Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartları günlük hayatta pek çok avantaj ve kolaylık sağlasa da bazen kredi kartı borcu birikebiliyor. Bu noktada bankaların sunduğu kredi kartı borcu taksitlendirme olanakları kurtarıcı oluyor. Kredi kartı borcu taksitlendirme ile ilgili detayları derledik…

Kredi kartı taksitlendirme hesaplaması

Kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplaması yaparak aylık taksit tutarının ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Kredi kartı borçları ile ilgili mevzuatta yer alan bilgilere doğrultusunda kredi kartı borcu 12 aya kadar taksitlendirilebilir. Kredi kartı borcunun ödenmesi için ihtiyaç kredisi kullanılacaksa vade 36 aya kadar çıkabiliyor. Kredi kartı borçlarına uygulanabilecek en yüksek gecikme faizi oranı ise %2,40.

Kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır?

Kredi kartı ekstre taksitlendirmesi, kredi kartınızda biriken borcu daha rahat ödemenizi sağlar. Kredi kartı borcu taksitlendirmesi banka aracılığı ile yapılıyor. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın sunduğu şartlar doğrultusunda, bankanızla birebir görüşerek ya da mobil şube aracılığı ile kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapabilirsiniz. Bankalar, kredi kartı borçlarından dolayı batık vermek istemediklerinden kredi kartı borcu yapılandırmalarını olumlu şekilde karşılar ve bu konuda tüketicilere kolaylık sağlayabilir.

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından Resmi Gazetede yayımlanan bildiriye göre bankalar, diğer bankalara olan kredi kartı borçlarını kendi kâr ve faiz oranlarını ortaya koyarak yapılandırma ve taksitlendirme hakkına sahip. Buna göre başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızı tek bir bankada, borcunuzu tek çatı altında toplayabilirsiniz.

Kredi kartı borcu için kredi

Kredi kartı borçlarının ödenebilmesi için kimi bankalar özel kredi ürünleri sunmaktadır. Ziraat Bankasının sunduğu Birleştiren İhtiyaç Kredisi ürünü ile yeniden gündeme gelen kredi kartı borcu borç kapatma kredisinde vade 60 aya kadar çıkabiliyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir