Kredi Kartı Borcuna 72 Ay Taksit

Geçtiğimiz haftalarda yapılan düzenlemeyle kredi kartı borcu yapılandırmasında vadenin 72 aya yükseltileceği duyurulmuştu. Konuyla ilgili netleşen detayları sizin için derledik.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Gelen yeni düzenleme ile mevcut kredi kartı borcunuzu 72 ay vade ile taksitlendirebilirsiniz. Böyle bir vade borcunuzu rahatlıkla ödemenizi sağlayabilir. Ayrıca, yapılan düzenlemeye göre borcunuzu taksitlendirdiğinizde kartınızı kullanmaya da devam edebilirsiniz. Daha önce yapılandırma yapıldığında kredi kartı kullanıma kapatılıyordu. Şimdi borcunuzu yapılandırsanız bile kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki böyle bir durumda ödemeler nasıl yapılacak?

Yapılan harcama, yapılandırma taksitine ekleniyor…

Kredi kartı borcunuzu yapılandırdınız ve kullanmaya devam ediyorsunuz. Böyle bir durumda aylık taksit tutarı, kredi kartı ekstresinin asgari tutarına eklenir. Küçük bir örnek vermek gerekirse, borcunuzu yapılandırdınız ve aylık 1000 TL ödemeniz var. Bu ay kredi kartınızla harcama yaptınız ve yaptığınız harcamanın asgari ödeme tutarı 300 TL. O zaman bu ay ödeyeceğiniz toplam tutar 1300 TL olacaktır.

Yeni düzenleme ile gelen bir diğer güzel haber ise kredi kartı borcunuzu taksitlendirdiğinizde sicilinizin bozulmayacak olması. Normalde kredi ya da kredi kartı borcuna yapılandırma yapıldığında kredi notu düşer ve kredi sicili bozulur. Yapılan yeni düzenlemeye göre kredi kartı borcunuzu yapılandırdığınızda artık siciliniz bozulmayacak ve kredi notunuz düşmeyecek.

72 ay vadeli avantajlı yapılandırma imkanı 26 Eylül 2016’dan önceki borçlar için geçerli. Yapılandırma talebi bankaların şubelerinden ve telefon bankacılığı üzerinden alınıyor. Yeni yapılandırma sistemi için bankaların yapılandırma faiz oranı duyuruları da başladı. Sizin de kredi kartı borcunuz varsa ve yapılandırmayı düşünüyorsanız, bankanızdan yapılandırma faiz oranını öğrendikten sonra sitemizden borcunuz kadar ihtiyaç kredisi sorgulayıp faiz oranı karşılaştırması yapmanız zira yapılandırma için sunulan faiz oranları şimdilik yüksek seyrediyor. Aşağıdaki hesaplama aracını kullanarak hemen ihtiyaç kredisi hesaplayabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir