Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Merve Mumcu

Merve Mumcu

19.08.2016

Özel sağlık sigortası, sağladığı imkan ve kolaylıklarla artık neredeyse bir gereklilik.

Özel Sağlık Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Özel kurumlarda daha uygun fiyatlarla sağlık hizmeti alabilme imkanının yanı sıra acil durumlarda da cebinizden daha az para çıkmasını sağlayan özel sağlık sigortası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, sağladığı imkan ve kolaylıklarla artık neredeyse bir gereklilik. Özel kurumlarda daha uygun fiyatlarla sağlık hizmeti alabilme imkanının yanı sıra acil durumlarda da cebinizden daha az para çıkmasını sağlayan özel sağlık sigortası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Peki özel sağlık sigortası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Özel sağlık sigortası sunan pek çok farklı sigorta şirketi var. Tüm bu sigorta şirketleri arasından size en avantajlı poliçe seçeneğini sunacak sigorta şirketini bulabilmek için sigorta sorgulaması yaparak karşılaştırma yapmanız gerekir. En iyi sigorta poliçesini  bulabilmek için Hangikredi.com Özel Sağlık Sigortası sayfasından sigorta sorgulaması yapabilirsiniz. Sunulan farklı poliçeleri kapsamı ve fiyatını göz önünde bulundurarak incelemelisiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Anlaşmalı Kurumlar

Özel sağlık sigortası seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri seçtiğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar. Anlaşmalı kurumların yaygınlığı ve sizin evinize ya da iş yerinize olan uzaklığı kullanılabilirlik açısından önemli. Acil bir durumla karşılaştığınızda hizmet alabilmeniz için, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu size yakın bir sağlık kurumunun var olmasında fayda var.

Sigorta Poliçesinin Teminatları

Sigorta poliçesinin sunduğu teminatları incelerken özellikle kullanabileceğiniz teminatlar olup olmadığına özen göstermelisiniz. Yüksek riski olan durumlar dışında daha düşük riskleri içeren teminatlar boşa para vermenize neden olabilir. Bunun yanı sıra mevcut hastalıklarınız varsa teminatların buna göre düzenlenmesi gerekir. Her teminat, özel sağlık sigortası fiyatını etkileyeceğinden doğru teminatları seçmekte fayda var.

Herhangi bir sağlık sorununuz yokken sağlık sigortası yaptırmak her zaman için daha avantajlıdır. Herhangi bir hastalığınız olmadığından risk de düşük görünür ve buna bağlı olarak prim tutarları da düşer. Mevcut bir hastalığınız varsa bu hastalığa istinaden gerçekleşecek olan tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmayabilir ya da daha yüksek tutarda prim ödemeniz gerekebilir.

Sigorta Sözleşmesi Hazırlandıktan Sonra

Özel sağlık sigortası poliçesi yaptıracağınız sigorta şirketini seçmiş olsanız da iş bitmiyor. Poliçeniz hazırlandıktan sonra mutlaka detaylı bir şekilde okuyun. Teminatları ve kapsamını aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde irdeleyin, gerekirse sigorta şirketi çalışanına sorular sorun.

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.