Kredi Yapılandırmanın Avantajları

Günümüz koşullarında ihtiyaçlarımız için kredi çekmek artık olağan hale geldi. Kimimiz ev sahibi olmak, kimimiz araba almak, kimimiz düğün yapmak ya da tatile çıkmak için kredi çekiyor. Ödemeleri düzenli yapmaya çalışsak da bazen karşılaştığımız bazı durumlardan dolayı taksitleri ödeme konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kredi yapılandırma yoluna başvurulabilir.

Kredi ödemelerini düzenli olarak yapmaya çalışsak da hayat şartları tahmin edilebilir olmadığından bazen taksitleri ödeyememe sorunları yaşanabiliyor. Konut kredisi çektiyseniz ve böyle bir durumla karşılaştıysanız bankalara başvurarak kredi yapılandırma ya da diğer adıyla refinansman talebinde bulunabilirsiniz. Kredi yapılandırma, ödemekte olduğunuz kredi borcunuzun kapatılması ve kalan borç tutarınızın güncel faiz oranıyla yeniden vadelendirilmesi anlamına gelir. Kredi yapılandırmanın en büyük avantajı, mevcut faiz oranı üzerinden borcunuzun yeniden hesaplanması ile ödeyeceğiniz toplam borç tutarının azalacak olmasıdır.

Kredi yapılandırma işlemi her koşulda avantajlı olmaz. Size avantaj sağlayabilmesi için yapılandırma faiz oranının, ödemekte olduğunuz kredi faiz oranından daha düşük olması gerekir. Ayrıca bu noktada dikkat etmeniz gereken sadece faiz oranı değil yapılandırma masraflarının da düşük olmasıdır. Yapılandırma masraflarının yüksek olması halinde, faiz oranı düşük bile olsa, yapılandırma yapmadan önce ödeyeceğiniz tutar, yapılandırma sonrası tutardan daha yüksek olabilir.  Kredi yapılandırması yaparak karlı çıkmak istiyorsanız tüm bu etmenleri göz önünde bulundurarak araştırma yapmalı ve kararınızı karlılık oranınına göre vermelisiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesapla


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz