Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı kullanımı, pek çok tüketici şikayeti ya da tüketici kaynaklı hatalara karşın günümüz dünyası için olmazsa olmaz bir araç haline geldi bile. Kredi kartı borcu olanlar da borçlarını kapattıktan sonra kredi kartı kullanmaya devam ediyorlar. Peki, kredi kartı borcunuzu nasıl kapatabilirsiniz, biliyor musunuz? İşte uzmanlardan gelen tavsiyeler:

Kart Borcunu Yeniden Yapılandırma

Düşünebileceğiniz ilk yöntem bu olabilir. Bankanızın yetkilileriyle direkt iletişime girerek bütçenize uygun ödeme planı seçin ve bunda ısrarcı olun. Borcunuzu ödemenizin her iki tarafın da yararına olacağını unutmayın.

Başka Bankadan Kredi Kartı Ödemesi

Kart borcunuz nedeniyle kredi sicil kaydınızda henüz olumsuz bir kayıt yoksa, başka bir bankadan kredi alarak borcunuzu kapatmanız mümkün. Unutmayın ki tüketici kredisi faizleri, kredi kartı gecikme faizine göre daha düşük oranlardadır. Ayrıca başvurduğunuz kredide borç transferi amaçladığınızı da mutlaka söyleyin. Bu sayede hem daha düşük taksit ve faizler ödemeye başlarsınız, hem de kredi kartı borcunuz kapanmış olur. Daha da önemlisi kredi sicili kayıtlarında kredi notunuzu, yani kredibilitenizi olumsuz etkileyecek bir durum da söz konusu olmaz.
En Uygun İhtiyaç Kredisi

Bu yöntem öncesinde kredi kartı gecikme faizleri ile ihtiyaç kredisi faiz oranları arasında karşılaştırma yaparak, size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Transferi

Bazı bankalar, başka bankadaki borcunuzu üzerlerine alıp kapatabiliyor. Bu sayede siz de yeni bankada daha uygun taksit ve faizler ile borç ödeyebiliyorsunuz.

Birden fazla kredi kartı borcu sahibiyseniz, borçlarını bir kanalda toplayarak borç kontrolü ve takibi açısından işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Üstelik her borç için ayrı bir gecikme cezası da ödememiş olursunuz.


18 Yorum

 1. sümeyra

  Merhaba sayın yetkili, bundan 6 ay önce çalıştığım işten sağlık sorunlarım yüzünden ayrılmak zorunda kaldım ve o dönem yapmış olduğum tüm alışverişlerimi (beyaz eşya, çeyiz vs ) 6 ay ertelemeli olarak taksite böldürdüm. Velhasılıkelam bugün 3 ayrı kredi kartım ve toplam 7000 TL borcum bulunmaktadır. Ödemelerim gecikmeye girdi birkaç kere. TEB bankası haftada 3 kez bana ihtiyaç kredisi almam için mesaj gönderiyordu bugün başvuru yaptım olumsuz döndü. Şimdi tek umudum Denizbank. Sizce bu banka bana ihtiyaç kredisi verir mi? Aylık 500 TL ye kadar ödeme yapabilme gücüne sahibim fakat 3 banka 4’er gün aralıklarla 1.500 TL ekstre yollayınca bunalıma girmemek elde değil. Yoksa bir yakınıma çektirip ona mı borçlanayım? Konuyla ilgili yardımcı olursanız minnettar kalırım. Saygılar.

 2. erhan celtikci

  kredi kartlarimi yapilandirmak istiyorum odemekte zorlaniyorum

  • Sayın Erhan Celtikci,

   Borç yapılandırma bankaların inisiyatifindeki bir konu olduğundan banka ile birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

 3. gazi

  lütfen bana yardım ediniz.kredi ve kredi kart borçlarımı ödeyemiyorum.bankalarda kredi vermiyorlar.ne yapmalıyım.ne olursunuz bana yardım ediniz.çevabınızı bekliyorum.teşekkürler

 4. hikmet

  kredi kartı ve tuketici kredisi borç transferi yapabilsem ben butun borçlarımı ödeyebiliyorum ama hiç bir banka kurum bana resmi bir işlem yapmıyor veya ben bu işin yolunu yordamını bilmiyorum yardımlarınız için teşekkurler

 5. murat

  Benim kredi ve kredi kartı borcum var babamın ölümü beni mahvetti baya yere borçları kapamam için kredi çektim yetmedi kredi kartını kullandım. Şimdi bu borçlarımı kapamak istiyorum ama hiçbir banka bana kredi onayı vermiyor. Ben garanti bankasından maaş alıyorum herhangi bankadan kredi çekip benim maaşımdan kesilmesini isteyecem ama hangi banka verir yardımcı olabilecek bişeyler bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

 6. Mert

  Benim iki tane kredi kartım var bunların borcunu yeniden yapılandırma ile taksitlendirme yaptım yaklaşık 12 ay sonra bitecek. Şimdi ben bunları en fazla kaç ay ödemezsem sıkıntı olur?

  • Sayın Mert,

   90 gün boyunca ödeme yapmazsanız hakkınızda yasal takip başlatılır.

 7. Serkan

  Merhaba.. Ben üniversite öğrencisiyim. Her hangi bi maaşım gelirim yok . Sadece üniversiteden aldığım burs var. Benim 5 bin tl kredi çekmem gerek hangi banka verir acaba ? Kredi kartlarımın ödemelerini hiç geciktirmedim ..

  • Sayın Serkan,

   Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 8. Cengiz

  Merhaba kart borçlarım var ve ödemekte zorluk çekiyorum kredim varken bankalar kredi de vermiyor bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum?

  • Sayın Cengiz,

   Bankanızdan yapılandırma talep edebilirsiniz.

 9. metin kiral

  60 milyar borcum var gelirim aylık 5000 tl nasıl kapatacağım yardımcı olun

  • Sayın Metin Kiral,

   Bankanızdan yapılandırma talep ederek vadenizi uzatabilir ve aylık taksit tutarını düşürebilirsiniz.

 10. orkun

  merhaba farklı kredi kartlarımdan 900 tl bir borcum var bunları kapatmak için 1000-1300 lira arasında bir miktar kredi çekmek istiyorum ve babamdan kalma bir sigortam var ve ordan bana gelen düzenli bir parada var öğrenciyim kredi alabilirmiyim sizce ve gelir belgesi isteniyor onu nasıl halletmem gerek.

  • Sayın Orkun,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz olmalı yani sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekir. Sigortadan gelen düzenli paranızı belgeleyebiliyorsanız belki banka tarafından kabul edilebilir ama bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur.

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz