Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Neden Sigorta Yaptırmalıyız?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 14.07.2015 Güncelleme Tarihi: 19.11.2020

Sigorta yaptırmak günümüzde oldukça yaygın.
Neden Sigorta Yaptırmalıyız?
Sigorta, zor zamanlarınızda size destek olan bir yardım fonu aslında.

Sigorta yaptırmak günümüzde oldukça yaygın. Sigorta, zor zamanlarınızda size destek olan bir yardım fonu aslında. Zamanında bütçenizi zorlamadan yaptığınız küçük sigorta ödemeleri, ihtiyaç duyduğunuz anlarda size destek sağlar. Neden sigorta yaptırmalıyız sorusuna cevap olabilecek sigorta yapma gerekçelerini sizin için derledik.

Haberlerde duyduğumuz kaza haberleri, filmlerde gördüğümüz hastalıklar bizim hayatımızdan çok uzakmış gibi görünse de aslında hastalık, kaza, afet gibi durumlarla her an karşılaşma riski içinde yaşıyoruz. Hiç ummadığınız bir anda trafik kazası geçirebilir ya da hiç ummadığınız bir anda bir rahatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. Sigorta, bu tür durumlara karşı önlem almanızı sağlayan bir sistem.

Sigortalar hem mal güvenliğimizi hem de can güvenliğimizi güvence altına almaya yönelik oluşturulur. Buna bağlı olarak trafik sigortası, kasko, sağlık sigortası, eşya sigortası, deprem sigortası gibi alt türleri vardır. Yani oluşabilecek risk durumlarına karşı oluşturulmuş ayrı ayrı sigortalar mevcuttur.

Sigorta yaptırmak olası risklere karşı güvencedir. Yıllarca emek harcayarak kurduğunuz iş yeri bir doğal afet sonucu hasar görebilir. Böyle bir durumda tüm emeklerinizin boşa gitmesindense sigortalı olmanızda fayda vardır. Küçük ödemelerle aldığınız sigorta poliçeniz acil durumlarda sizin imdadınıza koşarak hasarınızı karşılar ve işlerinizi yeniden yoluna koymanızı kolaylaştırır.

Bu tip durumlar sadece iş yerinizin için değil sahip olduğunuz her için geçerli, sağlığınız dahil. Örneğin trafikteki kaza risklerine karşı zorunlu trafik sigortası ya da kasko yaptırabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası devlet tarafından zorunlu tutulan bir sigorta türüdür ve her araç sahibinin yaptırması gerekir. Trafik sigortası herhangi bir kaza anında, hatalı olmanız halinde, karşı tarafın hasarlarını karşılamaya yöneliktir. Kasko ise yine kaza ve doğal afet gibi durumlara karşı aracınızı güvence altına alır. Siz ne kadar iyi bir sürücü olsanız, kurallara ne kadar uysanız da trafikte ne gibi durumlarla ya da kimlerle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Aracınızı sigortalatarak oluşabilecek durumlara karşı önlem alabilirsiniz.

Sağlık da yine sigorta kapsamına giren durumlardan biri. Malı mülkü bir kenara bırakalım, en önemli şey sağlığımız. Sağlık sigortası yaptırmak ya da ondan yararlanmak için ille de ciddi bir hastalık geçirmeknize ya da ameliyat olmanıza gerek yok. Çeşitli tetkikler ve tahliller de sigorta tarafından karşılandığından sigortanızı hastalıklara karşı bir önlem niteliğinde rutin kontrollerinizi bütçenizi zorlamadan yaptırmak için kullanabilirsiniz. Ya da çocuk planınız varsa sağlık sigortasının doğum teminatı avantajlarından faydalanarak doğum masraflarını daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Hayat ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli değil. Temennimiz kimsenin başına kötü bir şey gelmemesi olsa da oluşabilecek her türlü risk durumuna karşı önlem almak için sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin.
En Avantajlı Sigortayı Bulun

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon