Kredi Kartı İle Güvenli Online Alışveriş

Gelişen internet teknolojisi hayatımıza pek çok alanda kolaylıklar sağlamakta. İnternetin sağladığı kolaylıklardan biri de online alışveriş imkanı. Kredi kartı ile satın alma imkanı tanıyan online alışveriş, hem ürün ve fiyat çeşitliliği arayanlar için hem de alışverişe zaman bulamayanlar için büyük bir fırsat. İnternet dünyası bizlere her ne kadar kolaylık sağlasa da bazı güvenlik açıklarının olabileceği bilinmekte. Kredi kartınızla internet sitelerinden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları derledik.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mesafeli satış sözleşmesi. Kredi kartınızla online alışveriş yaparken onaylamanız gereken bir sözleşme mevcuttur. Bu sözleşmenin maddelerini dikkatlice okuduktan sonra onaylamanız daha akıllı bir adım olacaktır.

Alışveriş yaptığınız internet sitesi oldukça önemli. Aradığınız ürün adını daha önce hiç duymadığınız bir sitede daha uygun fiyata satılıyor olabilir ancak bu o sitenin güvenli olduğu anlamına gelmez. Bir sitenin güvenilirliğini anlamak için sitede yer alan yorumlara ya da sosyal platformlardaki (bloglar, forumlar, sözlükler) yorumlara bakabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız siteye üye olurken harf, sayı ve noktalama işareti içeren karmaşık şifreler belirlemenizde fayda var.

Kredi Kartı Sorgula

3D Ödeme Sistemi

Kredi kartı ile online alışveriş yapacaksanız dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de alışveriş yaptığınız sitenin ödeme için 3D Secure sistemi sunmasıdır. Online alışverişlerde yüksek güvenlik sağlayan 3D Secure sistemi sayesinde kredi kartınızla güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bu sistemi sunan bir web sitesinin güvenliği olduğu çıkarımını da yapabilirsiniz.

SSL Sertifikası

SSL Sertifikası online alışverişlerde güvenlik açısından dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. SSL Sertifikası, online alışveriş sırasında bilgilerinizi güvence altına alan bir güvenlik protokolüdür. Bu sertifika sayesinde o siteye girdiğiniz bilgiler şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından görülebilir hale gelir. Yani, kart ve kimlik bilgilerinizi ele geçirmeye çalışan kötü niyetli kişiler sizin bilgilerinize ulaşamaz.

Sanal Kart Kullanımı

Kredi kartınız yoksa ya da kredi kartınızla online alışveriş yapmak istemiyorsanız bankaların sunduğu sanal kart uygulamasından faydalanabilirsiniz. Sanal kart tamamen sanal ortamda oluşturulmuş bir üründür. İçindeki bakiye tarafınızca banka hesabınızdan aktarılır. Sanal kart verilerinin çalınması oldukça zordur.

En Kârlı Kredi Kartı Hangisi?

Alışverişlerinizde kullanabileceğiniz en avantajlı kredi kartını bulabilmek için Hangikredi.com Kredi Kartı sayfasından sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz sitemiz üzerinden online kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

2 yorum


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir