Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Hangikredi.com ekranlarında finans alanında yer alan kredi ve kredi kartı gibi konularda en güvenilir bilgi ve hizmeti almakla birlikte sigorta dünyasına dair de bilgilere ve kampanyalara da ulaşabilirsiniz.

Sigorta türleri arasında en bilineni ve yaygın olarak kullanılan özel sağlık sigortası, aslında birçok bireyin yaptırmak istediği fakat çekingen kaldığı alanlardan birisidir.

Sigorta primleri ve fiyatları, bu açıdan en çok merak edilen ve mesafeli durulan konudur. Peki özel sağlık sigortası fiyatları nasıl hesaplanır, nelere göre belirlenir? Siz de bu sorunun cevabını merak edenlerdenseniz buyurun anlatalım.

Özel Sağlık Sigortası Hesaplama Süreci

Özel sağlık sigortası fiyatları da birçok sigorta türü gibi kişiden kişiye değişen parametrelerle ve sigorta şirketleri arasında değişken olan farklı noktalara göre belirleniyor. İstisnai durumlar olmakla birlikte sigorta şirketleri açısından en çok dikkat edilen belli başlı noktalar şunlar oluyor:

  • Sigorta başvurusu yapan kişinin yaşına, cinsiyetine, medeni haline göre sigorta fiyatları değişebiliyor.
  • Başvuru sahibinin mevcut sağlık durumuna göre değişebiliyor.
  • Önceden geçirmiş olduğu hastalıklar, ailede var olduğu bilinen veya tahmin edilen ırsi hastalıklar ve özellikle kalp-damar, şeker gibi hastalıkların olup olmaması sigorta fiyatlarını etkiliyor.
  • Peki bunlar neden önemli? Sizin iyiliğiniz için sunulsa da sigorta hizmeti, neticede kâr amaçlı bir hizmet olduğundan, sigorta şirketleri de sundukları hizmeti suistimal edilmemesi için, sağlık durumunuzu göz önüne almak isterler. Bu yüzden de bu parametreler önemli hale gelir.

En uygun sigorta fiyatları ve tekliflerine ulaşarak tek bir ekranda incelemek isteyenler için Hangikredi.com sigorta karşılaştırma aracı 7/24 bir tık ötede. 
En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası Paketini Bul

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir