Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı kullanımı, pek çok tüketici şikayeti ya da tüketici kaynaklı hatalara karşın günümüz dünyası için olmazsa olmaz bir araç haline geldi bile. Kredi kartı borcu olanlar da borçlarını kapattıktan sonra kredi kartı kullanmaya devam ediyorlar. Peki, kredi kartı borcunuzu nasıl kapatabilirsiniz, biliyor musunuz? İşte uzmanlardan gelen tavsiyeler:

Kart Borcunu Yeniden Yapılandırma

Düşünebileceğiniz ilk yöntem bu olabilir. Bankanızın yetkilileriyle direkt iletişime girerek bütçenize uygun ödeme planı seçin ve bunda ısrarcı olun. Borcunuzu ödemenizin her iki tarafın da yararına olacağını unutmayın.

Başka Bankadan Kredi Kartı Ödemesi

Kart borcunuz nedeniyle kredi sicil kaydınızda henüz olumsuz bir kayıt yoksa, başka bir bankadan kredi alarak borcunuzu kapatmanız mümkün. Unutmayın ki tüketici kredisi faizleri, kredi kartı gecikme faizine göre daha düşük oranlardadır. Ayrıca başvurduğunuz kredide borç transferi amaçladığınızı da mutlaka söyleyin. Bu sayede hem daha düşük taksit ve faizler ödemeye başlarsınız, hem de kredi kartı borcunuz kapanmış olur. Daha da önemlisi kredi sicili kayıtlarında kredi notunuzu, yani kredibilitenizi olumsuz etkileyecek bir durum da söz konusu olmaz.
En Uygun İhtiyaç Kredisi

Bu yöntem öncesinde kredi kartı gecikme faizleri ile ihtiyaç kredisi faiz oranları arasında karşılaştırma yaparak, size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Transferi

Bazı bankalar, başka bankadaki borcunuzu kendi üzerine alıp kapatabiliyor. Bu sayede siz de yeni bankada daha uygun taksit ve faizler ile borç ödeyebiliyorsunuz.

Birden fazla kredi kartı borcu sahibiyseniz, borçlarını bir kanalda toplayarak borç kontrolü ve takibi açısından işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Üstelik her borç için ayrı bir gecikme cezası da ödememiş olursunuz.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

20 yorum

 1. Merhaba.. Ben üniversite öğrencisiyim. Her hangi bi maaşım gelirim yok . Sadece üniversiteden aldığım burs var. Benim 5 bin tl kredi çekmem gerek hangi banka verir acaba ? Kredi kartlarımın ödemelerini hiç geciktirmedim ..

 2. Sayın Serkan,

  Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 3. Merhaba kart borçlarım var ve ödemekte zorluk çekiyorum kredim varken bankalar kredi de vermiyor bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum?

 4. 60 milyar borcum var gelirim aylık 5000 tl nasıl kapatacağım yardımcı olun

 5. Sayın Metin Kiral,

  Bankanızdan yapılandırma talep ederek vadenizi uzatabilir ve aylık taksit tutarını düşürebilirsiniz.

 6. merhaba farklı kredi kartlarımdan 900 tl bir borcum var bunları kapatmak için 1000-1300 lira arasında bir miktar kredi çekmek istiyorum ve babamdan kalma bir sigortam var ve ordan bana gelen düzenli bir parada var öğrenciyim kredi alabilirmiyim sizce ve gelir belgesi isteniyor onu nasıl halletmem gerek.

 7. Sayın Orkun,

  Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz olmalı yani sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekir. Sigortadan gelen düzenli paranızı belgeleyebiliyorsanız belki banka tarafından kabul edilebilir ama bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur.

 8. merhaba,
  başka bankalarda kredi borcum var sigortalı özel kurumsal bir firmada çalışıyorum.tüm banka borclarimi tek bir yerde toplayıp ödemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 9. Sayın Elif,

  Borç transferi kredisi için bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir