Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

Kritik hastalıklar sigortası ile ilgili detaylar Hangikredi.com’da. Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden sadece üç dakikada sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Sigorta yaptırmak günümüzün en büyük gerekliliklerinden biri. Küçük primler ödeyerek sahip olabileceğiniz sigorta ile herhangi bir kaza ya da hastalık durumunda büyük bedeller ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Sağlık sigortası yaptırmak hastalık durumlarında poliçenizin kapsamına göre yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızı karşılar. Özel sağlık sigortası ile hastalık gibi acil durumlar karşısında oluşabilecek yüksek meblağları ödemek durumunda kalmazsınız. Özel sağlık sigortasından bağımsız olan kritik hastalıklar sigortası ise kanser, böbrek yetmezliği, MS hastalığı, körlük, kalp ve karaciğer yetmezliği nedeniyle yapılacak organ nakilleri için teminat verir.

Tehlikeli hastalıklar sigortası bekleme süresi özel sağlık sigortasının bekleme süresine nazaran daha kısadır. Kritik hastalıklar sigortası için bekleme süresi 90 gün. Sigorta poliçenizi kesintisiz olarak yenilerseniz bekleme süresi uygulanmaz.

Kritik hastalıklar sigortasında belirli hastalıklar için teminat alınabilir. Bunlar; kanser, MS hastalığı, körlük, böbrek yetmezliği, kalp ve karaciğer yetmezliği gibi durumlar sonucunda oluşacak organ nakli ihtiyaçlarıdır. Sadece belli hastalıklar için teminat alındığından sigorta primleri daha düşüktür.

Kritik hastalıklar sigortası 18 – 50 yaş arası kişiler için yapılabilir. Var olan poliçeniz ise 65 yaşına kadar yenilenebilir.  Sigorta primleri sabittir yani yaşa göre değişmez. Kritik hastalıklar sigortası yapanlar vergi indiriminden faydalanabilirler.

Hangikredi.com sigorta sayfası aracılığı ile hızla ve güvenle sigorta sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası Paketini Bul

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz