Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

10.07.2019

Kredi kartı limiti bankanız tarafından geliriniz ve kredi puanınıza bakılarak belirlenir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Bu nedenle kredi kartı limitini arttırmanızı sağlayacak en kolay yol, gelirinizi arttırmanızdır. Artan gelirinizle birlikte, kredi kartı limitiniz de otomatik olarak artar.

Kredi kartı limiti bankanız tarafından geliriniz ve kredi puanınıza bakılarak belirlenir. Bu nedenle kredi kartı limitini arttırmanızı sağlayacak en kolay yol, gelirinizi arttırmanızdır. Artan gelirinizle birlikte, kredi kartı limitiniz de otomatik olarak artar.

Kredi kartı limit hesaplama oldukça basit bir işlem. Aylık belgelenebilir olan gelirinizi iki ile çarptığınızda (ilk kez kredi kartı alacaklar için) size verilmesi gereken kredi kartı limitini görebilirsiniz. Kredi kartı kullanımının ilk yılından sonra kart limiti, gelirinizin dört katı olarak hesaplanır.

Kredi Kartı Limiti Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Kredi kartı limitinizi arttırabilmeniz için öncelikle kredi notunuzu arttırmanız gerekir. Kredi notu arttırmanın çeşitli yolları bulunur.  Kredi notunuzun artması için öncelikle aktif olarak kredi kartı kullanıyor olmanız gerekir. Bu kredi kartının ödemelerinin de düzenli olması, kredi notunuzu arttıran bir diğer etmendir. Kredi notu, otomatik ödeme talimatı vererek de artabilir. Kredi notunu arttırmanın buna benzer pek çok yolu mevcut.

İnternet Bankacılığı Üstünden Kredi Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limitinizi internet bankacılığı üzerinden yükseltebilirsiniz. İnternet bankacılığı aracılığıyla limit arttırma talebinde bulunmak son derece kolay bir işlem. Limit arttırma talebiniz oldukça kısa sürede yanıtlanır.

SMS Üzerinden Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir 

SMS yoluyla da kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Yapacağınız tek şey, bankanızın komutlarına uyarak limit arttırma talebi oluşturmak.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Garanti BBVA Kredi Kartı limit arttırma işlemi birden fazla yolla yapılabilir. Direkt şubeye giderek, çağrı merkezlerinden ulaşarak ya da internet bankacılığı üzerinden limit arttırma talebi oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Yapı Kredi kredi kartı, en çok kullanılan kredi kartları arasında yer alır. Yapı kredi kartının limitini arttırmak için çok kısa bir süre yeterlidir. İsterseniz mobil uygulama yoluyla, isterseniz çağrı merkezi yoluyla ya da direkt şubeye giderek limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Arttırma

Axess kredi kartı limit arttırma işlemleri üç farklı kanaldan yapılabilir. Mobil bankacılık, çağrı merkezleri ve direkt şubeye başvuru yoluyla axess kredi kartınızın limitini arttırabilirsiniz. Limitinizin, kişisel kredi kartı limitinizin aşılmayacağı seviyeye kadar arttırılabileceğini bu noktada hatırlatmak isteriz.

TEB Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Teb Kredi kartı limiti arttırma talebi son derece hızlı biçimde gerçekleştirilebilir. Özellikle bankanın mobil uygulamasından hızlıca bu işlem yapılabilir durumdadır. Sizin isteğiniz doğrultusunda çağrı merkezlerinden ve direkt şubeden de limit arttırma işlemi yapılabilir.

Finansbank Kredi Kartı Limiti Arttırma

QNB Finansbank kredi kartı limiti arttırma işlemi isterseniz internet bankacılığı üzerinden hızlı biçimde gerçekleştirilebilir. En etkili ve hızlı yöntem olan internet bankacılığı zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Bunun haricinde şubeden ve çağrı merkezlerinden de limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yazar Hakkında

HangiKredi.com Uzman Finans Yazarları

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

2 Yorum

Cihan 18.05.2020 • 00:00

Kredi kartımın limitini arttıramıyorum.finanskart kullanıyorum.400tl mi 1000tl ye yükseltemiyorum.kolay yöntemi varmı

Yanıtla Beğen(0)
Hangikredi 29.05.2020 • 00:00

Merhaba Cihan, Limit yükseltmek için banka ile iletişim kurmanı talep ederiz.

Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.