL yi verebiliyor. Ben arabamıda sattıgım halde 13.000 TL nakitim kalıyor.Bu krediyi kullanabilirsem Her ay 1.000 TL artırarak gidebiliyorum. Bu rakam gittikçe büyüyor. Sitenizden çok yararlandım.. teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Yarın sabah ilk işim bu önerilen 2 banka ile görüşmek sadece 2 banka bana 70.000 TL verebiliyor. Umarım olumlu sonuçlanır.. Emekliliğimde geçmişte yaşamadıgım ve Hiçbir Bankaya yaşatmadığım olumsuzlukları( ödeyememe- yada bir şekilde banka tarafından uyarılma, onurumu incitecek bir durum) yaşamamak arzumdur. Sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını ve esenlikler dilerim.
    reyha TANTAN (Emekli Banknot Ressamı ve sahte para uzmanı (bilirkişi)


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir