Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Online Kredi Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat!

Merve Mumcu

Merve Mumcu

11.06.2018

İnternet üzerinden kredi araştırması yapmak ve online kredi başvurusu yapmak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor ancak internet ortamında mecraların kolayca oluşturulması nedeniyle dolandırıcılık oranları da artıyor.

Online Kredi Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat!

İnternetten güvenle kredi araştırması ve başvurusu yapmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

İnternet üzerinden kredi araştırması yapmak ve online kredi başvurusu yapmak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor ancak internet ortamında mecraların kolayca oluşturulması nedeniyle dolandırıcılık oranları da artıyor. İnternetten güvenle kredi araştırması ve başvurusu yapmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Sitede yer alan bilgilerin güncelliği ve güvenilirliği için araştırma yaptığınız sitenin BDDK denetiminde olup olmadığına dikkat edin. Araştırma yaptığınız sitenin BDDK denetiminde olması, online başvuru yapmak isteyenler için de dolandırılma ihtimaline karşılık kilit noktası. Başvuru yapmak isteyenler ayrıca sitenin SSL sertifikasının olup olmadığına bakmalı. SSL güvenlik sertifikası, başvuru sırasında vermiş olduğunuz kişisel verilerin üçüncü şahısların eline geçmesini önleyen bir sistem. Bu sayede kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. SSL sertifikasına sahip olup olmadığını URL’in başında yazan “https” den anlayabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu yaparken dolandırılmamak için banka sayfası görünümlü dolandırıcılık sitelerinden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunu anlayabilmek için sitenin adresine bakabilirsiniz. Bulunduğunuz mevcut sayfanın adresini, bankanın resmi web sitesindeki adresle karşılaştırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.