Kredi kartı borcu nasıl ertelenir?

Kredi kartı alışverişlerde kolaylık ve avantaj sağlasa da kredi kartı borcunu ödeme konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Böyle bir durumda kredi kartı borcunuzu erteleyebilme şansınız var…

Peki kredi kartı borcu nasıl ertelenir?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Kredi kartı borcunu erteleme bankaların tüketiciler için sağladığı bir kolaylık. Erteleme işlemi internet şubesi ya da telefon bankacılığı aracılığı ile yapılabiliyor. Kredi kartı borcunuzu erteletebilmeniz için erteletmek istediğiniz borcun ekstresinin kesilmemiş olması gerekiyor. Hesap ekstresi kesilmeden önce erteleme talebinde bulunarak ödeme tarihini değiştirebilirisniz.

Kredi kartı borcu erteleme süresi bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 1-6 ay arasında değişiyor. Borcunuzu ertelemek istiyorsanız öncelikle bankanızın erteleme süresini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Kredi kartı borcunuzu ertelemek istiyorsanız genel piyasa faiz oranından daha yüksek bir faiz oranı uygulanacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle ertelemek sizin için çok gerekli değilse borcunuzu normal zamanında ödemek sizin için daha avantajlı olacaktır.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz