Kredi kartı taksit sınırı artıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hazırlanan yeni yönetmelik değişiklik taslağına göre kredi kartı taksit sınırı 6 aydan 9 aya yükseliyor…

Tüketicileri sevindiren haber BDDK’dan geldi. Kredi kartıyla ile yurt içinde yapılacak olan hava yolları, konaklama, seyahat acenteleri ile ilgili harcamalarda geçerli olan 6 ay taksit sınırı 9 aya yükselecek. Erken rezervasyon döneminin yaklaşmasıyla birlikte alınan bu kararın turizm sektörü için avantajlı olacağı düşünülüyor.

Hava yolu, konaklama ve seyahat harcamalarındaki taksit artışının yurt içindeki turizmi hareketlendirmesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya “”Seyahat ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit miktarının artırılması gerekiyordu. 9 taksit sektörümüz açısından çok makul. Sektör olarak desteklediğimiz bir karar.” dedi.

Cep telefonları için  taksit sınırı…

Hazırlanan taslak cep telefonu alımlarını da etkiliyor. Hazırlanan taslağa göre 3500 TL’nin üstündeki cep telefonu kredilerinde vade sayısı 6 aydan 12 aya yükseliyor. 2019 Ocak ayının sonuna kadar geçerli olacak olan bu karara göre cep telefonu kredilerine 12 ay vade uygulanacak.

Hazırlanan taslağa göre elektronik eşya, bilgisayar, tablet alımlarında ve sağlık ile sosyal hizmet harcamalarındaki taksit sınırı değişmedi.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hemen Tıklayın!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir