Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

20.08.2015

Hangikredi.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

com ekranlarında finans alanında yer alan kredi ve kredi kartı gibi konularda en güvenilir bilgi ve hizmeti almakla birlikte sigorta dünyasına dair de bilgilere ve kampanyalara da ulaşabilirsiniz.

Hangikredi.com ekranlarında finans alanında yer alan kredi ve kredi kartı gibi konularda en güvenilir bilgi ve hizmeti almakla birlikte sigorta dünyasına dair de bilgilere ve kampanyalara da ulaşabilirsiniz.

Sigorta türleri arasında en bilineni ve yaygın olarak kullanılan özel sağlık sigortası, aslında birçok bireyin yaptırmak istediği fakat çekingen kaldığı alanlardan birisidir.

Sigorta primleri ve fiyatları, bu açıdan en çok merak edilen ve mesafeli durulan konudur. Peki özel sağlık sigortası fiyatları nasıl hesaplanır, nelere göre belirlenir? Siz de bu sorunun cevabını merak edenlerdenseniz buyurun anlatalım.

İçindekiler

Özel sağlık sigortası fiyatları da birçok sigorta türü gibi kişiden kişiye değişen parametrelerle ve sigorta şirketleri arasında değişken olan farklı noktalara göre belirleniyor. İstisnai durumlar olmakla birlikte sigorta şirketleri açısından en çok dikkat edilen belli başlı noktalar şunlar oluyor:

 • Sigorta başvurusu yapan kişinin yaşına, cinsiyetine, medeni haline göre sigorta fiyatları değişebiliyor.
 • Başvuru sahibinin mevcut sağlık durumuna göre değişebiliyor.
 • Önceden geçirmiş olduğu hastalıklar, ailede var olduğu bilinen veya tahmin edilen ırsi hastalıklar ve özellikle kalp-damar, şeker gibi hastalıkların olup olmaması sigorta fiyatlarını etkiliyor.
 • Peki bunlar neden önemli? Sizin iyiliğiniz için sunulsa da sigorta hizmeti, neticede kâr amaçlı bir hizmet olduğundan, sigorta şirketleri de sundukları hizmeti suistimal edilmemesi için, sağlık durumunuzu göz önüne almak isterler. Bu yüzden de bu parametreler önemli hale gelir.

En uygun sigorta fiyatları ve tekliflerine ulaşarak tek bir ekranda incelemek isteyenler için Hangikredi.com sigorta karşılaştırma aracı 7/24 bir tık ötede. 
En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası Paketini Bul

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

1 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.