Kredi kartı borcu nasıl ertelenir?

Kredi kartı alışverişlerde kolaylık ve avantaj sağlasa da kredi kartı borcunu ödeme konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Böyle bir durumda kredi kartı borcunuzu erteleyebilme şansınız var…

Peki kredi kartı borcu nasıl ertelenir?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Kredi kartı borcunu erteleme bankaların tüketiciler için sağladığı bir kolaylık. Erteleme işlemi internet şubesi ya da telefon bankacılığı aracılığı ile yapılabiliyor. Kredi kartı borcunuzu erteletebilmeniz için erteletmek istediğiniz borcun ekstresinin kesilmemiş olması gerekiyor. Hesap ekstresi kesilmeden önce erteleme talebinde bulunarak ödeme tarihini değiştirebilirisniz.

Kredi kartı borcu erteleme süresi bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 1-6 ay arasında değişiyor. Borcunuzu ertelemek istiyorsanız öncelikle bankanızın erteleme süresini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Kredi kartı borcunuzu ertelemek istiyorsanız genel piyasa faiz oranından daha yüksek bir faiz oranı uygulanacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle ertelemek sizin için çok gerekli değilse borcunuzu normal zamanında ödemek sizin için daha avantajlı olacaktır.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir