Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi kartı konusunda bazılarımızın çekinceleri olsa da doğru kullanıldığında hayatı kolaylaştırıyor. Kredi kartı ile alışveriş yaparken avantajlardan yararlanabilmek için doğru kredi kartını seçmek çok önemli. Doğru kredi kartını seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaları sizin için derledik.

Aidatlı Ya Da Aidatsız Kredi Kartı

Kredi kartı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kredi kartı aidatı. Seçim yaparken karar vermeniz gereken ilk aşama bu. Kredi kartı aidatı, tüketiciden yıllık olarak alınan masraf tutarıdır. Her banka aidatlı kredi kartının yanında aidatsız kredi kartı ürünü de sunar. Aidatlı kredi kartı için ekstra bir ücret ödemeniz gerekse de avantajları daha fazla. Pek çok yerde kullanabileceğiniz indirimler, artı puanlar ve ekstra taksit imkanları aidatlı kredi kartlarını, aidatsız olanlardan bir adım öne taşıyor.

Kredi Kartı Sorgulama

Puan Biriktirme Özelliği

Kredi kartı kullanmanın belki de en güzel yanı puan biriktirme özelliği. Yaptığınız alışverişler neticesinde kredi kartınızda biriken puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bankanın sunduğu puan sistemi ve bankanın anlaşmalı olduğu kurumların yaygınlığı. Eğer bankanın anlaşmalı olduğu kurumlar az ise bu daha az puan biriktirebileceğiniz anlamına gelir. Sık sık uçakla seyahat eden biriyseniz mil biriktiren kredi kartlarına yönelmenizi tavsiye ederiz, bu sayede bedava uçak bileti alabilirsiniz.

Kredi Kartı Kampanyaları

Bankaların dönem dönem düzenlediği kredi kartı kampanyaları ile yaptığınız alışverişlerden çok daha fazla puan biriktirebilir ya da ekstra taksit imkanları ile alışverişlerinize daha fazla taksit yaptırabilirsiniz. Kredi kartını alacağınız bankanın kampanya sıklığına ve kampanyaların geçerliği oluğu anlaşmalı kurumların yaygınlığına dikkat etmenizde fayda var.

Hangi kredi kartını alacağınıza karar veremedeyseniz Hangikredi.com Kredi Kartı sayfasından aradığınız kriterlere uygun sorgulama yapabilir ve tüm bankalara ait kredi kartlarını karşılaştırabilirsiniz. Almak istediğiniz kredi kartına karar verdikten sonra dilerseniz online başvuruda da bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Kampanyaları
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

1 yorum

  1. Sicil affı var dediler yok. 6 aydır maaşımı ak banktan alıyorum. kredi istiyorum vermediler.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir