Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi sektörünü nasıl bir yıl bekliyor?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

27.01.2017

Her açıdan oldukça zor bir sene oldu 2016 senesi… Gerek siyasi gerekse ekonomik anlamda birçok badirenin atlatıldığı, etkilerinin ise kısmen de olsa hala hissedildiği bir yol oldu… Peki kredi sektörü 2016 senesini nasıl geçirdi? Daha da önemlisi 2017 senesine ilişkin beklentiler neler? Merve Mumcu / Hangikredi.

Kredi sektörünü nasıl bir yıl bekliyor?

com İşte bu ve buna benzer soruları Hangikredi.

Her açıdan oldukça zor bir sene oldu 2016 senesi… Gerek siyasi gerekse ekonomik anlamda birçok badirenin atlatıldığı, etkilerinin ise kısmen de olsa hala hissedildiği bir yol oldu… Peki kredi sektörü 2016 senesini nasıl geçirdi? Daha da önemlisi 2017 senesine ilişkin beklentiler neler?

Merve Mumcu / Hangikredi.com

İşte bu ve buna benzer soruları Hangikredi.com Genel Müdürü Yılmaz Sonışık’a yönelttik…

Sonışık, 2016 senesinin kredi sektörü açısından biraz yavaş başladığını ancak yılın sonlarına doğru alınan önemlerle ilk 8 ayda elde edilen hacmin 2 katının son 4 ayda elde edildiğine dikkat çekiyor.

15 Temmuz hain darbe girişiminin kredi sektörüne ilişkin etkilerini sorduğumuzda ise Sonışık, “Zor bir geceydi sabahı zor ettik. Ancak hükümetin açıklamaları ve sonrasında alınan önlemlerle birlikte normalin üzerinde bir trafik elde etmeye başladık. Biz açıkçası sadece 1 haftalığına hissettik” şeklinde konuştu.

Ortada bir fırsat var…

2107 senesine ilişkin beklentilerini sorduğumuzda da Sonışık şu şekilde yanıt veriyor:

“Bankaların genel müdürlerinin açıklamalarına göre kredi büyüme beklentileri agresifliklerine göre yüzde 10 ile 15 arasında değişkenlik gösterecek gibi gözüküyor. Bir başka konu da KOBİ kredileri. 2016’da yaşananlar ve kurdaki yüksek artışın etkilerinin 2017’de görülmesi bekleniyor.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN

Bu durumu en az etkiyle atlatabilmek ve tam tersine daha büyük bir büyüme oranı yakalayabilmek amacıyla hükümetin aldığı önlemler var. 2107’nin ticari ve KOBİ kredileri için önemli bir yıl olmasını bekliyoruz. Bir başka önemli konu da sicil affı olabilir. Bu konu 2017’de devreye girecek. Kurallara uyanların sicil affından faydalanabileceği bir fırsat var ortada”

Size Uygun Kredi Hesabı İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.