Konut Sigortası ile İlgili Önemli Bilgiler

Sigorta şirketleri ve sigorta türleri arasında her alanda en uygun sigorta seçeneklerini sizlere sunmak için Hangikredi.com sigorta hesaplama aracı ile hizmet vermeye devam ederken sigorta alanındaki önemli bilgileri de ekrana getirmeye devam ediyoruz.

Ev sahibi olanların yaptırmak durumunda olduğu konut sigortası, ister evinizi ister binanızı her türlü afete, hırsızlığa ve çeşitli risklere karşı korumak için yapılan bir sigorta türü. Peki konut sigortası başka neler vadediyor? İşte önemli bilgiler.

Konut Sigortası Kapsamı

Konut sigortası teminatları da her sigorta türü gibi bazı şeyleri kapsamı altına alırken bazılarını almaz.

Konut sigortası kapsamı şu riskleri içine alıyor:

  • Yıldırım, sel gibi doğal afetler,
  • Hırsızlık,
  • Yangın
  • Değerli eşya bedeli, ziynet Eşyaları
  • Deprem
  • Elektrik Hasarları
  • Eşyaların Geçici bir adreste bulunması

Bu risklerin haricindeki; savaşlar, iç savaşlar, halk hareketleri, nükleer riskler, ev eşyalarının yanlış kullanımından çıkan zararlar gibi üçüncül durumlar kapsam içerisine girmiyor.

En Avantajlı Sigortasını Bul

Konut Sigortası İndirimi

Birçok sigorta türünde olduğu gibi konut sigortası indirimi de mevcuttur.

Konut sigortasında hasarsızlık indirimi, sigorta süresi içerisinde herhangi bir hasar durumu olmadığında ve sigortayı yenilemek istediğinizde geçerli oluyor.

Konut sigortası alarm indirimi adı verilen indirimde ise konutunuzda aktif halde yer alan bir alarm olduğunda, farklı oranlarda alarm indirimi de verilebiliyor.

Ayrıca konut sigortasında eşya teminatı adı verilen önemli bir teminat alternatifi var. Bu teminat için söz konusu olan eşya bedeli, evde yer alan eşyaların güncel fiyatları dikkate alınarak belirleniyor ancak sigorta şirketleri de tutarlar belirlerken eskime payı gibi bazı ölçütleri dikkate alabiliyorlar.


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz