Online Kredi Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat!

İnternet üzerinden kredi araştırması yapmak ve online kredi başvurusu yapmak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor ancak internet ortamında mecraların kolayca oluşturulması nedeniyle dolandırıcılık oranları da artıyor. İnternetten güvenle kredi araştırması ve başvurusu yapmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Sitede yer alan bilgilerin güncelliği ve güvenilirliği için araştırma yaptığınız sitenin BDDK denetiminde olup olmadığına dikkat edin. Araştırma yaptığınız sitenin BDDK denetiminde olması, online başvuru yapmak isteyenler için de dolandırılma ihtimaline karşılık kilit noktası. Başvuru yapmak isteyenler ayrıca sitenin SSL sertifikasının olup olmadığına bakmalı. SSL güvenlik sertifikası, başvuru sırasında vermiş olduğunuz kişisel verilerin üçüncü şahısların eline geçmesini önleyen bir sistem. Bu sayede kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. SSL sertifikasına sahip olup olmadığını URL’in başında yazan “https” den anlayabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu yaparken dolandırılmamak için banka sayfası görünümlü dolandırıcılık sitelerinden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunu anlayabilmek için sitenin adresine bakabilirsiniz. Bulunduğunuz mevcut sayfanın adresini, bankanın resmi web sitesindeki adresle karşılaştırabilirsiniz.

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir