Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı Taksitlendirme

Merve Mumcu

Merve Mumcu

31.01.2019

Kredi kartları günlük hayatta pek çok avantaj ve kolaylık sağlasa da bazen kredi kartı borcu birikebiliyor.

Kredi Kartı Taksitlendirme

Bu noktada bankaların sunduğu kredi kartı borcu taksitlendirme olanakları kurtarıcı oluyor.

Kredi kartları günlük hayatta pek çok avantaj ve kolaylık sağlasa da bazen kredi kartı borcu birikebiliyor. Bu noktada bankaların sunduğu kredi kartı borcu taksitlendirme olanakları kurtarıcı oluyor. Kredi kartı borcu taksitlendirme ile ilgili detayları derledik…

Kredi kartı taksitlendirme hesaplaması

Kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplaması yaparak aylık taksit tutarının ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Kredi kartı borçları ile ilgili mevzuatta yer alan bilgilere doğrultusunda kredi kartı borcu 12 aya kadar taksitlendirilebilir. Kredi kartı borcunun ödenmesi için ihtiyaç kredisi kullanılacaksa vade 36 aya kadar çıkabiliyor. Kredi kartı borçlarına uygulanabilecek en yüksek gecikme faizi oranı ise %2,40.

Kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır?

Kredi kartı ekstre taksitlendirmesi, kredi kartınızda biriken borcu daha rahat ödemenizi sağlar. Kredi kartı borcu taksitlendirmesi banka aracılığı ile yapılıyor. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın sunduğu şartlar doğrultusunda, bankanızla birebir görüşerek ya da mobil şube aracılığı ile kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapabilirsiniz. Bankalar, kredi kartı borçlarından dolayı batık vermek istemediklerinden kredi kartı borcu yapılandırmalarını olumlu şekilde karşılar ve bu konuda tüketicilere kolaylık sağlayabilir.

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından Resmi Gazetede yayımlanan bildiriye göre bankalar, diğer bankalara olan kredi kartı borçlarını kendi kâr ve faiz oranlarını ortaya koyarak yapılandırma ve taksitlendirme hakkına sahip. Buna göre başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızı tek bir bankada, borcunuzu tek çatı altında toplayabilirsiniz.

Kredi kartı borcu için kredi

Kredi kartı borçlarının ödenebilmesi için kimi bankalar özel kredi ürünleri sunmaktadır. Ziraat Bankasının sunduğu Birleştiren İhtiyaç Kredisi ürünü ile yeniden gündeme gelen kredi kartı borcu borç kapatma kredisinde vade 60 aya kadar çıkabiliyor.

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.