Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı kullanımı, pek çok tüketici şikayeti ya da tüketici kaynaklı hatalara karşın günümüz dünyası için olmazsa olmaz bir araç haline geldi bile. Kredi kartı borcu olanlar da borçlarını kapattıktan sonra kredi kartı kullanmaya devam ediyorlar. Peki, kredi kartı borcunuzu nasıl kapatabilirsiniz, biliyor musunuz? İşte uzmanlardan gelen tavsiyeler:

Kart Borcunu Yeniden Yapılandırma

Düşünebileceğiniz ilk yöntem bu olabilir. Bankanızın yetkilileriyle direkt iletişime girerek bütçenize uygun ödeme planı seçin ve bunda ısrarcı olun. Borcunuzu ödemenizin her iki tarafın da yararına olacağını unutmayın.

Başka Bankadan Kredi Kartı Ödemesi

Kart borcunuz nedeniyle kredi sicil kaydınızda henüz olumsuz bir kayıt yoksa, başka bir bankadan kredi alarak borcunuzu kapatmanız mümkün. Unutmayın ki tüketici kredisi faizleri, kredi kartı gecikme faizine göre daha düşük oranlardadır. Ayrıca başvurduğunuz kredide borç transferi amaçladığınızı da mutlaka söyleyin. Bu sayede hem daha düşük taksit ve faizler ödemeye başlarsınız, hem de kredi kartı borcunuz kapanmış olur. Daha da önemlisi kredi sicili kayıtlarında kredi notunuzu, yani kredibilitenizi olumsuz etkileyecek bir durum da söz konusu olmaz.
En Uygun İhtiyaç Kredisi

Bu yöntem öncesinde kredi kartı gecikme faizleri ile ihtiyaç kredisi faiz oranları arasında karşılaştırma yaparak, size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Transferi

Bazı bankalar, başka bankadaki borcunuzu kendi üzerine alıp kapatabiliyor. Bu sayede siz de yeni bankada daha uygun taksit ve faizler ile borç ödeyebiliyorsunuz.

Birden fazla kredi kartı borcu sahibiyseniz, borçlarını bir kanalda toplayarak borç kontrolü ve takibi açısından işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Üstelik her borç için ayrı bir gecikme cezası da ödememiş olursunuz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gQq1vuonWRQ
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

18 yorum

  1. Sayın Metin Kiral,

    Bankanızdan yapılandırma talep ederek vadenizi uzatabilir ve aylık taksit tutarını düşürebilirsiniz.

  2. merhaba farklı kredi kartlarımdan 900 tl bir borcum var bunları kapatmak için 1000-1300 lira arasında bir miktar kredi çekmek istiyorum ve babamdan kalma bir sigortam var ve ordan bana gelen düzenli bir parada var öğrenciyim kredi alabilirmiyim sizce ve gelir belgesi isteniyor onu nasıl halletmem gerek.

  3. Sayın Orkun,

    Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz olmalı yani sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekir. Sigortadan gelen düzenli paranızı belgeleyebiliyorsanız belki banka tarafından kabul edilebilir ama bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir