Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Muafiyetli Kaskoda Coğrafi Sınır

Merve Mumcu

Merve Mumcu

19.11.2015

Muafiyetli kasko, sigorta şirketlerinin sunduğu alternatif bir kasko ürünü.

Muafiyetli Kaskoda Coğrafi Sınır

Bütçe aşımı nedeni ile kasko yaptırmaktan vazgeçen tüketiciler için oluşturulan muafiyetli kasko ürününde hasar gerçekleşmesi durumunda sigorta şirketi tarafından yapılacak ödeme kesintiye uğruyor ancak buna karşılık poliçede indirim uygulanıyor.

Muafiyetli kasko, sigorta şirketlerinin sunduğu alternatif bir kasko ürünü. Bütçe aşımı nedeni ile kasko yaptırmaktan vazgeçen tüketiciler için oluşturulan muafiyetli kasko ürününde hasar gerçekleşmesi durumunda sigorta şirketi tarafından yapılacak ödeme kesintiye uğruyor ancak buna karşılık poliçede indirim uygulanıyor.

Muafiyetli kasko; çalınma, yanma, ağır hasar gibi durumlara karşı düşük ücretler ile aracınızı korumaya alır. Muafiyetli kasko yaptırmayı düşünüyorsanız göz önünde  bulundurmanız gereken bazı durumlar var. Örneğin yaşanan şehirdeki trafik yoğunluğu ve sizin araç kullanma sıklığınız muafiyetli kasko yaptırmayı düşünenlerin göz önünde bulundurması gereken durumlardan. Yaşadığınız şehirde trafik yoğunluğu az ise yani trafik kazası riski düşük ise muafiyetli kasko sizin için avantajlı bir seçim olacaktır. Ancak, yaşadığınız şehirde kaza riski yüksekse ve aracınızı sıklıkla kullanıyorsanız normal kasko sizin yararınıza olacaktır.

Gelelim muafiyetli kaskoda coğrafi sınır konusuna. Poliçede ek bir teminat olmadığı sürece yaptıracağınız muafiyetli kasko poliçesi Türkiye sınırları içinde geçerli olacaktır. Eğer aracınızla yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız poliçenize yurt dışı teminatını da ek bir ücret ödemek suretiyle ekletebilirsiniz. Yurt dışında aracınızın başına gelebilecek kötü durumlara karşı bu teminatı ekletmek sizin yararınıza olacaktır.

En avantajlı kasko sigortası ürününe ulaşmak için Hangikredi.com Sigorta sayfasından destek alabilirsiniz. Hangikredi.com Sigorta sayfası aracılığı ile sigorta sorgulayabilir, kasko fiyatlarını öğrenebilir ve online kasko satın alabilirsiniz.
Kasko Sorgula

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.