Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 5.12.2014 Güncelleme Tarihi: 19.11.2020

Özel sağlık sigortası ülkemizde artık yaygın şekilde yaptırılan isteğe bağlı bir sigorta türü.
Özel Sağlık Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
Çalışanlar olarak sosyal güvencemiz olsa da bazı durumlarda yeterli olmayabiliyor.

Özel sağlık sigortası ülkemizde artık yaygın şekilde yaptırılan isteğe bağlı bir sigorta türü. Çalışanlar olarak sosyal güvencemiz olsa da bazı durumlarda yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda sağlık hizmetlerinden uygun fiyatlara yararlanarak bütçemizin zarar görmemesi adına özel sağlık sigortası yaptırmanızda fayda var.

Sigorta şirketlerinin tüketiciye sunduğu farklı kapsamlarda özel sağlık sigortası ürünleri var. Bu ürünler bütçenizi aşan durumlarda bile iyi şartlarda tedavi olmanızı sağlıyor.  Yine özel sağlık sigortası sayesinde pek çok sağlık kurumundan hiçbir ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yaptırdığınızda eşinizin ve çocuklarınızın sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilirsiniz. Sigorta poliçenize yurt dışı teminatı ekleterek yurt dışındaki tedavi olanaklarından da bütçenizi zorlamadan faydalanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgula

Kendiniz için en uygun ve en avantajlı sağlık sigortasını yaptırabilmek için sağlık sigortası sorgulama işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle yaptıracağınız sigortanın ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını detaylı bir şekilde araştırarak ihtiyaçlarınıza yönelik en kapsamlı sigorta ürününü bulmanızda fayda vardır.

Sağlık sigortası ödemeleri, poliçe koşullarına ve limitlerine uygun olarak yapılmaktadır. Sigorta poliçenizde yer alan limitler ne kadar makul seviyelerde olursa prim tutarları o kadar düşük olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise hakkınızda verdiğiniz bilgiler. Özel sağlık sigortası başvurusu yaptığınızda sigorta yaptırmanıza engel bir durum olup olmadığının kontrol edilebilmesi için başvurudan sonra belli bir bekleme süresi vardır. Bu sürecin lehinize sonuçlanması için doğru beyanlar vermeniz gerekir. Verdiğiniz yanlış bilgiler ileride sizi zor duruma sokabilir.

Hangikredi.com üzerinden sadece üç dakikada sağlık sigortası sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon