Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

Kritik hastalıklar sigortası ile ilgili detaylar Hangikredi.com’da. Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden sadece üç dakikada sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Sigorta yaptırmak günümüzün en büyük gerekliliklerinden biri. Küçük primler ödeyerek sahip olabileceğiniz sigorta ile herhangi bir kaza ya da hastalık durumunda büyük bedeller ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Sağlık sigortası yaptırmak hastalık durumlarında poliçenizin kapsamına göre yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızı karşılar. Özel sağlık sigortası ile hastalık gibi acil durumlar karşısında oluşabilecek yüksek meblağları ödemek durumunda kalmazsınız. Özel sağlık sigortasından bağımsız olan kritik hastalıklar sigortası ise kanser, böbrek yetmezliği, MS hastalığı, körlük, kalp ve karaciğer yetmezliği nedeniyle yapılacak organ nakilleri için teminat verir.

Tehlikeli hastalıklar sigortası bekleme süresi özel sağlık sigortasının bekleme süresine nazaran daha kısadır. Kritik hastalıklar sigortası için bekleme süresi 90 gün. Sigorta poliçenizi kesintisiz olarak yenilerseniz bekleme süresi uygulanmaz.

Kritik hastalıklar sigortasında belirli hastalıklar için teminat alınabilir. Bunlar; kanser, MS hastalığı, körlük, böbrek yetmezliği, kalp ve karaciğer yetmezliği gibi durumlar sonucunda oluşacak organ nakli ihtiyaçlarıdır. Sadece belli hastalıklar için teminat alındığından sigorta primleri daha düşüktür.

Kritik hastalıklar sigortası 18 – 50 yaş arası kişiler için yapılabilir. Var olan poliçeniz ise 65 yaşına kadar yenilenebilir.  Sigorta primleri sabittir yani yaşa göre değişmez. Kritik hastalıklar sigortası yapanlar vergi indiriminden faydalanabilirler.

Hangikredi.com sigorta sayfası aracılığı ile hızla ve güvenle sigorta sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası Paketini Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir