Özel Sağlık Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Özel sağlık sigortası, sağladığı imkan ve kolaylıklarla artık neredeyse bir gereklilik. Özel kurumlarda daha uygun fiyatlarla sağlık hizmeti alabilme imkanının yanı sıra acil durumlarda da cebinizden daha az para çıkmasını sağlayan özel sağlık sigortası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Peki özel sağlık sigortası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Özel sağlık sigortası sunan pek çok farklı sigorta şirketi var. Tüm bu sigorta şirketleri arasından size en avantajlı poliçe seçeneğini sunacak sigorta şirketini bulabilmek için sigorta sorgulaması yaparak karşılaştırma yapmanız gerekir. En iyi sigorta poliçesini  bulabilmek için Hangikredi.com Özel Sağlık Sigortası sayfasından sigorta sorgulaması yapabilirsiniz. Sunulan farklı poliçeleri kapsamı ve fiyatını göz önünde bulundurarak incelemelisiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Anlaşmalı Kurumlar

Özel sağlık sigortası seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri seçtiğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar. Anlaşmalı kurumların yaygınlığı ve sizin evinize ya da iş yerinize olan uzaklığı kullanılabilirlik açısından önemli. Acil bir durumla karşılaştığınızda hizmet alabilmeniz için, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu size yakın bir sağlık kurumunun var olmasında fayda var.

Sigorta Poliçesinin Teminatları

Sigorta poliçesinin sunduğu teminatları incelerken özellikle kullanabileceğiniz teminatlar olup olmadığına özen göstermelisiniz. Yüksek riski olan durumlar dışında daha düşük riskleri içeren teminatlar boşa para vermenize neden olabilir. Bunun yanı sıra mevcut hastalıklarınız varsa teminatların buna göre düzenlenmesi gerekir. Her teminat, özel sağlık sigortası fiyatını etkileyeceğinden doğru teminatları seçmekte fayda var.

Herhangi bir sağlık sorununuz yokken sağlık sigortası yaptırmak her zaman için daha avantajlıdır. Herhangi bir hastalığınız olmadığından risk de düşük görünür ve buna bağlı olarak prim tutarları da düşer. Mevcut bir hastalığınız varsa bu hastalığa istinaden gerçekleşecek olan tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmayabilir ya da daha yüksek tutarda prim ödemeniz gerekebilir.

Sigorta Sözleşmesi Hazırlandıktan Sonra

Özel sağlık sigortası poliçesi yaptıracağınız sigorta şirketini seçmiş olsanız da iş bitmiyor. Poliçeniz hazırlandıktan sonra mutlaka detaylı bir şekilde okuyun. Teminatları ve kapsamını aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde irdeleyin, gerekirse sigorta şirketi çalışanına sorular sorun.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama
Özel Sağlık Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
4.2 (84%) 5 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir