Kredi kartı asgari ödeme tutarı nedir?

Kredi kullananların aşina olduğu bir tabirdir asgari ödeme tutarı. Ödenmemesi durumunda yasal takibin bile başlayacağı kadar önemli olan bu asgari ödeme tutarı nedir?

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Hangikredi.com Pazarlama ekibinden Fulya Aras Usta yanıtlıyor…

Kredi kartı asgari ödeme tutarı nedir?

Kredi kartı dönem borcunun son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken zorunlu olan tutardır.

Asgari tutar ödenmezse ne olur?

Kredi kart borcunuzun asgari tutarını ödemezseniz gecikmeye girmiş olur. Bu durum kredi notunuzu olumsuz olarak etkilemektedir. Aynı zamanda da gecikme faizi işlemeye başlar. Borcunuzun asgari tutarı 3 defa ödenmezse hakkınızda yasal takip başlatılır.

 

 


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz