Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Özel Sağlık Sigortasında Tedavi Yerleri

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 10.03.2016 Güncelleme Tarihi: 3.01.2022

Özel sağlık sigortası, sağlık konularında hayatımızı kolaylaştıran bir sigorta türüdür.

Özel Sağlık Sigortasında Tedavi Yerleri
Hem pek çok özel sağlık kuruluşunda geçerli olması hem de sağlık harcamalarını azaltması yönünden özel sağlık sigortaları oldukça yaygındır. 

Özel sağlık sigortası seçerken üstünde durmanız gereken noktalardan biri sigortanın geçerli olduğu sağlık kuruluşlarının lokasyon olarak ikamet ettiğiniz yere olan yakınlığı ve yaygınlığı. Sigorta şirketinizin anlaşması olmayan kurumlarda da tedavi olabilirsiniz ancak bunun bazı yükümlülükleri var…

Anlaşmalı Kurumlarda Tedavi Olmak

Bireysel sağlık sigortanızın geçerli olduğu sağlık kurumlarında muayene ya da tedavi olmanız durumunda sadece belirli bir oranda katılım payı öderseniz. Poliçenizde yer alan bilgilere bu oran değişir. Sigortanız %100 karşılıyorsa herhangi bir ücret ödemezsiniz. Talep ettiğiniz tedavi, tetkik, görüntüleme vb. gibi işlemlerin sigorta şirketi tarafından karşılanabilmesi için öncelikle provizyon istemeniz gerekmektedir. Provizyon sayesinde sağlık kuruluşundaki yetkililer sigorta şirketinizle iletişime geçerek poliçenizin talep edilen işlemi karşılayıp karşılamadığını öğrenir.

Anlaşmalı Olmayan Kurumlarda Tedavi Olmak

Anlaşmalı olmayan kurumlarda da tedavi olma şansınız vardır . Özel sağlık sigortanızın geçerli olmadığı özel bir sağlık kuruluşunda  muayene, tedavi, görüntüleme ya da bunlara benzer işlemlerden geçtikten sonra bunlara ilişkin faturaları sigorta şirketinize göndererek ücret talebinde bulunabilirsiniz ancak bunu yapabilmeniz için sigorta poliçenizde böyle bir hakkınız olduğuna dair ilgili maddeler bulunmalıdır.

Özel sağlık sigortanızın anlaşmalı olduğu kurumları sigorta şirketinden öğrenmek mümkün. Eğer hala bir sağlık sigortanız yoksa Hangikredi.com’dan özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak özel sağlık sigortası fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

1 Yorum

reyha TANTAN
reyha TANTAN 15.03.2016 • 00:00

T.C.Merkez Bankası çalışanı idim. 02.02.2016 tarih itibariyle özel sebeblerden dolayı (oğlum evlenecekti ve ben sağlık problemleri yaşıyordum. Sürekli raporluydum işe gidemez olmuştum) Emekli olmak durumunda kaldım. Hatta ve hatta evlilik için, bir çok kredi kartımdan hem nakit kullandım hemde bireysel kredi çektim yani, oldukça açıldım.... 36 yıldır çalışan olarak gerek bireysel kredilerim ve de gerekse kredi kartlarımda gecikme yaşamadım. Emekli olduktan sonra tüm borçlarımı gözden geçirince aldığım emekli ikramiyesi ile tüm borcumu kapatamadığım için; Üyesi olduğum Merkez Bankası Vakfından istifa ederek biriken paramın 4/3 ünü alarak borçları kapatmaya çalıştım. yine olmadı. Tek bir Bankada toplayıp sadece tek bir yere ödeme yaparak düzene sokabilicektim bu yüzden sizin sitenizden arayışa başladım .. Bana önerdiğiniz sadece 2 banka bu 70.000 TL yi verebiliyor. Ben arabamıda sattıgım halde 13.000 TL nakitim kalıyor.Bu krediyi kullanabilirsem Her ay 1.000 TL artırarak gidebiliyorum. Bu rakam gittikçe büyüyor. Sitenizden çok yararlandım.. teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Yarın sabah ilk işim bu önerilen 2 banka ile görüşmek sadece 2 banka bana 70.000 TL verebiliyor. Umarım olumlu sonuçlanır.. Emekliliğimde geçmişte yaşamadıgım ve Hiçbir Bankaya yaşatmadığım olumsuzlukları( ödeyememe- yada bir şekilde banka tarafından uyarılma, onurumu incitecek bir durum) yaşamamak arzumdur. Sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını ve esenlikler dilerim. reyha TANTAN (Emekli Banknot Ressamı ve sahte para uzmanı (bilirkişi)

Yanıtla Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi 6.02.2023

  Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi

 • Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur? 1.02.2023

  Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

 • Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği 31.01.2023

  Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği

 • Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı! 30.01.2023

  Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon